Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Klavye Çalışmıyor Nasıl Düzelir ?

Samsung Klavye Çalışmıyor Nasıl Düzelir ?

Samsung-Klavye-Calismiyor-Nasil-Duzelir

Samsung Klavye Çalışmıyor Nasıl Düzelir ? Bir Samsung veya Android klavyeyle sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Bunun Samsung kullanıcıları arasında yaygın bir sorun olduğu biliniyor ve bu nedenle sorunla ilgili birçok ayrıntılı bilgi mevcut. Arızayı çözmek için birkaç kolay çözüm yöntemi vardır. Bu yazıda, Samsung cihazlarının klavyesini düzeltmek için en etkili çözümleri bulacaksınız. Klavye arızasının kesin nedenlerini bulmak kolay değildir, bu nedenle sorunu çözene kadar tüm seçenekleri denediğinizde emin olun. Daha fazla gecikmeden çözüm seçeneklerine bakalım.

Her Şeyden Önce Telefonu Yeniden Başlatın

 • Samsung cihazınızda hata ayıklarken yapmak istediğiniz ilk şey, yeniden başlatma işlemidir, aynı zamanda “yazılımdan sıfırlama” olarak da bilinir.
 • Temel olarak, RAM temizlemek ve yazılımı yeniden başlatmak için telefonu manuel olarak yeniden başlatmanız gerekir. Genellikle en basit yazılım sorunları bu şekilde çözülür.
 • Basit bir yöntem olduğu için önce denemek faydalı olacaktır.
 • Tek yapmanız gereken, kapalı ekran çıkana kadar güç düğmesini basılı tutmak ve cihazı yeniden başlat seçeneğine tıklamak.
 • Aygıt yeniden başlatıldığında sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için klavyenizi test edin.
 • Genel yeniden başlatma seçeneği işe yaramazsa, farklı çözümler deneyebilirsiniz.

Klavyeyi Yeniden Başlatma

Menüler arasında gezinerek Samsung klavyesini yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz.
Bu çözüm doğrudan etkilenen uygulamayı ele aldığından, sorunu çözme olasılığı yüksektir.
Samsung Klavyeyi sıfırlamak için aşağıdaki adımları dikkatlice izleyin.

 1. “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Uygulamalar” menü seçeneğine tıklayın.
 3. Ekranın sağ üst köşesindeki açılır menüye tıklayın.
 4. Açılır menüden “Sistem uygulamalarını göster” i tıklayın.
 5. Listeden Samsung Klavye seçin.
 6. Samsung Klavye ayarlarını açtığınızda, “durmaya zorla”  tıklamanız gerekir.

“Durdurmaya zorla” seçeneği, uygulamayı manuel olarak durdurur ve ardından yeniden başlatır. Normalde uygulamanın hızlı bir şekilde yeniden çalışması gerekir. Çözümün istenen etkiye sahip olup olmadığını test edin. Başarısız olursa, klavyenin verilerini temizlemeyi deneyeceğiz .

Klavye Verilerini Temizleme

Samsung Klavye Uygulamasındaki bozuk veriler, uygulamanın beklendiği gibi çalışmasını engelleyebilir. Bu sorunu çözmek için verileri temizleyeceğiz. Verileri temizlemek için uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyeceğiz. Uygulamalarda problemi bu basit işlemle çözebilirsiniz. Geçen sefer yaptığımız gibi “Cihaz Ayarları”, “Uygulamalar” bölümünden “Klavye Uygulama Ayarları” sekmesine gidin. Ekranın sağ üst köşesindeki açılır menüyü kullanarak “Sistem Uygulamalarını göster” seçeneğini açmayı unutmayın. “Durmaya zorla” yerine, sayfanın alt kısmındaki “hafızaya” ve ardından “verileri sil” bölümüne gidin. Verileri Temizle düğmesine basın.

Klavye Verilerini Temizleme

Samsung Klavye varsayılan ayarlarına geri dönecektir. Bir kez daha iki kez -doğru çalıştığından emin olmak için uygulamayı kontrol edin.

Yazılım Güncellemesi Olup Olmadığına Bakın

Samsung veya Android cihazların en son güncellemelere sahip olması önemlidir. Bu güncellemeler yazılım hatalarını ortadan kaldırır ve cihaz yazılımını iyileştirir. Bazen uyumluluk kaybolur ve Samsung cihazı belirli uygulamaları güncellemediğinde hatalar meydana gelebilir. Bu, Samsung klavyesinin başarısız olmasına neden olabilir. Hem yazılım güncellemesi hem de sistem güncellemesi için “Ayarlar> Cihaz Hakkında” seçeneğine gidin. Güncelleme görünürse, Samsung cihazınızı güncelleyin ve telefonu yeniden başlatın.

