Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır

Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır

Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır

Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır ; İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Hotspot özelliği sayesinde, bizim arkadaşlarınızla bizim telefonda internet paylaşabilirsiniz. Ancak, kullanıcılar bu konu da iyi değil haberler aldı. Turkcell, daha önce ödemediğimiz bu özelliğe yeni bir ücret ödeyecek. Peki hotspot nedir? İşte kapsamlı bilgi.

Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır ; Akıllı cep telefonunuzu bir Wi-Fi modeme dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Cep telefonunuzda sıcak kişisel erişim noktası manasına gelir

Hotspot Nedir

Hotspot, belirli bir konumda kablosuz erişim protokolleri yardımıyla sunulan bir internet bağlantısıdır. Türk eşdeğeri “sıcak nokta“olarak tercüme edilebilir. Ancak,” sıcak nokta ” muhtemelen birçok yabancı olacaktır. Hotspot kelimesini Türkçeye çevirmeden kullanmak daha yaygındır. Genel olarak “açık Wi-Fi hotspot” olarak da kullanılabilir. Hotspot terimi ilk olarak Brett Stewart tarafından 1993’te networld + Intercop konferansında kullanıldı. Bazı tahminlere göre, dünya çapında yaklaşık 200 milyon Hotspot noktası olduğu söyleniyor. Her gün, milyonlarca insan internet ihtiyaçları için kamuya açık Wi-Fi etkin noktalarına bağlanır. Bazen bir kafeden, ara sıra bir havaalanında. İnternet nerde olursak olalım, vazgeçilmez parçalardan biri haline geldi ve iletişim dünyamızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Dijital yaşam tarzımız sayesinde, ortak Wi-Fi Hotspot erişim noktalarıyla bağlantıda kalmayı ve bu ihtiyaçları karşılamayı planlamaktayız.

Hotspot Nasıl Kullanılır

Akıllı cep telefonunuzu bir Wi-Fi modeme dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Cep telefonunuzda sıcak kişisel erişim noktası manasına gelir. Mobil Wi-fi hotspot veya taşınabilir hotspot olarak da bilinen mobil Hotspot. Kısacası, cep telefonunuzu modem olarak kullanmanıza izin veren bir yazılım, donanım ve ağ veri servisi karışımıdır. Mobil hotspot ile, dizüstü bilgisayarınız, diğer akıllı telefonlar, tablet ve oyun konsolları için 9 metreye kadar internete erişebilirsiniz. Mobil hotspot’un bu özelliği sayesinde telefonunuzu wi-fi Adaptörü olarak kullanabilirsiniz. Mobil noktaları 3G veya 4G sinyal desteğiyle kullanılabilir. Ancak, mobil hotspot özelliğinden faydalanmak için USB aygıtlarını veya cep telefonunuzun mobil hotspot özelliğini kullanabilirsiniz.

Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır

Kablosuz Hotspot Üzerinden Tethering Bağlantısı

Telefonunuzun Hotspot’unu Açın

 • Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
 • Ağ ve internet Ve sonra Hotspot ve tethering Ve sonra Kablosuz hotspot’a dokunun.
 • Kablosuz hotspot’u açın.
 • Ad veya şifre gibi bir hotspot ayarını görmek veya değiştirmek için ayara dokunun. Gerekirse öncelikle Kablosuz hotspot kurulum yap’a dokunun.

İpucu: Hotspot’unuzun şifre gerektirmesini istemiyorsanız “Güvenlik” bölümünün altında Yok seçeneğini belirleyin.

Başka bir cihazı telefonunuzun hotspot’una bağlayın

 • Diğer cihazda, söz konusu cihazın kablosuz alternatifleri listesini açın.
 • Telefonunuzun hotspot adını seçin.
 • Telefonunuzun hotspot şifresini girin.
 • Bağlan’ı tıklayın.

İpucu: telefonunuzun mobil veri bağlantısını kablosuz hotspot üzerinden en çok 10 cihazla paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor

Mobil Hotspot Özellikleri

Cep telefonunuzu kullanarak veya USB aygıtını kullanarak etkinleştirdiğiniz mobil hotspot özelliği ile iPhone, iPad veya diğer mobil aygıtlarınızın İnternet’e kolayca erişebilirsiniz. Mobil cihazların hotspot özelliği, USB hotspot cihazları, birden çok cihazın internete erişmesine izin veren Wi-Fi etkin noktalarıdır. Mobil cihazların hotspot özelliği, USB cihazlarından daha kolay çalışabilmeleri ve yazılıma ihtiyaç duymamasıdır.

Mobil Hotspot Nedir Nasıl Kullanılır

Hotspot Kullanım Alanları

Kamu Hotspot ağları genelde müşteriler veya kamu havalimanları, kitapçılar, kafeler, mağazalar, benzin istasyonları, oteller, hastaneler, kütüphaneler, telefonlar, restoranlar, kamplar, süpermarketler, tren istasyonları ve benzeri mobil cihazlardan internete erişmek için sunulmaktadır. Aynı zamanda firmalar, çalışanlarının mobil cihazlarından bağlanmasını sağlamak amacıyla firma içi Hotspot ağlarını kullanıyor. Bu ağlar sadece yetkili erişimi olan çalışanlar tarafından kullanılabilir. Müşteriler bu ağlara bağlanmak için Wi-Fi kartları aracılığı ile taşınabilir cihazlarına (telefon, tablet, dizüstü bilgisayar) bağlanır. Analistlere göre, dünya genelinde 200 milyondan fazla kamu Hotspot ağı var. Çoğu Hotspot noktası Avrupa’da bulunurken, Kuzey Amerika ve Asya’da sıralanır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Hotspot nedir nasıl kullanılır , Turkcell hotspot ne demek , Turkcell hotspot nasıl kullanılır , Hotspot şifresi nasıl öğrenilir , Turkcell Hotspot paketi nasıl kullanılır , Hotspot ne işe yarar , Tethering nedir , Vodafone, hotspot nedir.