Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler

Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler

Telefon Markaları Ve Üretildikleri Ülkeler

Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler bakımından ilk akla gelen markalardan olan Nokia, Finlandiya da üretilmektedir. Microsoft tarafından 2014 yılında komik bir figür için satın alınan Nokia, bugün Lumia adı altında piyasaya devam ediyor, ancak eski günlerin ihtişamından uzak.

Bununla birlikte, 1995 yılında Nokia 2110’un piyasaya sürülmesinden sonra ortaya çıkan ve tek bir düğme kullanmanın rahatlığını sunan Nokia 3110, kendi alanında rakipsiz oldu. Bugün, Nokia 3310’u dünyanın en çok kullanılan telefon markası olarak adlandıran kullanıcılarla karşılaşabilirsiniz. İnternet bağlantılarıyla popüler olan akıllı telefonlar, Nokia 3310’un yoğun bir şekilde benimsenme seviyesine ulaşamadı.

Bugünün akıllı telefonları o kadar gelişti ki, her biri için kalın bir el kitabı yazılabilir. Fonksiyon çarpımının zorluk yarattığını söyleyenlerin sayısı az değildir. Günümüzde, cep telefonu markalarının listesinde oldukça yükseliş oldu. Özellikle Japon telefon markaları tüm dünyada dikkate değer bir talep görmeye başladı.

Samsung Nerede Üretiliyor?

Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler ; Bu ülkeler arasında, Güney Koreli telefon markaları akıllı telefonlarla kendi pazar payına sahiptir. Telefonlardaki sensörlerin çeşitliliği, çok sayıda model ve sağlam teknolojik altyapı, şirketin en büyük koz kartlarıdır. Şirket tarafından 2017 yılında üretilen not 7 model telefonlar büyük bir prestij kaybına neden olsa da, not 7’yi piyasadan toplayan şirket üretimi durdurdu ve eski güveni kurdu. Şirket bu telefonu muadilleriyle değiştirdi ve geri ödeme taleplerini de karşıladı. Yaklaşık 2.5 milyon telefonu geri alan firma, yıl sonu hesaplarında hala yüzde 6 kar ilan etti. Japon telefon markaları arasında en popüler olanı hala Samsung. Bu durum, şirketin diğer elektronik ürünlere olan güveninin bir göstergesi olarak kabul edildi.

LG Telefonlar Nerede Üretiliyor?

Güney Kore merkezli bir başka ünlü cep telefonu markası LG. Koreli telefon markaları arasında popüler olan LG, G5 ile yaptığı teknik hareketle bir kalemde popüler hale geldi. Life Is Good – Life Is Beautiful sloganıyla tanınan şirket, adını 1995 yılına kadar birlikte ürettiği Lucky – Gold stardan alıyor. Bugün hala Gold starı birçok uydu alıcısında görebilirsiniz. Ama şimdi şirketin lokomotif ürünü akıllı cep telefonları. Ülkenin imzasını taşıyan diğer cep telefonu markaları Panterce ve KT Tech olarak verilebilir. Güney Kore, telefon markaları ve üretildikleri ülkeler listesinde gerçekten iddialı bir yere sahip.

İlginizi Çekebilir: iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone Nerenin Malı?

ABD merkezli iPhone, sektörde bir efsane haline geldi. İPhone’un nereye ait olduğu sorusu iyi biliniyor çünkü aynı zamanda dünya pazarında en büyük paya sahip. Markanın kendi yazılım dili bile var. (İOS) bugün için iPhone, ürünün neredeyse önünde olan bir marka olarak piyasada. ABD’nin diğer bilinen markalarını General Mobile ve Motorola olarak listeleyebiliriz. Dünyanın ilk uydu telefon teknolojisini geliştiren ve o zamanlar iki kilogramdan fazla olan telefonlar bugün pek hatırlanmıyor, ancak Motorola bir zamanlar onları öncü bir marka olarak üretti. ABD’nin aslında bu konuda birçok markaya sahip olduğu da görülüyor. Alcatel, Amazon, Apple, Caterpillar, HP, Microsoft Mobile, Firefly, Dell, AT&T, Energizer, Google Nexus gibi çeşitli elektronik şirketler de kendi imzalarını taşıyan akıllı telefonlar üretiyorlar. Bu markalar genellikle iç tüketime öncelik verir.

