KingRoot İle Android Cihazlarda Root Yapma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / 1 Yorum / 661 Görüntülenme

KingRoot İle Android Cihazlarda Root Yapma

KingRoot İle Android Cihazlarda Root Yapma, KingRoot ile Root Yapımı, Android Root atma rehberi, KingRoot ile Android telefonlarda Root yapma, Bu yazıda size King Root ile Android telefonlarda Root yapma, nasıl yapılır ?

Android telefonları iOS’tan ayıran en önemli fark, cihazı tamamen kendinize göre düzenleyebilmenizdir. Tabii ki bu düzenleme için Root’a ihtiyacınız var. İşte bu makalemizde bu işi kolayca yapabilirsiniz, sizlere bu işi kolaylıkla yapan bir uygulama KingRoot’u tanıtacağız. KingRoot uygulaması ile nasıl Root yapılacağını açıklayacağız.

KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma

Bu uygulama neredeyse tüm Android cihazlarınızı rootlayabilir. Çin yapımı ve çoğaltma telefonlarda dahil, sadece yeni yazılım, güncellemeler ve bootloader kilidi olan cihazlara root atılmıyor. Sizde root yapmak için geldiyseniz bu uygulamayı mutlaka deneyin.

KingRoot İle Android Cihazlarda Root Yapma

Uyarı: Bu işlem, biraz da olsa telefonun bootloader kısmına müdahale eder, ayrıca telefonun çökme riskide vardır. Bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri ve birçok şeyi dahil yedekleyin, uygulamalarda, dahili depolama alanı bulunduğunu unutmayın. Bu işlemleri yaparsanız, tüm sorumluluğu üstleneceksiniz. KingRoot’un Apk versiyonu telefonlarda ve bilgisayarlarda versiyonu vardır. Benim tavsiyem önce Apk ile denemeniz, sonra bir bilgisayar ile deneyebilirsiniz.

Kopya Ekran Nedir Nasıl Anlaşılır

Apk İle Root Yapma

KingRoot İle Android Cihazlarda Root Yapma, KingRoot Apk’i yükledikten sonra açın. Giriş adımlarını atlayın ve TRY TO ROOT tıklayın. Root denemeleri yapacaktır. Root başarılı olursa, Root Başarılı olursa Root Succesfully adlı bir uyarı alırsınız. Root Başarısız olursa, Root Failed diye uyarı alırsınız.

 PC İle Root Yapma

 1. Ayarlar / Genel / Telefon Hakkında / Yazılım Bilgileri’ne gelip yapı numarası 5-6 defa üst üste basıyoruz. Geliştirici Seçenekleri Etkin olduğunda USB hata ayıklamasını açık hale getiriyorsunuz.
 2. Sonra telefonu USB ‘ye, USB ‘yi de bilgisayara bağlıyoruz, bu arada telefonda USB hata
  ayıklama izin verilsin mi ? diye sorar “Tamam” ‘a basın.
 3. Kingroot telefonu gördükten sonra, mesela Samsung a51 yazar ve Root tuşu aktif olur. Ardından Root tuşuna basarak işlemlere başlayabilirsiniz. Root başarılı olursa “Root Succesfully” yazar. Başarısız olursa, “Root Failed” yazar.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Galaxy Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir