Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır

iPhone Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır

Iphone'U Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır

iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır; iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı kaybettiyseniz veya cihazınızın çalındığını düşünüyorsanız, aşağıda belirtilen adımlar cihazınızı bulmanıza ve bilgilerinizi korumanıza yardımcı olabilir.

iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır; iPhone, iPad, iPod touch, Mac, Apple Watch ve airpod’larınızı kaybolduğunda bulmak için iPhone’umu iOS 12 veya önceki sürümlerinde Bul’u açın.

iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır

Telefonumun kaybolduğu için üzülme. Kolayca Bul iPhone uygulamasıyla bulabilirsiniz. Bul iPhone uygulaması nasıl kullanılır? iPhone bul uygulaması ile, iPhone’unuzu kaybolduğunda kolayca bulabilir veya çalındığında bulabilirsiniz. iPhone’unuz çalındığında, uzaktan kilitleyebilir veya bütünüyle silebilirsiniz. Bu şekilde, telefonunuz cihazınızı çalan kişi için oyuncak numaralı telefondan farklı değildir.

Kayıp Aygıtınızda [Aygıtımı] Bul Etkinse

Cihazınızı Bul uygulamasını kullanarak bulabilir ve cihazınızı kurtarmanıza ve verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olabilecek ek önlemler alabilirsiniz.

Web’e giriş yapın icloud.Com/find veya başka bir Apple cihazında bul uygulamasını kullanın.
Cihazınızı bulun. Bul uygulamasını açın veya iCloud.Com ve iPhone’u Bul’u tıklayın. Konumunu haritada görüntülemek için bir cihaz seçin. Eğer cihaz yakınında, uygun maliyetli cihaz bulmaya yardım etmesi için birini veya bir ses çalma aygıtı olabilir.

Kayıp olarak işaretle seçeneğini kullanın. Bu seçenek, cihazınızı bir şifre kullanarak uzaktan kilitlemenizi ve kayıp cihazınızın Kilit ekranında telefon numaranızla beraber özel bir mesaj görüntülemenizi sağlar. Ayrıca cihazınızın konumunu izler. Apple Pay’a kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kart eklediyseniz, cihazı kayıp moduna aldığınızda, Apple Pay’ı kullanarak ödeme yapma imkanı cihazda askıya alınır.

Iphone'Mu Bul
Iphone’Mu Bul

iPhone’mu Bul

Adı iPhone’umu bulmasına rağmen, bu uygulama tüm Apple cihazları için kullanılabilir. Bunu yapmanın ilk adımı, bu uygulamayı cihazınıza yüklemek ve icloud’da etkinleştirmektir. Bu şekilde, cihazın yerini öğrenebilir, herhangi bir kayıp veya hırsızlıktan sonra izleyebilir ve hemde cihazınızı uzaktan kilitleyebilir ve düşük olsa bile 2 dakika boyunca ses çalabilirsiniz. Bunların dışında, cihazınızdaki uzaktan eriştiğiniz tüm verileri silebilirsiniz. Uygulamayı AppStore veya itunes’dan kolayca yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor

iPhone uygulamamı Bul’da kayıp bir mod da var. Bu ile cihazınızı kilitleyebilirsiniz. Böylece, cihazınıza müdahale edemez veya açamaz. Kayıp modun beraberinde, telefon numaranızı iPhone’un kilitli ekranında bir mesajla gösterebilirsiniz.

Bul’da Aygıtımı Göremiyorum

Cihazınızı göremiyorsanız iCloud.Com veya aşağıda belirtilen talimatları izleyin ve cihazın her adımdan sonra görünüp görünmediğini kontrol edin:

  • Cihazınızda icloud’da oturum açıp açmadığınızı kontrol edin: iOS 10.3 veya üzeri sürümlerde Ayarlar dokunun. “[Cihazınızda] Oturum aç ” seçeneğini görürseniz, seçeneğe dokunun ve Apple kimliğinizi ve parolanızı girin. İos önceki sürümlerinde Ayarlar> icloud dokunun ve Apple kimliğinizi ve parolanızı girin.
  • İOS 13’te Ayarlar> [adınız]> Bul> iphone’umu bul öğesine dokunun. İos’un önceki sürümlerinde Ayarlar> [adınız]> iCloud> [cihazımı Bul] öğesine dokunun. [Cihazım] Bul kapalıysa, açın. Sonra İzin dokunun.
  • İle giriş kontrol eden Apple KİMLİĞİ. Giriş yapmış olabilirsiniz iCloud.Com veya listede görünmeyen cihazda kullandığınızdan ayrı bir Apple kimliğine sahip Bul uygulaması. Giriş yapmak için oturum açın iCloud.Com diğer Apple kimliği hesaplarınızla ve cihazınızı arayın.

Iphone'U Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır

iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Etkinleştirilir

Apple kimliği ve şifrenizle iPhone bul uygulamasında oturum açın. Bu işlemi yaptıktan sonra, istediğiniz gibi iPhone bul uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone bul uygulaması nasıl kullanılır , iphone bul uygulaması nasıl kullanılır , iphone arkadaşımı bul uygulaması nasıl kullanılır , iphone arkadaş bul uygulaması nasıl kullanılır.