Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Saklama Alanı Boş Ama Dolu

iPhone Saklama Alanı Boş Ama Dolu

Iphone-Saklama-Alani-Bos-Ama-Dolu

iPhone Saklama Alanı Boş Ama Dolu iPhone Depolama uyarısı artık iPhone kullanıcıları için en yaygın sorunlardan biridir. iPhone dakikada 10 kez açılan süper sinir bozucu iPhone bellek dolu bildirimi! Sürekli olarak canınızı sıkmayan uyarı, “Depolama alanı neredeyse doldu: Depolamanızı Ayarlar yönetebilirsiniz” diyor.

iPhone Saklama Alanı Dolu

Müziğinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı ve iPhone belleğinizi doldurmanın ardındaki nedenlerden biri önbelleğinizdir. Önbellek, bellek için eski verilerin depolanmasıdır. Uygulamalarınız, özellikle kendi kendini temizlemiyorlarsa, çok fazla önbellek biriktirir.

Apple, iPhone ve İOS uygulama geliştiricilerinin uygulama önbelleğinizi sık sık temizleyen kendi kendini temizleme işlevine sahip uygulamalar geliştirmelerini önerir. Ne yazık ki, tüm geliştiriciler bunu yapmıyor! Bu, özellikle bazı Android telefonların aksine, iPhone “tüm önbelleği temizle” düğmesi bulunmadığından berbattır.

iPhone Depolama Alanı Hatasından Kurtulun

iPhone Saklama Alanı Boş Ama Dolu aslında bu açılır pencerede gerçek bir “Boş ver, görmezden gel, kurtul” seçeneği olmasa da, onu yok etmenin bir yolu var. Aşağıda iPhone depolama sorununu nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz:

Kullanılmayan Uygulamaları Silin

İndirdiğiniz her uygulamayı inceleyin. Artık ihtiyacınız olmayan veya artık kullanmadığınız uygulamalar olup olmadığına bakın. Ana ekranınızda gizli bir şey bulursanız, şimdi silin.

Ayarlar> Genel> Kullanım> Depolamayı Yönet seçeneğine gidin. İstenmeyen uygulamalara dokunun ve silin.

İstenmeyen Fotoğrafları Ve Videoları Silin

iPhone hafızayı temizlemeye çalışırken fotoğrafları ve videoları silmenin asla favori bir seçenek olmadığını biliyoruz. Ancak birkaç iPhone fotoğrafını veya videosunu silseniz bile, büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

  • Artık ihtiyacınız olmayan bir ekran görüntüsüne sahip olabilirsiniz
  • Tamamen aynı görünen iki öz çekim olabilir (Hadi … hepimiz yapıyoruz!)
  • Kameranızdaki deklanşör modu ile, yanlışlıkla seri çekim fotoğrafları bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Safari Önbelleğini Temizle

Çoğu web tarayıcısı uygulamasına benzer şekilde, Safari, sık ziyaret edilen sitelere erişmek için harcanan zamanı azaltmak için verileri (önbellek) depolar. Zamanla bu önbellek biraz birikir. Safari internet önbelleğinizi silerek iPhone yer açıp açamayacağınızı görün. Bu harika bir ipucu. Bazı kullanıcılar, 3. ve 4. ipuçlarını denedikten sonra iPhone 2GB’tan fazla alanı temizledi.

Ayarlar> Safari> Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle gidin

iPhone yeniden başlatmak için; Ana Ekran tuşunu ve güç düğmesini 10 saniye boyunca (veya iPhone kapanana kadar) basılı tutun. Ardından iPhone tekrar açın.

Facebook Uygulamasını Silin Ve Yeniden Yükleyin

Hayır, verilerinizin hiçbiri silinmez, yalnızca önbelleğiniz silinir. Facebook uygulaması, önbelleğini otomatik olarak temizlemeyen, daha önce bahsedilen uygulamalardan biridir. Facebook’u silip cihazınızı yeniden başlatırsanız, iPhone Depolama Alanınızda anında bir fark göreceksiniz.

Facebook Facebook’a 1,5 saniye dokunun> uygulamalarınız sallanmaya başlar > Facebook uygulamasında X düğmesine dokunun> Sil dokunun.

Şimdi iPhone yeniden başlatın.

Ana Ekran tuşunu ve güç düğmesini 10 saniye boyunca (veya iPhone kapanana kadar) basılı tutun. Ardından iPhone tekrar açın.

Sık Karşılaşılan Sorun

Devam edeceğim ve bu iPhone depolama sorunuyla karşılaşan birçok insan olduğunu varsayacağım. Twitter binlerce şikayeti okuduktan ve aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla yüz yüze sohbet ettikten sonra bunu söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum!

Şimdi iPhone “depolama alanı dolu” mesajından nasıl kurtulacağınızı öğrenin. iPhone bellek sorununuzu çözmek için aşağıdaki ipuçlarını uygulamanız yeterlidir.

iPhone Depolama Alanınızı Yükseltin

Cep Hastanesi teknik Servis olarak depolama Alanını Yükseltebiliyoruz. Telefonunuzu Türkiye’nin Her Yerinden bize kargolayabilirsiniz. iPhone marka telefonlarda Depolama alanını yükseltmek için bizi arayabilir veya şubemize Getirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone saklama alanı aldım ama dolu diyor , iphone saklama alanı dolu , iphone saklama alanı dolu hatası , iphone saklama alanı dolu diyor , iphone saklama alanı dolu uyarısı , iphone saklama alanı dolu ne yapmalıyım , iphone saklama alanı dolu açılmıyor , icloud saklama alanı boş ama dolu diyor.