Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı

Iphone Pil Sağlığı Kaç Olmalı

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı; iPhone pil sağlığı, cihazınızın pilinin sağlığını ve teknik desteğe ihtiyacınız olduğunda gerekliliği gösteren bir uygulamadır. Bugün size iPhone’unuzun pil sağlığını nasıl kontrol edeceğinizi ve nereye başvuracağınızı anlatacağız. Aşağıdaki resimde, pilinizin sağlığını öğrenmenin yolunu göstereceğiz. Ayarları girmeniz ve ardından pil sekmesine dokunmanız ve sonunda Pil Sağlığı bölümüne girmeniz gerekir.

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı; Soruyu cevapladıktan sonra, pil sağlığındaki düşüşün bir sonucu olarak ortaya çıkan problemlere bakalım. iPhone’un pil sağlığı zamanla azalmaya başlarsa, ortaya çıkacak ilk sorunlar günlük şarj kullanımını içerir. Şarj aniden sona erebileceği ve şarj takılana kadar telefon tekrar açılmayacağından, kullanıcıların gün içerisinde beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilir.

iPhone pil sağlığı ile alakalı ne yapacağınızı bilmiyorsanız, pili bir çözüm olarak değiştirebilir veya pili çeşitli yöntemler ile daha verimli kullanmaya çalışabilirsiniz. Aksi takdirde, pil sağlığı daha da azalacak ve ağır ağır telefon şarjınız daha hızlı tükenmeye başlayacaktır.

iPhone Pil Sağlığı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı; Apple, pil ömrünü, bir cihazın yeniden şarj olması için çalışmaya devam edeceği süre olarak tanımlar. Pil ömrü, pilin değiştirilmesi için geçen süre olarak tanımlanabilir. Bu tanımlara dayanarak, iPhone’un pil ömrü ile pil ömrünü ayırt etmek gerekir. iPhone’unuzu kullanma şekliniz direk olarak pil ömrünü ve dolaylı olarak pil ömrünü etkiler. Bunun sebebi, her pilin pil ömrünün şarj olma döngüsüne bağlı olmasıdır.

Her şarjdan sonra, batarya ömrü sıfırlanır ve batarya ömrü kısalır. Ortalama bir iPhone pilinin şarj süresi 400’dür. Bu döngüden sonra pil ömrü ve pil ömrü ile alakalı sorunlar olabilir. Diğer bir deyişle, iPhone’unuzu hergün şarj ederseniz, bir yıl (365 gün) sonra pilinizin ömründe önemli bir düşüş yaşayacaksınız. Ortalama olarak, 700 tam şarjdan sonra, batarya ömrü önemli ölçüde azalmaya başlayacaktır.

iPhone’unuzun pil ömrünü etkileyen bir dizi faktörü elden geçirerek direk olarak pil ömrünüzü artırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekli olan her şeyi bir araya getirdik ve bunun için yapmayı önerdik.

İlginizi Çekebilir: Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

iPhone Yavaşlama Sorunu Pille İlgili

Apple’ın yeni iPhone’ları tanıttığında, her yeni bir iOS sürümünü çıkardığında, eski iPhone’larla etkileşime girdiğini, tartışmaları engelleyen onları yavaşlattığını duydunuz. “Amacımız, müşterilerin genel performansı ve kullanım ömrü konusunda en iyi tecrübesi sağlamaktır.

Lityum-iyon pillerin cihazın taleplerini yerine getirme beceriyi zamanla azalır, bu da cihazın elektronik bileşenleri korumak için beklenmedik şekilde kapanmasına neden olabilir. Geçen yıl iPhone 6, iPhone 6S ve iPhone SE’nin kapanmasını önleyen bir özellik sunduk. Bu özelliği şimdi iOS 11.2 ile iPhone 7’ye genişlettik. Gelecekte diğer ürünleri de desteklemeyi planlamaktayız. ”

iPhone Pil Sağlığı Düşerse Ne Olur?

iPhone telefonlarında pil sağlığının azalmasının bir sonucu olarak çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlar arasında ilk ön plana çıkan ve kullanıcıları zor durumda bırakan ücrettir. Çünkü suçlama çok uzun sürmez ve aniden gündem gibi bir çok farklı konu da sona erer. Bu, özellikle de Ayarlar – Batarya Sağlık menüsünde iPhone Batarya Sağlık Servisi uyarısının alınması ile daha da ciddi.

Şarj daha hızlı tükenmeye başlar ve telefon aniden kapandığında bile durumlar oluşabilir. Bu yüzden yapılacak şey telefonu bir servise götürmek. Elbette, pil sağlığının azaltılmasında çeşitli sorunlar var. iPhone telefonlarında pil sağlığının azalması ile ortaya çıkan problemleri aşağıda belirtilen şekilde sıralamak mümkündür.

