Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Modellerinde Pil Ömrünü Uzatma

iPhone Modellerinde Pil Ömrünü Uzatma

Iphone Modellerinde Pil Ömrünü Uzatma

iPhone Modellerinde Pil Ömrünü Uzatma , iPhone kullanıcılarına pil sağlığını korumak için yeni bir seçenek sunuyor. Pilin yaşlanma hızını yavaşlatan bu telefon rutininizi öğreniyor. iOS 13 yüklü iPhone modellerinde birçok yeni özellik vardır. Bunlardan biri pilin performansını ve sağlığını doğrudan ortaya koyuyor. Apple, “İyileştirilmiş Pil Şarjı” özelliğini kullanıcılara bir seçenek olarak ekliyor.

Bu özellik, telefon kullanım alışkanlıklarınızı ve günlük şarj rutininizi öğrenerek, en çok ihtiyaç duyduğunuzda pili itecek kadar şarj oluyor. Bunu açmadan önce size bir Kısa açıklama: Akıllı telefonları yüzde 100 oranında şarj etmek istememize rağmen, aslında yüzde 80’e kadar olan cihazları şarj etmek pilin ömrünü uzatmak için ideal bir çözümdür. Bu nedenle, kullanım süresini artırdığımızı düşünsek de telefonları yüzde 100 doldurarak, uzun vadede lityum iyon pillerin ömrünü azaltıyoruz. İşte bunun önüne geçmeye çalışan iOS 13 özelliği.

iPhone İçin Pil Optimizasyonu

iPhone Modellerinde Pil Ömrünü Uzatma ,Bu özellikle beraber telefon sadece çok kullandığınız saatler arasında şarja takarsanız yüzde 100 doluluğa ulaşıyor. Çok fazla kullandığınız bir saatte şarj etmiyorsanız, yüzde 80 doluluk oranına ulaşır ve şarjı durdurur. Bu özelliği Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı> İyileştirilmiş Pil Şarjı etme adımlarını izleyerek açmak mümkündür. iOS 13 ile pilinizin ömrünü daha da artırabilirsiniz.

Iyilestirilmis Pil Sarji

iPhone Batarya Değişimi

iPhone batarya değişim hizmetlerini en iyi Teknik Servis Şartlarında %100 memnuniyetle çözebilmek maksadıyla hizmetinizdeyiz. Tüm iPhone modellerine ait batarya değişim hizmetlerimiz garantili olarak, sıra beklemeden ve güvenle tarafımızdan yapılmaktadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone pil ömrü uzatma iOS 14 , iPhone pil sağlığı 100 yapma , iPhone pil ömrü uzatma 2020 , iPhone pil sağlığı arttırma , iPhone pil ömrü bakma , iPhone yeni batarya çabuk bitiyor , iPhone pil sağlığı yükseltme Hilesi , iPhone şarj çabuk bitiyor

İlginizi Çekebilir: Telefon Yüzde 100 Şarj Olmuyor Sorunu

iPhone Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

iPhone modellerinde pil ömrünü uzatabilirsiniz. Her yeni işletim sistemi güncellemesinde olduğu gibi iOS 13’ün de hızlı pil tüketimi ile ilgili şikayetleri vardır. Apple sorunları çözmek için güncelleme sağlayabilene kadar iPhone size en uzun pil ömrünü sağlayacak ipuçlarını paylaşmak istiyoruz. Konumunuza erişen uygulamaları sınırlamak için konum ayarlarınızı kontrol etmenin iyi bir fikir olduğunu varsayalım. Pil ömründen endişe ediyorsanız, Düşük Güç Modunu etkinleştirmek de yararlıdır. Düşük Güç Modu açıkken durum çubuğundaki pil sarı olur. Iphone Dusuk Guc Modu simgesini ve pil yüzdesini görürsünüz.

Iphone Dusuk Guc Modu Acma

Wi-Fi, hücresel bağlantıdan daha az güç kullanır, bu nedenle pil ömrünü uzatmak için Apple, mümkün olduğunda Wi-Fi ağlarına bağlanmanızı önerir. Örneğin evde veya işte Wi-Fi ağlarını hücresel verileri ve pil ömründen tasarruf ederek etkinleştirebilirsiniz. Hücresel kapsama alanında veya düşük sinyalli bir bölgede olduğunuzda, iPhone pili daha hızlı tüketir çünkü bir sinyal ararlar veya bağlanmaya çalışırlar.

Yetersiz hücresel kapsama alanı yaşıyorsanız uçak modunu etkinleştirebilirsiniz. iPhone kullanıcılara hangi uygulamaların en çok pil tükettiğini söyler. Pil kullanım istatistiklerinizi Ayarlar uygulamasını açıp Pil bölümüne dokunarak kontrol edebilirsiniz. Arka Plan Yenilemeyi kapatmanın yanı sıra, Posta uygulamasındaki yeni e-postaları ne zaman ve ne sıklıkta kontrol edeceğinizi ayarlamak pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olur.