Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Şarj Soketi Temassızlık

Telefon Şarj Soketi Temassızlık

Telefon Şarj Soketi Temassızlık

Telefon Şarj Soketi Temassızlık; Telefon şarj soketi konumu, belirli bir süre sonra herhangi bir sebeple temas etmeyebilir. Telefonunuzu şarj cihazına taktığınızda, pili çok sert bastırmanız veya şarj cihazının ucunu yukarı / yukarı, sağa / sola itmeniz gerekebilir. Elinizi şarj cihazının ucundan çektiğinizde cihazınız şarj olmaz.

Telefon Şarj Soketi Temassızlık; Yukarıdaki sorunlarla karşılaşmanın birden çok sebebi vardır. Bu makalede, şarj soketinde temassızlık nedenleri, bu meselenin sizin tarafınızdan çözülme yolları, bu durumda teknisyenin müdahalesi ve şarj soketi değişim fiyatları paylaşılacaktır.

Uzak Doğu menşeli telefonlarda, bir süre sonra şarj soketinde temas eksikliği vardır. Şarj soketindeki bu temassız telefonun usb portunda bir arızaya neden olduğundan, telefonu birden çok alanda kullanma işlevi de bu sebeple sona erer.

Şarj ederken bile, şarj cihazını sokete doğru sert bir biçimde bastırarak veya aşağı, yukarı, sağa, sola hareket ettirerek görmek zor olabilir. Şarj cihazı sabit tutulmadığında, şarj durumu eli çekerek ortadan kaldırılır. Bu, özellikle Çin telefonlarında ucuz olması sebebiyle daha muhtemeldir. Şarj soketi konumunda temas etmemenin pek çok sebebi vardır.

Şarj Soketinde Temassızlık Sorunu

Telefon Şarj Soketi Temassızlık; Şarj soketinde temassızlık sorunu yaygın sorunlar arasındadır. Şarj soketi temassızlığı, Lightning girişli iPhone’larda ve MicroUSB ve C Tipi yuvalara sahip Android telefonlarda yaşanılabilir. Cep Hastanesi bu cihazlar için şarj soketi değişimi sunar. Hem Apple telefonlarda hem de tüm Android’lerde şarj soketi değiştirme seçeneklerimiz var. Prosedür için gerekli olan süre yaklaşık 1 saattir.

Gerekli temizleme işlemleri soket takılmadan önce de gerçekleştirilir. Bu şekilde operasyondan sonra sıfıra yakın bir cihaz elde edilir. Takılan parça ile çıkarılan parça arasında performans farkı yoktur. Cihazınız 15W şarjı destekliyorsa, 30W destekliyorsa yine de 15W veya 30W ile şarj olur. Tüm onarımlarımızda işçilik ve parça garantisi sunuyoruz. Bu şekilde, üretim hataları gibi konularla ilgili endişelenmenize gerek kalmaz.

Telefonda Şarj Soketinin Temassızlık Sebepleri

Akıllı telefonların şarj soketlerindeki temassızlığın en büyük sebebi, cihaz telefona takıldığında veya numaralı telefondan çıkarıldığında girişin şarj edilmesinin aşırı zorluğudur. Şarj soketi bağlı olduğu parçadan ayrılmaya başlar. Lehim, kablo kopması veya kopması / çatlaması oluşabilir. Ancak, kısa devreler, sıvı / nem temasından kaynaklanan oksidasyon, telefonun vurulmasından kaynaklanan şarj soketinde hasar da temassızlığa neden olabilir. Bu tür problemlere tek çözüm teknisyen müdahalesidir.

İşte sizin çözebileceğiniz sorunlar. Özellikle iPhone cihazlarında bulduğumuz bir sorun (her telefon için geçerli olabilir), şarj soketinin toz, kir ve benzer parçacıklarla dolu olması ve şarj cihazı ucunun ve şarj soketi dişlilerinin birbiriyle temas edememesidir. İlgili parça bir kürdan ile temizlendiğinde sorun çözülecektir. Bir başka önemli konu, şarj cihazının ve kablonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir.