  • Eğer iPhone telefonlarda pil sağlığı düşerse öncelikle telefonda yer alan uygulamaların başlama süreleri uzar. Yani uygulamayı başlatmak istediğinizde daha fazla beklemeniz gerekir.
  • Ayrıca ekranı kaydırma işlevi de aynı şekilde yavaşlar. Hatta kaydırma sırasında bazen donamlar meydana gelebilir.
  • Arka aydınlatma olarak bilinen ekran ışığı daha düşük seviyelere iner. Ancak isteyenler bu özelliği devre dışı bırakarak ekran ışığını kendisi manuel olarak ayarlayabilir.
  • Bunun yanında iPhone telefonun hoparlöründen daha az ses gelmeye başlar ve ses oranı neredeyse -3 dB’lere kadar düşebilir.
  • Telefonda yer alan bazı uygulamalarda gezinirken kare hızının zaman zaman düştüğü görülür.
  • Kamera uygulamasında ise fotoğraf çekimi yaparken flaş kendi kendine kapanabilir.
  • Bunların dışında telefondaki uygulamalar açılmak istendiğinde öncelikle yeniden bir yükleme ile karşılaşılır ve yükleme bittikten sonra telefon açılır. Bu tür durumlarda telefonlarda bulunan uygulamalar bir ara bulut sunucuda bekletilir ve gerektiği zaman tekrar açılır ve kullanılmaya başlanır. Bunun nedeni ise genel olarak telefon hafızası ve pil sağlığı olarak gösterilmektedir.

iPhone Pil Sağlığı (Pil Durumu) Öğrenme

IOS 11.3 güncellemesine kadar, iPhone’un batarya sağlığı ayarlarını görmek mümkün değildi – Batarya menüsü altında. Sadece pilin değiştirilmesiyle ilgili bir uyarı gösterildi. Apple, aldığı eleştirinin ardından iOS 11.3 yazılım güncellemeli bir Battery Health seçeneği ekledi. iPhone 6 ve daha yeni modeller için mevcut olan Battery Health, iPhone’unuzun pilinin maksimum kapasitesini gösterir ve performansı ayarlamanıza olanak tanır. Peki, bunu biraz açıklayabilirsek; iPhone’unuzu ilk satın aldığınızdan beri pil kapasitenizin ne kadar düşük kullanıldığını görebilirsiniz.

Iphone Pil Sağlığı Kaç Olmalı

Performans Yeterliliği

Bildiğiniz gibi, iPhone’lar 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında kapasitelerinin% 80’ini koruyor. “Pilin şu anda olması gerekli olan en yüksek performansı desteklemesi” altında “en kaliteli performans yeterliliği” altında “iPhone’un pil sağlığı iyi.” Mesajı, pil sağlığı iyi değil ise ”bu iPhone beklenmedik şekilde kapandı, çünkü pil gerekli maksimum gücü sağlayamadı Bunun tekrar olmasını önlemek için performans yönetimi uygulandı. Devre Dışı Bırak … “mesajı beliriyor.

Bu noktada, performanstan ödün vermemenizi öneririz; böylelikle yanlış pil kapama gibi yanlış zamanda kapatma gibi iPhone’unuzla ilgili bir sorun yaşamazsınız, böylelikle “devre dışı bırak” a dokunmazsınız ; yalnızca Apple’ın yapmış olduğu ayarı bırak. iPhone’unuzun pilini hiç değişmeden uzun süre kullandıysanız, işte üçüncü bir mesaj (Pilinizin sağlığı önemli ölçüde azaldı. Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı, pilinizi tam performans ve kapasite için değiştirebilir. Servis alternatifleri hakkında daha fazla bilgi .. .) daha fazla çıkıyor. Bu noktada, iPhone pili değiştirme ücreti (31 Aralık 2018’e kadar) Apple tarafından 129 ABD Doları olarak belirlenir. iPhone pili ve performansı hakkında kapsamlı bilgileri Apple Destek sayfasında bulabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 pil sağlığı kaç olmalı , iphone 11 pil sağlığı kaç olmalı , iphone pil sağlığı yüzde kaç olmalı , iphone 6 pil sağlığı kaç olmalı , iphone x pil sağlığı kaç olmalı , iphone pil sağlığı kaç ayda düşer , iphone pil sağlığı kaç olunca garanti , iphone pil sağlığı en az kaç olmalı , iphone pil sağlığı kaç , iphone pil sağlığı 65.