Sony Hangi Ülkede Üretiliyor?

Uzak Doğu’dan iletişim teknolojilerine ve elektronik cihaz üretimine katılan ve her zaman akla gelen ilk ülkelerden biri de şüphesiz Japonya’dır. Japonya’nın ikonik markası Sony’dir. Sony signature ile Z serisi akıllı telefonları bugün birçok insanın elinde görebilirsiniz. Toshiba, Fujitsu ve Panasonic, Japon telefon markalarının diğer tanınmış isimleridir. Panasonic, özellikle ev telefonları veya Fakslar gibi ofis cihazları üretiyor.

Eski popülaritesine sahip olmamasına rağmen, Sony hala birçok kişinin favori markalarından biri haline geldi. Bu nedenle, popüler ürünlerle dikkat çeken markalar arasında öne çıkıyor.

Alman Malı Telefon Var Mı?

Almanya, Avrupa’da cep telefonu üreticileri olan ülkelerin listesine öncülük ediyor. Alman yapımı bir telefon olup olmadığı sorusuna cevap arayan birçok kullanıcı, neyi merak ettiklerini öğrenmek için ünlü markaların ürünlerine bakıyor. Sanayi devrimi ve mekanizasyonun başladığı ülke olarak tarihteki yerini alan Almanya, Siemens, Telefunken ve Grundig Mobile gibi markalarla elektronik cihaz üretiminde en güvenilir isimleri yarattı. “Alman telefon markaları teknolojik üretim alanında sağlam” kelimesini yayan Almanya, akıllı telefon pazarında değil, diğer elektronik cihazlar üreten Bosch ile tüm dünyada biliniyor.
Bosch’un piyasa değeri geçen yıl 10.4 milyar dolar olarak açıklandı. Siemens, Audi, Adidas, DHL, BMW, SAP, Mercedes-Benz gibi dev şirketler de dahil olmak üzere Almanya’nın en değerli 10 telefon markasının toplam finansal değeri 2019 için 350 milyar dolar olarak tahmin edildi. Almanya’nın telefon markaları arasında Siemens, telefon markaları ve üretildikleri ülkeler açısından en yüksek kullanım oranına sahip isim olarak öne çıkıyor. Siemens aynı zamanda bugün Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingidir.

HTC Nerenin Malı?

Tayvan’dan gelen bir başka örnek olan HTC, başarısız marka telefonlar arasında dikkat çekti. Aslında, yüksek özellikli ürün çok popüler değildi ve rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Samsung ve Apple rekabeti arasında ezilen ürün, yıllarca piyasaya devam etmeye çalıştı, ancak başarılı olmadı. Bu nedenle, popüler modellere sahip olsalar bile, bu Yarışmada eridiklerini söylersek yanlış olmaz. Google’ın desteğine rağmen başarı bulamayan şirket, Cher Wang ve Peter Chou’nun işbirliğiyle kuruldu.

Huawei Hangi Ülkenin Malı?

Teknoloji ve cep telefonları hakkında olan bir makalede, Çin’den bahsetmeden olmaz. “Made in China” kavramı ile pazarda her zaman güven eksikliği olduğu doğrudur, ancak bugün Çin her zaman Huawei, Lenovo, Xiaomi, OPPO ve Meizu gibi cep telefonu markalarıyla pazarı zorlamaktadır. Özellikle Huawei, 1987 yılında kurulmuş olmasına rağmen, ülkemizde son iki yılda tanındı. Çin’in GSM teknolojilerinde sahip olduğunu belirtmek gerekir. Aslında, birçok markanın üretim aşaması ucuz işçilik nedeniyle Çin’den geçiyor. Elektronik parça üretiminde dünya çapında bir kapasiteye sahip olan Çin, montajı ve markalaşmayı diğer şirketlere bırakıyor, ancak yüksek KDV oranlarına sahip ürünler üretip satabildiğinden, kendi ekonomisini sürekli güçlendiriyor.

