Telfon Niye Karanlık olur
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran DeğişimiTeknik Servis / 1 Yorum / 2874 Görüntülenme

Telefon Ekranı Niye Karanlık Olur

Telefon Ekranı Niye Karanlık Olur sorunu son zamanlarda, akıllı telefonlar büyüdükçe ve telefonlarda ve hatta kavisli ekranlı telefonlarda dahi bir çerçeve bile olmadan komple ekran,hatta kavisli ekranlı telefonlarda çıktıkça,bir  cep telefonu için en önemli nokta o ekran oluyor.  Tabi ki kullanıcılarında en çoğu Meselenin yaşadığı noktada bu ekranlardır.

Aslında sorun  yaşanmasının sebebi büyük çoğunluğu kullanıcı kaynaklıdır. Ekran telefonun büyük bir kısmını kapsaması, artık çerçevelerin çok az yada hiç olmaması,  kavisli olması, teknolojik iyi imaj vermesine rağmen henüz eski telefonlara göre daha dayanıksız olması en küçük bir darbede bozulmasına kırılmasına sebep olmaktadır.

Telefonda Karanlık Ekran Sorunu

Karanlık ekran sorunu çözülecek sorunlardan biridir. Karanlık ekranın sorunu oluştuğunu ve karanlık ekranın nasıl ortadan kaldırıldığını bilmek arzu edilir. Karanlık ekran maalesef kolay yöntemlerle çözülebilecek bir sorunu değil.

Pahalı ve Güclü Telefonlar

Tabi ki günümüzde artık amiral gemisi olarak geçen telefonların 5000-6000 tl’yi bulmasından dolayı o kalitede ekranların fiyatlarıda oldukça yüksektir. Telefonu elimizden düşürdüğümüzde en hassas noktası ve en büyük alan kaplayan yer olan ekranın hasar alma ihtimalide oldukça yüksek olmaktadır.Ekranda çatlama ve çatlama, özellikle samsung modellerinde yaygındır, ancak aygıt çalışıyor olsa dahi, ekran kırılmış ve çatlamış olsa bile, görüntü görünmez.

"<yoastmark

Cihazınızın bildirim LED’leri yanar, çağrılar geliyor, sesler çıkıyor, ancak ekran hiçbir şekilde görünmüyor sorunu çok sık yaşanıyor.Bunun 2 nedeni bulunmaktadır. Bunlardan biri olma ihtimali çok düşükte olsa anakarta bağlı olan ekran flexsi yerinden çıkmış yada oynamış olabilir, bu yüzden cihaz çalışır ama ekran çalışmadığından görüntü alamazsınız. Ekran flexsi tekrar yerine düzgünce takıldığında görüntü ve dokunmatik işlevi geri gelir.

Ekranı Kırık Telefondan Bilgileri Nasıl Alabilirim

Ekran esnekliğinin çıkış durumu Çoğunlukla ekran değiştirildiğinde karşılaşılır. Çünkü sonraki süreçte dikkatsizlik, ya da ekranın kalitesi sebebiyle esneme tam uyum yerinden edilebilir.Ancak en yaygın vaziyet iç ekranın kırılmasıdır. Telefon Ekranı Niye Karanlık Olur Cihaza dışarıdan baktığınızda herhangi bir kırık veya herhangi  bir gerginlik Göremezsiniz, ancak LCD ekranın içindeki anlık basınç kırılır. Bu telefonun üstünde otururken,  sertçe bir yere vurmanızlada olabilir.

Telefonu Kontrol Etme

İç ekran kırılmadan önce, üstte bulunan camın kırılma şartı yoktur. İç ekrandaki ince kıl gibi hat varsa eğer iç ekranınız kırık demektir. Bunuda iç ekranı ışığa tutarak bakarsanız anlayabilirsiniz.  Bunun çözümü ise Yepyeni modellerde komple ekran değişimi ile mümkündür. şayet samsung cihazınızda aygıt çalışıyor ama görüntü yok ise ekran değişimi ile meselesi çözebilirsiniz.

Karanlık Ekran Problemine Çözüm

Karanlık ekran sorunu birçok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Ekranın karanlığı genllikle bir görüntünün alındığını gösterir, ancak ekran ışığı çok loş olur. Bu gibi durumlarda, kullanıcılar sadece ekranda harici bir ışık kaynağı tutarak telefonlarını kullanabileceklerini söyleyebilirler. Karanlık ekranda telefon açıldığında, ekran ışığı yanıyor ancak görüntü yok veya yeterince parlak değil.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir