Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

Iphone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu ; iPhone telefon modellerinden herhangi biriyle bir Wi-Fi ağına bağlanmak istediğinizde, bazen güvenli olmayan bir ağ uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bir dizi faktör bu durumun ortaya çıkmasına neden olur ve iPhone Wifi güvenlik zayıf uyarısı birkaç adım ayarlamayla ortadan kaldırılabilir. Wi-Fi ağının şifreleme türüne bağlı olarak ortaya çıkan sorun, modem üzerinden yapılacak ayarlarla çözülür.

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu Neden Olur ?

iPhone Wifi güvenlik sorununu çözmek için modemin ayarlanması gerekiyor. Ayrıca, bu sorunun ortaya çıkmasının nedeni, bağlı Wi-Fi ağının şifreleme türüdür. Wi-Fi şifreleme türü WEP veya WPA ise, iPhone telefonlarında Wi-Fi adının hemen altında bir güvenlik uyarısı görüntülenir. Geçerli uyarıyı kaldırmak için yapılması gereken şey, modem üzerinden Wi-Fi ağının şifreleme türünü WPA 2’ye değiştirmektir. Bu değişiklikle, güvenlik uyarısı yok olur.

İlginizi Çekebilir: Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu Çözümü

iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu ; iPhone evde veya başka bir yerde bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda her zaman bir güvenlik uyarısı alabilirsiniz. Bu, bağlanacak ağın şifreleme türünden kaynaklanır ve uyarılmamak için, ağın şifreleme türünün modem üzerinden WPA 2’ye güncellenmesi gerekir. Peki, iPhone Wifi güvenlik önerisi nasıl kaldırılır? Bu daha yakından bir göz atalım.

  • İlk olarak, bağlanmak istediğiniz ağın modemi için oturum açın.
  • Ardından modemdeki kablosuz ağlar sekmesine gidin.
  • Kablosuz ağlar sekmesinde, ağın şifreleme türünü içeren bir bölüm göreceksiniz. Parçayı WEP veya WPA’DAN WPA 2’ye değiştirin.
  • Sonra modemi yeniden başlatın.
  • Modem başladıktan ve bağlantıya izin verdikten sonra, Wi-Fi ağına tekrar bağlanmayı deneyin ve güvenlik uyarısının görünüp görünmediğini görün.
  • Hala aynı uyarıyla karşılaşıyorsanız, telefonunuzun farklı bir sorunu olabilir. Bu nedenle, profesyonel yardım almalısınız. Firmamız size, müşterilerimize, iPhone modellerinin gerekli bakım ve onarımında kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. Bizimle, iPhone telefonlarınızla ilgili sorunları kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone 6 Wifi güvenlik zayıf sorunu , iPhone Wifi güvenlik zayıf diyor , iPhone Wifi güvenlik zayıf uyarısı , iPhone Wifi güvenlik zayıf sorunu nasıl çözülür , Wifi güvenlik zayıf sorunu , Wifi güvenlik zayıf hatası , iPhone 6s Wifi güvenlik zayıf , iPhone 7 Wifi güvenlik zayıf.