Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Face ID Sorunu

iPhone Face ID Sorunu

Iphone Face Id Sorunu

iPhone Face ID Sorunu piyasanın popüler telefonu olan iPhone X ile ortaya çıkan ve kullanıcıların yüksek sesle yakındığı bir sorundur. Face ID sorunu karşısında iPhone X kullanıcıları ne gibi durumlarla karşılaşacak?

iPhone X, Face ID sayesinde güvenlik konusunda oldukça koruma sağlamaktadır. Telefon kilitleme ve kimlik doğrulama, FaceID ile yüz okuyarak oldukça güvenli şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

iPhone Face ID Sorunu Çözümü

Face ID 30.000’in üzerinde görünmez noktayı detaylı şekilde analiz edebilmektedir. iPhone X’lerde donanımdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle Face ID sorunu oluşmakta ve iPhone X Face ID bazı telefonlarda çalışmamaktadır.

Kullanıcılar bu problemin ios 11.2 güncellemesinden sonra ortaya çıktığını söylemektedir. iPhone X Face ID sorununun donanımsal bir problem olduğu, cihazların yetkili servise gönderilmesi ile oluşturulan raporlar sonucu ortaya çıkmıştır.

Iphone X Face Id
Iphone X Face Id

Bazı kullanıcılar Face ID sorunu kaynağınının tarihin el ayarıyla ayarlanmasından oluşan 2 Aralık tarih hatası ile olduğunu dile getirmektedir.Tarihi otomatiğe alınca sorunun çözüldüğünü söyleyen kullanıcılar bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Telefonlarda Oluşan Hatalar

Yetkili servise gelen cihazlarda öncelikle arka kamerada sorun olup olmadığı kontrol edilmeli ve arka kamera değişimine gerek olup olmadığı tespit edilmelidir.Her ne kadar ilk bakışta arka kamera tamirinin Face ID sorunu ile alakası yokmuş gibi görünse de arka taraftaki ikincil kamera ve ön kamera, TrueDepth kamera ve fotolens ile bağlantılıdır.

Yüz Okuma Sorunu

FaceID gücünü TrueDepth kameradan almaktadır. Kısacası arka kamerada meydana gelen bir sorun, Face ID sorununa doğrudan neden olmaktadır.  Bu nedenle, FaceID problemi ile karşılaşıldığında öncelikle Yetkili servis, ayrıca ön kamerada problem olup olmadığını ve ön kamerayı etkileyecek bir donanımsal sorun olup olmadığını kontrol etmektedir.

Çünkü kamera doğru algılamadığı için yüz tanıma işlemi gerçekleştirilememekte ve kilit açmak imkansız hale gelmektedir. Geniş açılı lens de yine ön kameraya bağlıdır.Apple şu an için Face ID sorununun kronik olup olmadığını araştırmakta ve cihazları testlere tabi tutmaktadır.

Sorununu çözülemediği durumlarda cihazlar garanti kapsamında başka cihazla değiştirilmektedir.Sorununuz devam ediyorsa www.cephastanesi.org adresine tıklayıp, cihaz sorununuzla ilgili ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz veya cihazınızın tamirini yerinde servis hizmeti ile gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Hastanesi müşterilerin yanına gelip, gözleri önünde tamir işlemini gerçekleştirir ve tamir edilen ürünler için 2 yıl garanti sağlar. Kullanılan ürünler tamamiyle orijinaldir Tüm Face ID sorunlarınıza rağmen hala hata alıyorsanız, uzman teknisyenlerimize Whatsapp üzerinden canlı destek olarak sorabilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iphone x face id sorunu, iphone x face id hatası, iphone x face id problemi, iphone face id auto open, iphone face id apps, iphone face id ad, iphone face id asian.