Tayvan ve ASUS

Tayvan malı olan Acer ve özellikle ASUS markası da cep telefonu ve elektronik eşya kullanıcılarının bildiği isimlerdendir. (ASUS özellikle bilgisayar üretiminde öne geçmiştir.) ASUS Zenfone 4’ü tek başına işinizde kişisel yardımcınız olarak kullanabilirsiniz, kalitesi yüksektir. DOPOD ve BenQ Tayvan’ın diğer bilinen markalarıdır. Kore malı telefon gibi arayışları olan kişilerin karşısına bu ülkenin cihazları da çıkacaktır. Oldukça beğeni kazanan bu ürünler sayesinde ekonomik telefon arayan kişiler de ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Diğer Ülkeler ve Cep Telefonu Markaları

Rusya’dan dünya pazarlarına verilen explay, Gresso, Yotaphone, TeXet markaları ve eski popülaritesi olsa bile, İsveç üretimi Ericsson dünyadaki söz konusu telefon markaları listesine dahil edilebilir. Ericsson, 2016 yılından bu yana ülkemizde baz istasyonlarının yapımında altyapı ekipmanı üreticisi olarak biliniyor. Diğer ülkeler ve cep telefonu markaları arasında, Hindistan’ın elektronik cihaz üretimi hakkında biraz daha fazla bahsedilebilir. Hint bilişim endüstrisi bugün dünyada 75 milyar dolarlık bir hacme sahiptir, ancak ülkenin gücünün marka yaratmaktan ziyade yazılım teknolojisinde çalışan bilgisayar dahilerinden kaynaklandığı söylenebilir.

Hint Asıllı Telefonlar

Bugün, ABD’de yazılım mühendisliği alanında hintli çalışanların ve mühendislerin oranının yüzde 62 olduğu tahmin edilmektedir. Hint kökenli BT kaynakları, bugün marka telefonlarındaki istatistiksel verilerde bir yetenek havuzu olarak kabul edilmektedir. Bilgi teknolojileri alanında sağlam bir altyapıya sahip olan Hindistan, Videocon, İball, Xolo, Intex Technologies ve Lava International gibi marka ve şirketlerle ilgili pazarda yer almaktadır.

Bugün, bu teknolojiye yatırım yapan hemen hemen tüm ülkeler akıllı cep telefonları üretebilir. Tunus’tan Evertek Tunus, Ummanya’dan Allview, Meksika’dan Zonda ve Lanix, Pakistan’dan Qmobile, Endonezya’dan Advan ve MİTO, Brezilya’dan Gradiente, Çek Cumhuriyeti’nden Verzo ve Jablotron, üretildikleri ülkeler listesinden bir örnek olarak verilebilir.

Bir Zamanlar Blackberry Vardı

Pazardaki ihtişamını kaybeden markalar arasında, Kanada yapımı Blackberry hemen akla geliyor. İlerleyen iletişim teknolojisi artık Blackberry’nin özelliklerini aştı. Aslında, 2016 yılında TLC Communications ile üretim haklarını kabul eden Blackberry, bu ortaklıktan ayrıldı ve bu telefonların bu yılın Ağustos ayından itibaren artık satılmayacağını açıkladı. Piyasa bu haberi bir dönemin sonu olarak kabul etti.

Türkiye’nin Kendi Cep Telefonu Markası Var mı?

