Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Batarya Kodu

Samsung Batarya Kodu

Samsung Batarya Kodu

Samsung Batarya Kodu size söylendiğinde hiçbir şey anlamamış olabilirsiniz. Ancak cihazınızın pil kalibrasyonu nedir, neden önemlidir gibi soruları yanıtlayarak bu işlemi bilmenin önemini anlayabilirsiniz.

Samsung Batarya Kalibrasyon Kodu

Akıllı telefon, tablet ve laptoplarda bu işlemin yapılabilmesi için cihazın modelini ve markasını bilmeniz gerekiyor. Her işlem pilin daha iyi performans göstermesi için yapılır ve bu genellikle cep telefonları söz konusu olduğunda önemlidir. Genel olarak cihazın pilini kalibre etmek için aşağıdaki işlemler yapılır:

  • Cihaz kapanana kadar şarjı sonlandırın
  • Kapatma cihazını açın ve tekrar kapanmasını bekleyin
  • Cihazı açın ve açılmıyorsa şarj cihazınızı prize takın.
  • Cihazın %100 dolana kadar şarj olduğundan emin olun.
  • Genel olarak android cihazlar için tercih edilen pil kalibrasyonu, ancak yeni nesil cihazlarda tam şarj bittikten sonra tamamen şarj edilerek sağlanabilir.

Android Telefonlarda Batarya Kalibrasyonu

Android telefonlarda Samsung Batarya Kodu *#0228# yıldız işareti sıfır iki yirmi sekiz kare şeklindedir. (doğru yazım) uss kodu ile yapılabilecek işlemlerden biridir. Ancak bazı modellerde yüklü rom nedeniyle gecikmeler olabilir. Bu durumda ek yazılımı ekleyerek pili kalibre edebilirsiniz.

IOS Telefonlarda Batarya Kalibrasyonu

iOS cihazlar için genellikle Ayarlar bölümündeki Pil Sağlığı bölümü dikkate alınır. Buradan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. iOS 15 sürümlerine eklenen pil kalibrasyon işlemi ile cihazı maksimum verimle şarj etmek mümkün. Böylece pil ömrü sorunsuz bir çalışma ile uzatılabilir. Ayrıca bu sürümden sonra pil ömrü yetersiz olan cihazların pillerinin Apple yetkili servisleri tarafından ücretsiz olarak değiştirilmesi mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Batarya Kalibrasyonu

Yeni Nesil Cihazlarda Batarya Kalibrasyonu

Yeni nesil cihazlarda pil kalibrasyonu için cihazın pilini tamamen bittikten sonra şarj etmeniz yeterli olacaktır. Ancak bu prosedürü sık sık yapmamalısınız. Bunu sık sık yaparsanız cihazınız zarar görebilir. Bu yüzden pil sorun yaşamanıza neden olabilir.

Yeni nesil hızlı şarj cihazları da cihazın bataryası için pek uygun değil. Yavaş şarj, cihazın daha uzun ve verimli kullanılmasını sağlayacaktır. Son zamanlarda tercih edilen yeni nesil cihazlar kullanılarak cihazın pil performansının planlanması son derece önemlidir. Bu nedenle cihazın tam kapasite şarj edilmesi oldukça önemlidir.