iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 8 Yorum / 3783 Görüntülenme

iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası

iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası, SIM Lock kaldırma işlemi çoğu zaman iOS Hacker gruplarının yayınlamış olduğu yazılımlar yardımıyla gerçekleştirilir. Bu yazılımlar işletim sistemi üzerindeki sınırlamayı kaldırarak telefonun tüm SIM kartlarla sorunsuz olarak çalışmasına destek sağlar.

iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası Çözümü

iPhone SIM Lock’u kırmak için bazı şartların sağlanması gerektiğinden bahsetmiştik. Bundanlar en önemlisi de aletin sürümü ve aletin sürümüyle uyumlu Jailbreak aracının bulunuyor olmasıdır. Aygıt içerisindeki Android sürümüyle uyumlu Jailbreak’in olması halinde SIM Lock’u kırmak için öncelikle aygıt Jailbreak’li hale getirilir. Daha sonrasındaysa yayınlanan SIM Lock yazılımları vasıtasıyla programın çalışma talimatları takip edilerek SIM Lock Kırma işlemi gerçekleştirilir.

sim geçerli değil hatası
sim geçerli değil hatası

İşlemlerin profesyonellik istiyor olması sebebiyle SIM Lock işlemi yapmak her kullanıcının harcı değildir. Şayet teknik konular hakkında yeterince bilginiz yoksa cihazınızı riske atmak yerine SIM Lock kırma işlemini Cep Hastanesinde emin bir halde aletinızı SIM kilitsiz hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Plus Batarya Değişimi

iPhone SIM Lock Hatası Çözümü

SIM Kilidi kaldırmak hakikaten profesyonellik isteyen bir iştir ve her süre başarı elde edilebilmesi için uygun şartların sağlanması gerekir. Çoğu zaman operatörlerin uygulamış olduğu sim kilidi aletin işletim sistemine işlenir. Dolayısıyla sisteme müdahale etmek ve farklı SIM kartların kullanılmasını engellemiş olan yazılım parçacıklarının sistemden arındırılması gerekir.

iCloud Fotoğraf Arşivi
Sim Hatası iPhone
Sim Hatası iPhone

SIM Lock kısaca Sim Kilidi, aletinızı almış olduğunız ülke ve GSM firması tarafından, farklı GSM firmalarının sim kartlarını kullanamamanız amacıyla özellikle kontratlı telefonlara konulan bir tür kısıtlamadır. Örneğin Vodafone İngiltere’den aldığınız bir iPhone sim kilitli ise sadece Vodafone sim kart ile kullanabilirsiniz, Turkcell hat taktığınızda çalışmayacaktır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası, iphone sim geçerli değil sorunu, iphone etkinleştirme sim geçerli değil, iphone 6s sim geçerli değil, yurtdışı iphone geçerli sim kart değil uyarısı, iphone sim geçerli değil diyor, iphone sim geçerli değil hatası, iphone 5s sim geçerli değil hatası, iphone sim kart geçerli değil, iphone sim kart geçerli değil hatası, sim kartı geçerli değil iphone, iphone 7 plus sim geçerli değil, iphone 6 plus sim geçerli değil, iphone 8 plus sim geçerli değil, iphone 6s plus sim geçerli değil, iphone sim geçerli değil uyarısı, iphone 7 sim geçerli değil uyarısı.

8 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

 • GİZEM B.

  3 ay once aldıgım 7plus iPhone sim kart okumuyor neden olabılır cozumu nedır

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; MALESEF BEYFENDİ

 • Mahmut Karadağ

  Merhaba elimde iphone 7 plus var isveçten geldi sim geçerli deil uyarısı aldım geveyledim açıldı fakat bunu telefondan kaldırtma imkanımız varmı yada kendiliğinden kalkarmı

 • Cep Hastanesi

  merhaba faruk bey cihazınıza arıza tespiti yapmamız gerekiyor.

 • Faruk Akçam

  Selamün aleyküm iyi çalışmalar
  Bende iPhone 7 var
  Amerika’dan alındı pasaport kaydı yapıldı fakat sim geçerli değil uyarısı alıyorum
  Sprint diye bı hat ile sadece çalışıyor diğer hatları Turkcell Vodafone bunları çalıştırmıyor sim geçerli değil uyarısı veriyor sürekli ne yapmam lazım yardım eder misiniz

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar Şahin Bey;

  Cep Hastanesinde çözüm bitmez 0532 245 0532 teknik servisimizi ararsanız size daha detaylı bilgi verebiliriz.

 • Şahin Sahin

  Selam s6 yurtdışından gelmiş kaydını yaptırdım ama sim geçerli değil dedi aktivasyon olmadı sorunu cōzermisiniz olur ise maliyet ne olur

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir