Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Video Oynatma Sorunu

iPhone Video Oynatma Sorunu

Iphone Video Oynatma Sorunu

iPhone Video Oynatma Sorunu; iPhone, geniş ekranı, yüksek çözünürlüğü ve taşınabilir boyutu ile film severlerin büyük çoğunluğunun seçimidir. iPhone’da video izlemek çoğu insan için büyük bir zevk olabilir. Ancak, her akıllı telefon gibi, iPhone’da bazen bazı sorunlar var. iPhone video oynatma sorunu bunlardan birisidir. Bazı iPhone 8 /7 / 6s / 6 kullanıcıları video oynatırken sorun yaşayabilir. iPhone video oynatma sorunu için iki ayrı çözüm var. Sizin için en iyi çözümü bulalım!

iPhone Video Oynatma Sorunu; iPhone video oynatma En yaygın problemlerden birisidir. Sorunu ortadan kaldırmanın direk olarak bir yolu yoktur. Bununla beraber, çalışmakta olduğu gözlemlenen çözümler var. Biraz burda.

iPhone Uygulama İçi Video Oynatma Sorunu

iPhone 6 Plus kullanıcısı bir okurumuzun şöyle bir sorunu var:

“iPhone 6 Plus kullanıyorum. Son zamanlarda, Safari, Facebook ve YouTube gibi bazı uygulamalarda video oynatmaya çalıştığımda, ekrandaki yükleme simgesi sürekli döner, ancak video yok. Bu sorun beni deli ediyor. ” İOS 11, 10 ve 9 da dahil olmak üzere İOS’un çeşitli sürümlerini çalıştıran bazı iPhone’lar, bir nedenden dolayı uygulama içi video oynatmayı deneyimliyor. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıda belirtilen çözümleri deneyebilirsiniz.

Safari Geçmişini ve Web Sitesi Verilerini Temizleyin

Safari’de bir video oynatmak istiyorsanız ancak video çalışmadıysa, Safari geçmişini ve web sayfası verilerini temizlemek sorunu çözebilir. Ayarlar’a gidin ve Safari’yi seçin. Geçmişi ve Web Veri dokunma ve penceresi görünür bir pop-up, Geçmişi ve Veri dokunarak eyleminizi onaylamak.

Iphone Video Oynatmama Nedeni
Iphone Video Oynatmama Nedeni

Video Akışıyla İlgili Sorunları Giderme

YouTube’da video akışı sorunlarına neden olabilecek pek çok faktör vardır. İnternet veya Cihaz bağlantı sorunlarınızı düzelterek videolarınızı oynatabilirsiniz.

Şu bildirimlerden birini gördüyseniz video akışı sorunuyla karşılaşıyor olabilirsiniz:

 • Bir hata oluştu.
 • Oynatma hatası. Yeniden denemek için dokunun.
 • Sunucu bağlantısı kesildi.
 • Bu video kullanılamıyor.
 • Bir hata oluştu. Yeniden denemek için dokunun.

İlginizi Çekebilir: iPhone Wifi Şifre Değiştirme

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Şu anda bir hücresel bağlantı kullanıyorsanız, bir Wi-Fi bağlantısı kurmayı deneyin. Smart TV’nizde veya akış cihazınızda Apple TV uygulamasında içerik izlemeye çalışıyorsanız, ev Wi-Fi ağınıza bağlanma konusunda yardım almak için TV’nizin üreticisine başvurun. Wi-Fi yönlendiricinizin 802.11 a / g / n / ac ile uyumlu olduğundan emin olun. HD içeriği oynatmak için 8 Mbit / s veya daha hızlı bir bağlantı gereklidir. Düşük hızlı Wi-Fi bağlantıları HD video içeriğini oynatmak için yeterince hızlı olmayabilir.

Iphone Video Oynatma Sorunu
Iphone Video Oynatma Sorunu

Uygulamayı Kapatmaya Zorlayın

YouTube veya Facebook’u açtığınızda iPhone video oynatımının çalışmadığını varsayalım. Çıkmak ve diğer çözümlere geçmeden önce yeniden başlatmak için bir uygulama zorlamak için bir çözüm olabilir.

 • Ana ekran düğmesine iki kez dokunun
 • Kullanmakta olduğunuz uygulamaların bir önizlemesini göreceksiniz
 • Söz konusu uygulamayı bulmak için sola veya sağa kaydırın (YouTube, Facebook veya videoları oynatmayan diğer uygulamalar)
 • Uygulamayı kapamak için yukarı kaydırın.
 • Uygulama kapatıldıktan sonra Ana ekrana geri dönün ve uygulamayı tekrar açın.

Video Oynatmayan Uygulamayı Güncelleyin

Uygulama güncellemesi, uygulamaların normal çalışmasını ve daha iyi olmasını sağlar. iPhone bazı uygulamalarda video oynatmıyorsa, en son güncellemelerin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için:

 • iPhone App Store uygulamasını çalıştırın.
 • Ekranın alt satırındaki Güncellemeler sekmesine dokunun.
 • Video oynatmayan uygulamanın güncellemesi olup olmadığını kontrol edin ve var ise uygulamanın yanındaki Güncelle butonuna tıklayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone galeride video oynatma sorunu , iphone 11 video oynatma sorunu , iphone 4s video izleme sorunu , iphone video oynatmıyor , iphone video sorunu , iphone da video oynatma sorunu , iphone video oynatıcı değiştirme , iphone youtube video oynatmıyor , iphone video oynatma formatı , iphone facebook video oynatma sorunu.