Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonlar ve tabletler günlük hayatımızın olmazsa olmazları arasında olmayı başardılar. Onlar olmadan ne 1 saat ne de 1 dakika harcayabileceğimizi söylersek, çok yanlış söylemeyeceğiz.

Akıllı telefonlar ve tabletler kullanılmadığında cebimizde veya çantamızda olduğundan, tozlanırlar. Bu zaman zaman akıllı telefonun ve tabletin şarj soketi kısmının temassız olmasına veya çalışmamasına neden olur. Yeni bir telefon veya kablo satın almaya karar vermeden önce şarj soketini temizlemek için birkaç adım vardır.

Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir; Mümkünse, sokete dokunmadan veya sokete herhangi bir şey takmadan soketi temizlemeyi denemelisiniz. Şarj soketi yuvası, akıllı telefonların hassas temas noktalarından birisidir. Şarj kablosunun uçlarında ve şarj soketinin içerisinde küçük metal iletken parçalar vardır.

Bu iletken parçalar çok hassas ve iletken olduğundan, telefonunuz açık olduğunda, telefonunuz iletken bir parçaya (cımbız, iğne, toka vb.) müdahale edilirse.) soketin içerisinde, kısa devre ve şarj soketinin hasar görmesi gibi durumlar olabilir.

Hava ile Şarj Soketi Temizlemek

Şarj soketi temizleme işlemini basınçlı hava ile temizlemek mümkündür. “Basınçlı havayı nasıl buluruz?” Basınçlı hava söz konusu olduğunda, ilk kompresör makinası akla gelir. Kompresör makinası (deneyebilirsiniz olanlar) evlerimizde mevcut olmadığından, başka bir yöntem, hava pompası ile temizlik deneyebilirsiniz.

Hava pompasının ucunu şarj soketine sokmaya çalışmayın. Uçu şarj soketine yakın tutulmalı ve havalandırılmalıdır. Bu işlemi birkaç kez tekrarladıktan sonra, şarj kablosunu telefonunuza takabilir ve şarj olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazınız şarj oluyorsa, tebrikler, hava temizlemeyi başardınız. Cihazınızı hava pompası ile temizleyemediyseniz, bir sonraki adıma geçebiliriz.

Şarj Soketi Bozulan Ürünlerin Garantisi ve Servis Fiyatları

Şarj girişinde bir arıza olan akıllı telefon veya Tablet PC modelleri genelde firmalar tarafından kullanıcı hatası olarak çalışır ve garanti kapsamında değildir. Bu sebeple, bu sorunla yetkili servislere giden cihazlar için, şirkete bağlı şekilde 30 TL ile 80 TL arasında bir servis ücreti bulunmaktadır. Hizmetlerin beraberinde, bu işi yapan yetkisiz hizmetler, 20 TL ile 50 TL arasındaki fiyatlarla Oryantal soketi değiştirebilir.

Şarj Soketi Bozulan
Şarj Soketi Bozulan

Cep Telefonu Şarj Soketi Değişimi

Şarj soketi arızası, telefonun şarj bağlantısının sık kullanılması sebebiyle oluşabilir. Şarj soketi kirli veya yabancı madde ile dolu ise, hala bunu temizlemek için profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. Her iki durumda da, Cep Hastanesi ücretsiz hasar tespit ederek cihazınızdaki sorunun kaynağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Mağazamızda, tüm şarj soketi değiştirme işlemleri tipik olarak 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanır. Bu sıvı ya da su tarafından okside yuva şarj vardır. Şarj soketleri, numaralı telefondan gelen bir şoktan kolayca zarar görebilir. Kullandığımız şarj soketi yedek parçaları, orijinal parçalarla aynı performansı veren nitelikli veya orijinal ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde, telefonunuz değişiklikten sonra ilk gün performansına geri döner.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Şarj Soketi Arıza Sebepleri

Cep telefonu şarj hatası bir yuva tarafından neden olduğundan eminseniz dikkate alınması gerekli olan bazı şeyler vardır. Burada iki ana sorun var; tozlama ve soket arızası. Şarj soketi zamanla kir, toz, gıda artıkları ile doldurulur. Bu toz ve kirlenme ile soket ile bağlantı arasında bir temas sorunu vardır. akımı Birbirlerine aktaramadıkları için bir şarj bildirimi alamazsınız. Cep telefonu yöntemleri, dikkatle soket’teki  temassızlık sorunu çözmek soket için muhafaza edilmelidir.

Bir araştırmaya göre, bilinçsiz soket bakımı gelişmiş soket arızalarına neden olur. Kullanıcılara ek maliyetle sonuçlanması muhtemeldir. Şarj soketi arızası çoğu zaman bağlantı kablosunun zamanla sokete bilinçsiz bağlanmasından kaynaklanır. Kullanıcılar cep telefonlarını sokete bakmadan elle şarj etmeye çalışıyorlar. Diğer nedenler arasında şarj soketinin korozyonu, şarj soketi dişlerinin kırılması, kısa devre bulunur.

Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir

Xiaomi Şarj Soket Tamiri

Xiaomi şarj soketi onarımı ile alakalı makalemizi sonuna kadar okumanızı öneririz. Xiaomi markası bugün en fazla tercih edilen telefon markası olmaya devam ediyor. Çıkışın sebebi telefon pazarının rekabet alanında gerçekleşti. Çok kullanışlı bir telefon olduğu mutlaka tartışılmaz. Xiaomi şarj soketinin kullanıma bağlı şekilde telefon onarımı gerektirdiği bir gerçektir.

Şarj soketi değişimi Xiaomi telefon onarımı arasındadır. Siz kıymetli müşterilerimize nasıl kırılmaları ve telefonun nasıl onarılacağı konusunda yardımcı olmak için bu makaleyi makalemizin sonuna kadar okumanızı öneririz. Xiaomi şarj soketi değiştirme problemleri çeşitli kullanım hataları sebebiyle bozulur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon şarj soketi tamiri fiyat , Şarj soketi bozuk telefon nasıl şarj edilir , Telefon şarj soketi temassızlık , Telefon şarj soketi tamiri ne kadar sürer
Telefon şarj soketi bozuk olduğu Nasıl anlaşılır , Şarj almayan telefon nasıl tamir edilir , Telefonun şarj yeri Bozuldu ne Yapmalıyım , şarj soketi temizleme.