Vestel, bu konuda ülkemiz için bir isim yapan marka olarak öne çıkıyor. Vestel’in Venus marka telefonları, yazılım ve donanım açısından yabancı şirketlerden destek alsa da, eski telefon markaları listesine yerli bir marka olarak dahil edilemese de yeni denemeler var. Özellikle, Vestel Venus 7 en yeni yerli telefon olarak piyasaya sürüldü, ancak fiyatlar yerli bir üründen gerçekten daha yüksekti. Türk Telekom, Avea, Teknosa, Piranha ve Casper gibi telefonlar, yabancı şirketler ve Türk şirketleri arasındaki ortaklıklar sonucunda üretilen cep telefonlarıdır.

Bilişim Teknolojileri ve Türkiye

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu adı altında resmi platformda sürdürülmeye çalışılan bilgi teknolojileri konusu, ülkemizin teknik yatırımları arasında her zaman ön sırada yer almaktadır. Böyle olmalı, çünkü dünyanın geleceği şimdi bu alanda şekilleniyor.

Bu nedenle, çocuklara daha genç yaşta “kodlamayı” öğretmek, gelecekteki en akıllıca yatırımlardan biri olacaktır. Bununla birlikte, akıllı cep telefonları söz konusu olduğunda, popüler kültüre bağlı olarak kodlama veya bilişim uzmanlığı, telefon markaları ve bilgisayar oyunları hemen akla geliyor. Ancak, bilgi teknolojileri çok geniş bir konudur. Örneğin, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle evde kaldığımızda 65 yaşın üzerinde verilen seyahat iznini “Hayat Eve Sığar – HES” koduyla elektronik ortamda takip edebilme yeteneği, ülkemizin bilgi teknolojilerindeki seviyesinin bir sonucudur.

Bir günde 109 bin başvuru alabilmek ve bunların 30 bini sonuçlandırmak bir başarıdır. Ya da bu günlerde evde eğitime devam eden İTÇ – Eğitim bilişim ağı başka bir örnek olarak verilebilir.

Hangi cep telefonu markası daha iyi?

Kullanıcı deneyimine göre değişen telefonlar, genel olarak farklı marka bağımlılıklarının gelişmesine neden olmuştur. Özellikle iş dünyasında öne çıkan birçok model, Samsung ve Apple marka telefonların popülaritesi ile dikkat çekiyor. Kişisel kullanım ve bütçeye dayalı olarak bu seçime karar vermek son kullanıcının kararıdır.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

En iyi ürünler Kore mi Japon mu?

Her iki ülkede de başarılı ürünler var. Düşük, orta ve üst segmentlerde üretim yapan markalarda kullanım amacı, ürünün en iyisini belirler. Özellikle kitleler tarafından tercih edeceğiniz çok sayıda model, takdire şayan yaklaşımlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Akıllı telefonda en ucuz marka hangisi?

Farklı müşteri segmentleri için üretilen farklı akıllı telefon türleri vardır. Her markanın ekonomik bir modelini bulmak mümkündür. Bununla birlikte, ülkemizde Apple gibi markaların düşük segmentli ürünleri de pahalıdır. Çünkü vergiler ve ithal ürünler maliyeti artırıyor.

Oppo hangi ülkenin telefonu?

Çin’in yeni markası olan Oppo, özellikle fotoğraf kalitesi açısından iyi bir etkiye sahipti. Büyük ilgi gören ve kaliteli bir kameraya sahip olan bu ürün, Uzak Doğu kökenli bir ürün olarak Çin’den de geliyor.

General Mobile telefon kimin?

Bir Türk markası olan ve Google’ın teknoloji ödülüne layık görülen bu ürün, yerli bir üründür. Dünyanın en iyi markalarıyla rekabet eden marka, Sony ve Panasonic gibi markalarla çözüm ortağıdır.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Samsung hangi ülkede üretiliyor , Hiking marka telefon hangi ülkenin , Samsung hangi ülkenin Malı , Hangi ülke hangi telefonu kullanıyor , Kore telefon markaları , Rus telefon markaları , Telefon markaları , Çin telefon markaları.