Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şarjdayken Ekran Titremesi

iPhone Şarjdayken Ekran Titremesi

Iphone-Sarjdayken-Ekran-Titremesi

iPhone Şarjdayken Ekran Titremesi, Son zamanlarda telefonu bir şarj cihazına taktığınızda birçok farklı kullanıcıdan şarjdayken ekran titremesi. Nedense dokunmatik ekranlarda çeşitli sorunlar yaşanıyor. Ancak telefonun şarj edilmesinden kaynaklanan dokunmatik panel sorunları, kullanıcılar için en sorunlu durumlardan biridir.

Aslında kullanıcıların bu sorunu ekranı şarj ederken olduğu gibi farklı bir şekilde ifade ettiğini söylemek yanlış olmaz. Genelde ekranda farklı davranışlar ve tepkiler oluşur. Hatta ekranın kontrolden çıktığını ve istemsiz hareketler yaptığını belirtmek bile mümkündür. Bu nedenle telefonların şarj sırasında kullanımı da zordur ve yeniden kullanım için ücretin belirli bir süre dolması beklenir.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Bu soruna gelince, ekranın gerçekten kontrolden çıktığını da söyleyebilirsiniz. Şarj sırasında dokunma sorunu nedeniyle, ekranı kontrol etmek ve istenen kareleri yapmak mümkün değildir. Dokunmatik ekran, kullanıcıdan tamamen bağımsız olarak hareket eder ve ekran bile uygulamaları kendi başına açmaya veya farklı yerlere dokunmaya başlar. Böyle bir durumda, telefonu kullanmak mümkün değildir. Soruna neden olan faktörleri mümkün olan en kısa sürede bulmak ve derhal bir çözüm geliştirmek gerekir. Aksi takdirde, şarj ederken telefonları kullanmak yerine, şarj edilene kadar beklemelidir. Şimdi, akıllı telefonların dokunmatik ekranlarında şarj sırasında yaşanan sorunları nasıl düzeltebilirim? Daha yakından bir göz atalım.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Sorunu Çözümü

Telefonları şarj ederken dokunmatik ekranlarda meydana gelen donma ve benzeri sorunlar çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Birkaç nedenden dolayı, telefon şarj edildiğinde uygulamaları kendi kendine açmaya başlar veya ekrandaki farklı noktalara tıklar. Böyle bir durumda telefonu kullanmak neredeyse imkansız hale geliyor. Şarj sırasında dokunmatik ekranla ilgili sorunlar genellikle bir donanım sorunu olarak ortaya çıkar. Bu nedenle çözüm aşamasında öncelikle ek aksesuarları kontrol etmek ve son olarak ekranı incelemek gerekir. Çünkü telefon ekranıyla ilgili bazı sorunlar da olabilir. Peki, telefon şarj olur olmaz dokunmatik ekranda meydana gelen sorunlar için ne yapmanız gerekiyor? hadi bunlara bakalım.

  • Telefon şarj olurken dokunmatik ekranın donması genellikle orijinal şarj adaptörü ve kablosundan kaynaklanır. Bu nedenle, telefonlarda orijinal şarj cihazını kullanmak her zaman yararlıdır.
  • Öte yandan, USB şarj kablosu yine yan sanayi olmamalı. Şarj kablosu bir yan sanayi olduğu için dokunmatik ekran üzerinde olumsuz etkilere sahiptir.
  • Ayrıca telefonların şarj sırasında manyetik alan içinde kalmaması gerekir. Çevresine bilgisayar, tablet ve televizyon gibi farklı cihazlar yerleştirildiğinde bir manyetik alan oluşturulabilir. Bu nedenle, manyetik alan oluşma riski yüksek olan bölgelerde telefonların şarj edilmemesinde fayda vardır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Sıvı Teması

Orijinal Şarj Cihazı Kullanılmaması Garantiye Girer Mi?

iPhone Şarjdayken Ekran Titremesi, Telefonlarda orijinal şarj cihazının kullanılmadığı durumlarda her an farklı problemlerle karşılaşmak mümkün. Ayrıca, yardımcı bir şarj cihazının kullanımından kaynaklanan sorunlar garanti kapsamında değildir. Bu tür durumlarda arızalar için garantili hizmet verilmez. Ayrıca sunulan hizmet ücretli olarak yürütülmektedir. Kullanıcı kaynaklı bir hatanın neden olduğu yardımcı bir ücretin kullanılması, onarım ve onarım hizmetlerinin garanti kapsamında olmadığı için ücretli olarak yapılmasına da neden olur. Bu nedenle, garantinin dışına çıkmamak ve ücretli hizmet almaktan kaçınmak için orijinal şarj cihazını kullanmak her zaman yararlıdır.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Çözüm Bizde

Sizlere alanında uzman personelleri ve son sistem ekipmanları ile hizmet veren firmamız, telefonunuzu şarja taktığınız anlarda ekran problemlerinizde de her zaman yanınızdadır. Eğer telefonu şarja taktığınızda dokunmatik ekranda birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve bu konuda ne yapmanız gerektiğin bilmiyorsanız, siz de hemen firmamıza gelin. Yazılım ve donanım kaynaklı tüm problemlerde müşterilerine hızlı ve güvenilir çözümleri ile yardımcı olan firmamızdan parça ve işçilik garantili hizmetler alacağınızı da unutmayın. Telefon tamiri ve onarım hizmetlerinde siz de kaliteli bir işçilik arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin. Uygun fiyat aralıkları ile kaliteli bir hizmetin en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone şarjdayken ekran titriyor , iphone 7 şarjdayken ekran titremesi , iphone 6 şarjdayken ekran titremesi , iphone şarjdayken düşüyor.