Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Sim Ağ Geçerli Değil Simlock Hatası

Samsung Sim Ağ Geçerli Değil Simlock Hatası

Samsung Sim Ağ Geçerli Değil Simlock Hatası

Samsung Sim Ağ Geçerli Değil Simlock Hatası, SIM Lock kaldırma işlemi çoğu zaman Android Hacker gruplarının yayınlamış olduğu yazılımlar yardımıyla gerçekleştirilir. Bu yazılımlar işletim sistemi üzerindeki sınırlamayı kaldırarak telefonun tüm SIM kartlarla sorunsuz olarak çalışmasına destek sağlar.

Samsung Sim Ağ Geçerli Değil Simlock Hatası Çözümü

Samsung SIM Lock’u kırmak için bazı şartların sağlanması gerektiğinden bahsetmiştik. Bundanlar en önemlisi de aletin sürümü ve aletin sürümüyle uyumlu Jailbreak aracının bulunuyor olmasıdır. Aygıt içerisindeki Android sürümüyle uyumlu Jailbreak’in olması halinde SIM Lock’u kırmak için öncelikle aygıt Jailbreak’li hale getirilir. Daha sonrasındaysa yayınlanan SIM Lock yazılımları vasıtasıyla programın çalışma talimatları takip edilerek SIM Lock Kırma işlemi gerçekleştirilir.

Samsung Ağ Geçerli Değil
Samsung Ağ Geçerli Değil

İşlemlerin profesyonellik istiyor olması sebebiyle SIM Lock işlemi yapmak her kullanıcının harcı değildir. Şayet teknik konular hakkında yeterince bilginiz yoksa cihazınızı riske atmak yerine SIM Lock kırma işlemini Cep Hastanesinde emin bir halde aletinızı SIM kilitsiz hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Sim Geçerli Değil Simlock Hatası

Samsung SIM Lock Hatası Çözümü

SIM Kilidi kaldırmak hakikaten profesyonellik isteyen bir iştir ve her süre başarı elde edilebilmesi için uygun şartların sağlanması gerekir. Çoğu zaman operatörlerin uygulamış olduğu sim kilidi aletin işletim sistemine işlenir. Dolayısıyla sisteme müdahale etmek ve farklı SIM kartların kullanılmasını engellemiş olan yazılım parçacıklarının sistemden arındırılması gerekir.

Ağ Kayıtli Değil Hatası
Ağ Kayıtli Değil Hatası

SIM Lock kısaca Sim Kilidi, aletinızı almış olduğunız ülke ve GSM firması tarafından, farklı GSM firmalarının sim kartlarını kullanamamanız amacıyla özellikle kontratlı telefonlara konulan bir tür kısıtlamadır. Örneğin Vodafone İngiltere’den aldığınız bir Samsung sim kilitli ise sadece Vodafone sim kart ile kullanabilirsiniz, Turkcell hat taktığınızda çalışmayacaktır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  Samsung SimAğ Geçerli Değil Simlock Hatası ağ kilidi açma talebi başarısız, ag kilidi nasil acilir, ağ kilidi nedir, ağ kilidi açma başarısız, sim ağ kilidi puk kodu, sim ağ kilidi s8, sim ağ kilidi nasıl kırılır, sim ağ kilidi açma s8, sim ağ kilidi açma j5, sim ağ kilidi açma, simağ kilidi açma j7, simağ kilidi açma s4, sim ağ kilidini aç, s7 edge sim ağ kilidi açma, kablosuz ağ kilidi nasıl açılır, ağ bağlantısında kilit işareti var, sim ağ kilidi bloke oldu, ağ kontrol düğmesi kilidi nasıl açılır, ağ kontrol düğmesi kilidi, sim ağ kilidi ne demek, ag lock down, ag-grid lock column, ag grid lock position, ag grid lock column position, ag-grid lock.