Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Kulaklık Modundan Çıkarma

iPhone Kulaklık Modundan Çıkarma

Iphone Kulaklık Modundan Çıkarma

iPhone Kulaklık Modundan Çıkarma, iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birisi de telefonun kulaklık modunda kalması. Kulaklık veya hoparlörün 3.5mm jaktan çıkarıldıktan sonra iPhone’un hoparlöründen ses gelmemesi sorunu aşağıdaki yazımıza yer almaktadır.

iPhone Kulaklık Modundan Çıkarma, iPhone, iPad, iPod Touch’da neredeyse tüm kullanıcılarda olmasa da ortaya çıkan büyük sorun olan iPhone’un kulaklık modunda kalması:

  • Telefonda bir şeylere bakarken (işlem yaparken) çok hızlı bir şekilde hoparlörün veya kulaklığın çıkarılması
  • Hoparlör veya kulaklığın çok hızlı şekilde çıkarılması
  • iPhone’unuzla uyumlu olmayan veya Apple’ın resmi kulaklığı olmayan, iPhone’un kulaklık modunda kalması hakkında sorunlardan bazılarıdır.

Kulaklık Girişini Temizleme

Kulaklık girişinde biriken bir toz, su kalıntısı vs. de soruna sebebiyet verebiliyor. Telefon feneri veya bir ışık yardımıyla kulaklık jakının içerisine dikkatlice bakıp kürdan yardımıyla birkaç kere tekrar ederek titiz bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Kulaklığı Çıkarıp Takın

Kulaklığınızı çıkardığınızı algılama olasılığı düşük olsa da, kulaklığınızı birkaç kez çıkarıp takmayı deneyin. iOS cihazlarda, birçok sorun yeniden başlatma ile çözülebilir. Cihazınızı yeniden başlatılması ses çıkış ayarlarını da yenileyeceğinden denemeye değebilir. Bu yüzden de  cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Kulaklık Girişini Temizleyin

3,5 mm jakında biriken toz, su artığı vb. de sorunlara neden olabilir. El fenerini alın girişinin içine dikkatlice bakın ve kürdan ile dikkatlice temizleyin ve bu hareketi soğumadan birkaç kez yapın. Bu işe yaramadıysa, sonraki adıma geçin.

iOS’u Güncelleyin

iOS cihazınızda jailbreak varsa, dikkat etmeden kurduğunuz bir ince ayar sistem dosyalarına zarar vermiş olabilir. Cihazı DFU moduna alın ve kurtarmayı veya güncellemeyi deneyin. Bu işlem uzun zaman alacaktır, ancak sonunda değiştirilen sistem dosyaları orijinal sistem dosyalarıyla değiştirilecektir. Yani cihazınız satın aldığınız ilk haline dönecektir. Bu önerdiğimiz çözümler işe yaramazsa kulaklık soketinin değişmesi gerekebilir.

İlginizi Çekebilir: Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri

iPhone X Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone X Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

MODELÖN CAM DEĞİŞİMİ FİYATIEKRAN DEĞİŞİMİ FİYATI
iPhone SE 2 Ekran Değişimi349 TL999 TL (Orjinal Ekran)
iPhone 11 Pro Max3499 TL (Orjinal Ekran)
iPhone 11 Pro2999 TL (Orjinal Ekran)
iPhone 111399 TL (Orjinal Ekran)
iPhone XS Max1900 TL (Orjinal Ekran)
iPhone XS2200 TL (Orjinal Ekran)
iPhone XR1500 TL (Orjinal Ekran)
iPhone X (10)650 TL (Orjinal Ekran)
iPhone 8 Plus350  TL999 TL (Orjinal Ekran)

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone kulaklık modunda çıkarma , iphone 6 s kulaklık modunda çıkarma , iphone 7 plus kulaklık modunda çıkarma , iphone 6s kulaklık modunda çıkma , iphone kulaklık modunda çıkma , iphone kulaklık modunda çıkma , iphone kulaklık modunda çıkmıyor , iphone kulaklık modunda çıkar , iphone kulaklık madunu kapatma , iphone kulaklık modu kapatma.