Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası

iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası

Iphone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası

iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası, SIM Lock kaldırma işlemi çoğu zaman iOS Hacker gruplarının yayınlamış olduğu yazılımlar yardımıyla gerçekleştirilir. Bu yazılımlar işletim sistemi üzerindeki sınırlamayı kaldırarak telefonun tüm SIM kartlarla sorunsuz olarak çalışmasına destek sağlar.

iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası Çözümü

iPhone SIM Lock’u kırmak için bazı şartların sağlanması gerektiğinden bahsetmiştik. Bundanlar en önemlisi de aletin sürümü ve aletin sürümüyle uyumlu Jailbreak aracının bulunuyor olmasıdır. Aygıt içerisindeki Android sürümüyle uyumlu Jailbreak’in olması halinde SIM Lock’u kırmak için öncelikle aygıt Jailbreak’li hale getirilir. Daha sonrasındaysa yayınlanan SIM Lock yazılımları vasıtasıyla programın çalışma talimatları takip edilerek SIM Lock Kırma işlemi gerçekleştirilir.

Sim Geçerli Değil Hatası
Sim Geçerli Değil Hatası

İşlemlerin profesyonellik istiyor olması sebebiyle SIM Lock işlemi yapmak her kullanıcının harcı değildir. Şayet teknik konular hakkında yeterince bilginiz yoksa cihazınızı riske atmak yerine SIM Lock kırma işlemini Cep Hastanesinde emin bir halde aletinızı SIM kilitsiz hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

iPhone SIM Lock Hatası Çözümü

SIM Kilidi kaldırmak hakikaten profesyonellik isteyen bir iştir ve her süre başarı elde edilebilmesi için uygun şartların sağlanması gerekir. Çoğu zaman operatörlerin uygulamış olduğu sim kilidi aletin işletim sistemine işlenir. Dolayısıyla sisteme müdahale etmek ve farklı SIM kartların kullanılmasını engellemiş olan yazılım parçacıklarının sistemden arındırılması gerekir.

Sim Hatası Iphone
Sim Hatası Iphone

SIM Lock kısaca Sim Kilidi, aletinızı almış olduğunız ülke ve GSM firması tarafından, farklı GSM firmalarının sim kartlarını kullanamamanız amacıyla özellikle kontratlı telefonlara konulan bir tür kısıtlamadır. Örneğin Vodafone İngiltere’den aldığınız bir iPhone sim kilitli ise sadece Vodafone sim kart ile kullanabilirsiniz, Turkcell hat taktığınızda çalışmayacaktır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası, iphone sim geçerli değil sorunu, iphone etkinleştirme sim geçerli değil, iphone 6s sim geçerli değil, yurtdışı iphone geçerli sim kart değil uyarısı, iphone sim geçerli değil diyor, iphone sim geçerli değil hatası, iphone 5s sim geçerli değil hatası, iphone sim kart geçerli değil, iphone sim kart geçerli değil hatası, sim kartı geçerli değil iphone, iphone 7 plus sim geçerli değil, iphone 6 plus sim geçerli değil, iphone 8 plus sim geçerli değil, iphone 6s plus sim geçerli değil, iphone sim geçerli değil uyarısı, iphone 7 sim geçerli değil uyarısı.