Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Kamera Sorunları

iPhone Kamera Sorunları

Iphone Kamera Sorunları

iPhone Kamera Sorunları , en sık karşılaşılan iPhone kamera sorunları ve çözümlerine yer veriyoruz. iPhone kamerasında siyah ekran, bulanık çekme, odaklama sorunu, ters çekme, donma vb. sorunlarla karşılaşıyorsanız bu yazımızı okumanızı öneririz. iPhone kamera uygulaması Android telefonların kamera uygulamaları kadar gelişmiş özellikler sunmaz. Apple, cihazın kamerasının gücünü ortaya koyan en iyi ayarları sizin yerinize yapmıştır. Size sadece kamera uygulamasını başlatıp deklanşör tuşuna basmak kalır.

iPhone Kamera Sorunları, böylesine basit bir kamera uygulamasının sorunsuzca çalışacağını düşünebilirsiniz lakin öyle değil. iPhone’un bazı Android telefon üreticilerince taklit edilen basit kamera uygulamasında çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor ki; iPhone kamera uygulamasının sorunlarına ilişkin arama yaptığımızda bunu net bir şekilde görüyoruz.

iPhone kamera siyah ekran, iPhone kamera bulanık çekiyor, iPhone kamera odaklama sorunu/odaklamıyor, iPhone kamera ters çekiyor, iPhone kamera çalışmıyor vb. birçok şikayet var. Tabii ki; iPhone kamera uygulamasında yaşanan bu sorunların tüm cihazlarda olduğunu söylemek yanlış. Apple’ın yazılım güncelleme konusunda ne kadar hızlı olduğunu da biliyoruz. iPhone Kamera Sorunları ile ilgili yazdığımız makalemizi atlamadan yavaş, anlaşılır bir şekilde okuyalım.

iPhone Kamera Siyah Ekran Sorunu

Kamera lenslerini hiçbir şeyin engellemediğinden emin olun. Kullandığınız kılıfın kamerayı kapatıp kapatmadığını veya kamera deliğine yapışan herhangi bir şey olup olmadığını kontrol edin. Ana ekran tuşuna çift dokunarak uygulama kartları arasından kamera uygulamasını bulun ve kapatın. Ardından kamera uygulamasını yeniden başlatın.

Bu işe yaramadıysa, iPhone yeniden başlatın ve kamera uygulamasını yeniden açın. Arka ve ön kamera arasında geçiş yapın. Siyah bir ekranla karşılaşırsanız, aygıtınızı Cep Hastanesine teslim etmekten başka yapacak bir şeyiniz yoktur. Özetle iPhone kamera siyah ekran sorunu donanım olabileceği gibi yazılım da olabilir.

iPhone Kamera Bulanık Çekiyor ?

Kamera lenslerinin temiz olduğundan emin olun. Leke görürseniz mikrofiber bezle silebilirsiniz. Camda kir veya kalıntı varsa, aygıtınızı doğrudan Cep Hastanesine, Apple Teknik Servisine götürün. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip bir iPhone modeli kullanıyorsanız (6s Plus, 7/7 Plus, 8/8 Plus, iPhone X), metal kılıf veya mıknatıs lens aksesuarları bu özelliğin çalışmasını engelleyebilir.

Aksesuarları çıkarmayı ve fotoğraf çekmeyi deneyin ve bunları önceki çekimleriniz ile karşılaştırın. OIS özellikli bir iPhone kullanmıyorsanız, elinizin en ufak bir sallaması bu soruna neden olabilir. Mobil tripod, tutucu gibi ürünlere bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnternetim Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

iPhone Kamera Flaşı Çalışmıyor ?

 • Denetim Merkezi’nden erişebileceğiniz el feneri ile LED flaşın çalışıp çalışmadığını test edin.
 • Flaş kapalı olabilir. Kamera uygulamasında şimşek simgesine dokunarak flaşı açabilir, otomatiğe alabilirsiniz.
 • Uzun süreli video çekiminde veya çok sıcak ortamda flaşı kullanırken dikkatli olun. Cihazınız çok ısınırsa soğuyana dek “Flaş soğuması gerekiyor” uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız.

iPhone Kamerası Ters Çekiyor

 • Yatay çekimde cihazınızı ses düğmeleri aşağı bakacak şekilde tutun.
 • Telefonunuzda herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulamasıyla veya bilgisayarınızda bir fotoğraf editörü ile ters fotoğrafı düzenleyebilirsiniz.
 • Kamera + gibi üçüncü parti iPhone kamera uygulamaları fotoğrafları her zaman olması doğru yönde kaydeder. Tabii ki, iPhone’un kendi kamera uygulaması kadar hızlı açılmazlar.

iPhone Kamera Yok Oldu

 • Ayarlar – Genel – Sınırlamalar gidin.
 • Sınırlamalar parolanızı girin.
 • Kamera açık (yeşil) olduğundan emin olun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone kamera sorunu , iphone kamera sorunu garanti , iphone 11 kamera sorunları
iphone 7 kamera sorunları , iphone 7 plus kamera sorunları , iphone 8 plus kamera sorunları , iphone kamera odaklama sorunu , iphone kamera titreme sorunu , iphone 6 kamera sorunu , iphone kamera ayarları ayna.