Cihazı Güvenli Moda Yeniden Başlatın

Samsung veya Android cihazınızdaki hataları düzeltmenin başka bir yolu da “Güvenli Mod” u başlatmaktır. Bu alternatif başlatma serisinde, cihaz yalnızca sistem uygulamalarının çalışmasına izin verecek şekilde sınırlı başlar. Bozulmuş olabilecek ve eklediğiniz üçüncü taraf uygulamaları yok sayar. Samsung Klavye harika bir özelliktir çünkü sorunun uygulamadan mı yoksa sistemden mi kaynaklandığını anlamamıza izin verir. Güvenli Moda çalışırken klavye işlevlerini kontrol edin. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • İlk önce telefonda kapalı ekrana gelin. Yeniden başlatma seçeneğinin bulunduğu ekran görünene kadar güç düğmesini basılı tutun.
 • Güvenli Mod çıkana kadar kapatma simgesini basılı tutun.
 • Güvenli Mod simgesine basın. Cihaz Güvenli Moda yeniden başlayacaktır.
 • Bu aşamadan sonra klavyeyi kullanarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Klavye Güvenli Modda çalışıyorsa, klavye sorunu üçüncü taraf bir uygulamadan veya yabancı verilerden kaynaklanıyor olabilir. Samsung cihazınıza yakın zamanda yüklediğiniz uygulamaları silmek veya kapatmak isteyebilirsiniz. Klavye Güvenli Modda da çalışmıyorsa sorun daha önemli olabilir.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp’a Karanlık Nasıl Yapılır

Samsung Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Döndürün

Bu noktaya ulaştıysanız, yukarıdaki klavye çözümleri sizin için işe yaramadı. Bu aşamada denenecek tek şey, cihazı fabrika ayarlarına döndürmektir. İşlem, cihazdaki tüm verileri siler ve telefon, fabrikadan çıktığı yazılıma geri döner. Fotoğraflar, videolar, belgeler ve telefona kaydedilen diğer şeyler gibi, kaybetmek istemediğiniz verileri bu işlemden önce yedeklemek iyi bir fikirdir. Hazır olduğunuzda ve tüm veriler yedeklediğinizde Ayarlar uygulamasına gidin, “yedekle ve sıfırla bölümünü bulun ve fabrika ayarlarına dön” düğmesini tıklayın

Şifrenizi girmeniz istenir ve girdikten sonra tüm verileri silme seçeneğiniz olur. Telefonunuz bu aşamada yeniden başlamalıdır. Sorunun açıldığında çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bu çözümlerden birinin sizin için yararlı olacağını umuyoruz. Sorun çözülmezse, profesyonel yardım almayı unutmayın.

Samsung Klavye Çalışmayı Durdurdu

Samsung Galaxy S Serisi veya Samsung Galaxy Note serisindeki cihazlardan birini kullanıyorsanız, “Maalesef Samsung Klavye çalışmayı durdurdu” mesajını görebilirsiniz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, yukarıda bahsedilen çözümler tüm Android cihazlarda etkilidir ve Samsung bir istisna değildir.

“Samsung klavye çalışmayı durdurdu” düzeltmek için aşağıdakileri deneyin:

Klavyeyi yeniden başlatın. Samsung cihazınızı yeniden başlatın. Kullandığınız klavye uygulamasının önbelleğini temizleyin ve bu sorunu çözmezse uygulamanın verilerini temizleyin. Sözlük uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin. Klavye ayarlarını sıfırlayın. Ayarlar> Dil’e gidin ve giriş> Samsung Klavye> Ayarları Sıfırla. Cihazınızdaki yazılımı güncelleyin. Bazı kullanıcılar, sözlük sağlayıcıyı devre dışı bırakarak sorunu çözdü. Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulama Yöneticisi> Tüm Sekmeler gidin, uygulamalar arasında Sözlük sağlayıcıyı bulun, üzerine dokunun ve Devre Dışı Bırak tıklayın. Fabrika verilerine sıfırlayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung klavye çalışmıyor , samsung klavye sorunu , samsung klavye gelmiyor , samsung telefon klavye çalışmıyor , samsung telefonumun klavyesi çalışmıyor , samsung klavye neden durdurulur , samsung klavye takılıyor , klavye çalışmıyor nasıl format atabilirim.