Hava Ile Şarj Soketi Temizlemek
Hava Ile Şarj Soketi Temizlemek

Hava ile Şarj Soketi Temizlemek

Şarj soketini basınçlı hava ile temizlemek mümkündür. Basınçlı hava çağrıldığında “basınçlı havayı nasıl buluruz?” Bir soru duyarız, akla ilk gelen kompresör makinasıdir. Başka bir yöntem olan hava pompasıyla temizlemeyi deneyebilirsiniz, çünkü kompresör makinası evlerimizde mevcut değildir. Hava pompasının ucunu şarj soketi noktasına yerleştirmeye çalışmayın.

İlginizi Çekebilir: Parmak İzi Sensörü Yanıt Vermiyor

Uç, şarj soketine yakın tutulmalı ve hava sağlanmalıdır. Bu işlemi birkaç kez tekrarladıktan sonra, şarj kablosunu telefonunuza takıp şarj olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazınız tebrikleri şarj ediyorsa, cihazınızı hava pompasıyla temizleyemediyseniz hava temizliği elde ettiniz, bir sonraki adıma geçebiliriz.

Akıllı Telefon Şarj Soketi Değişimi

Cep Hastanesin’de, akıllı telefon şarj soketinin değiştirilmesi, yani şarj problemi çözümü, cihazınız için özel olarak üretilen ekipman kullanılarak uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Yeni teknik servis odası bütünüyle sterilize edilmiştir ve statik elektrikten arındırılmıştır. 7/24 güvenlik kameraları tarafından kontrol edilir. Birlikte sigortalıdır ve teknisyenlerimiz ek bir önlem olarak statik elektriksiz bileklik takmaktadır.

  • Şarj soketi değişim süresi servisimize geldiğinizde ortalama 45 dakikadır. Servisimize gelemeyecek durumda iseniz de tek taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden yararlanarak 3 (üç) iş günü içinde şarj soketi değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Değişim aşamalarında orjinal şarj soketi kullanılır.
  • Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz problemsiz bir biçimde şarj almaya devam eder.

Hizmetimizdeki tüm işlemler garanti edilmektedir. Şarj soketi değiştikten sonra, telefonunuz 3 ay boyunca Cep Hastanesi imzalı ve mühürlü teknik servis garanti kartı ile beraber teslimi yapılır. Bir garanti kartınız olması sebebiyle, şarj soketi ile alakalı teknik ve donanım problemleri, kullanıcı hatası hariç, ücretsiz olarak çözülür.

Telefon Şarj Soketi Temassızlık

Cihazım Size Ulaştı Bu Aşamadan Sonra Ne Olacak

Firmamız kurumsal yapıya sahiptir. Cihazınız bize ulaştiği andan ihtibaren 1 iş günü içinde gereki kontrolleri yapılıp sistemde kayıtlı cep telefonunuza sms yolu ile bilgi verilmektedir hemde cihaz sorgulama bölümümüzden cihazınızın sorgulama kodu ile bilgi sahibi olabileceksiniz.

Cihaz kontrolleri yapıldığında entegrasyon sms gönderimi ile anlık bilgi verilir tarafımızdan size telefon yolu ile ulaşilir. Onay süreci tamamlandıktan sonra en hızlı biçimde onarımı sağlanip testleri yapılarak tarafınıza ücretsiz  olarak özel gönderi kutularımızla beraber gönderimi sağlanır.

3 ay garantili yedek parçalar, kullanıcı hatası vakaları kapsamında olmasa da, yapmış olduğumuz işin daima arkasında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon şarj soketi , telefon şarj soketi arızası , şarj soketi temassızlık , telefon şarj soketi bozuldu , telefon şarj aleti temassızlık , telefon şarj girişi temassızlık , samsung şarj soketi temassızlık , telefonun şarj soketi temassızlık , şarj girişi temassızlık , telefon şarj temassızlık , lg telefon şarj soketi tamiri fiyat.