iPhone Taptic Engine Değişimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone

iPhone Taptic Engine Değişimi

iPhone Taptic Engine Değişimi; iPhone 7 ile birlikte telefonun basınca duyarlı bir şekilde titremesini sağlayan taptic engine (titreşim motoru) değişimi Cep Hastanesi teknik servis odasında nasıl yapılır, değişim fiyatları nedir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone Taptic Engine Değişimi; Apple’ın yeni Home anahtarı, Taptic Engine adlı gelişmiş bir donanım ünitesiyle beraber geldi. Apple Watch’ta da kullanılan bu dokunmatik motorun bazı özelleştirme alternatifleri var. Bu şekilde, iPhone 7 ve 7 Plus’ta üç farklı geri bildirim hassasiyeti var. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

Taptic Engine Bozulur Mu

Herhangi bir elektronik bileşende olduğu gibi, taktik motor motoru da alınan palslardan dolayı arızalanabilir. İçerideki yaylar ve titreşimi sağlamakta olan motor parçadan ayrılabilir. Taktik motor sorunu ortaya çıkmaya başladığında, yani telefonunuz dokunma hassasiyetine göre titreşirse, çözüm uzman bir APPLE teknisyeni tarafından değiştirilmelidir.

iPhone Ana Ekran Düğmesi Nasıl Çalışır

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ana düğmesi diğer iPhone modellerinden farklı. Bir düğme gibi görünse de, hâlbuki bir düğme değildir. Yani, düğmeye parmağınızla dokunduğunuzda, düğme girmez. Diğer iPhone’larda olduğu gibi fiziksel bir oyun göremezsiniz. Anahtar parmağınızı algılar, parmağınızla nasıl dokunduğunuzu veya ne kadar baskı yaptığınızı algılar, ancak diğer iPhone’lar gibi çalmaz. Parmağınızla ana ekran düğmesine dokunduğunuzda algıladığınız tıklamanın hissi Taptic Engine sayesinde.

iPhone Taptic Engine
iPhone Taptic Engine

3D veya Taptic Touch’ı Açma

3D veya Taptic Touch’ı açmak ve duyarlılığı ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Ayarlar’a gidin ve Erişilebilirlik’i seçin.
  • Dokunma’ya ve ardından 3D ve Taptic Touch’a dokunun. Kullandığınız aygıta bağlı şekilde 3D Touch veya Taptic Touch tek başına da görebilirsiniz.*
  • Özelliği açın ve sürgüyü kullanarak bir duyarlılık düzeyi seçin.
iPhone Baseband Entegresi Tamiri

* Haptic Touch şu cihazlar tarafından desteklenmektedir: iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve iPhone XR. 3D Touch şu cihazlar tarafından desteklenmektedir: iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 , iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 taptic engine değişimi , iphone taptic engine , iphone taptic engine nedir , taptic engine bozuldu , taptic engine nasıl çalışır , taptic engine fiyat , taptic engine ne demek

iPhone Taptic Engine Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone akıllı telefonlarında taktik motor değiştirme konusunda uzman olan APPLE teknisyenlerimiz tarafından, en son teknoloji ürünü teknisyen ekipmanı ve orijinal ürün kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Cihaz sağlığı için gerekli tüm şartları sağlamakta olan teknik servis odamız;

  • Periyodik olarak sterilize edilir.
  • Tamamen statik elektrikten arındırılmış olarak tasarlanmıştır.
  • 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur.

Teknik servis adresimize gelirseniz iPhone taktik motor değiştirme süresi ortalama 1 saattir. Bu süre, tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizin kullanıldığı 3 (üç) iş günüdür.

  • Telefon sıfırlanmaz. Bu nedenle bilgileriniz silinmez.
  • Orjinal taptic engine kullanılır.
  • Yaşanılan titreşimin çalışmama sorunu ortadan kalkar.
  • Telefonunuz Cep Hastanesi garanti kartı ile beraber sizlere teslimi yapılır.

Değişim süreçlerinin teknik servis odamızda nasıl gerçekleştiğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.