Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon Suya Düştü Titriyor; Bir iPhone telefonu kullanıyorsanız ve Apple logosu ara sıra telefonunuza eklenmişse, derhal şirketimize gelip size hızlı ve güvenilir çözümler sunacağız. Tüm telefon arızalarında sizlere sektörün lider firmalarından birisi olarak hizmet sunuyoruz ve dün size kalite vermeden çalışmalarımızda profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Şirketimiz siz müşterilerine daima uzman ve tecrübeli kadrosuyla çalışmalarına devam etmekte ve en yeni sistem ekipmanları ile sizlerin hizmetinizdedir. Bunun beraberinde firmamız hem yazılım hem de donanım sorunlarına paça ve emek garantili servisler ile hızlı çözümler sunmaktadır. Ayrıca firmamız uygun fiyatta size de yardımcı olmaktadır. Hemen firmamıza geliyorsunuz ve size en kısa sürede Profesyonel Çözümler sunacağız.

Telefon Suya Düştü Titriyor; Yapılacak ilk şey, telefonu derhal sudan çıkarmak. Ve telefon ne kadar erken olursa sudan çıkarsa, o kadar iyi olur. Çünkü hızla müdahale etmek suyun diğer ekipmanlara ulaşmasını engeller. Bundan sonra, telefon tamiri alanında ilk adımı atmanız ve telefonu en yakın teknik servise götürmeniz öneri edilir.

Genellikle, kullanıcılar telefonu bir fön makinası veya pirinç ile kurutmaya çalışırlar. Bununla beraber, bu yöntemler önerilmemektedir ve bu sebeple uygulanmamalıdır. Özellikle fön makinasınin uygulanması, telefona giren suyun farklı donanımlara ilerlemesine ve telefonun tamamen uyumasına neden olabilir. Bu sebeple, böyle bir başvuruyu tercih etmemek daha uygun olacaktır.

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Telefonunuz suya düştüyse veya üstüne su döktüyse ve böyle bir durumda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, işte size suya düşen telefon onarımı hakkında kapsamlı çözümler. Bu tavsiyeleri sayesinde bu problemleri telefonunuzda kısa zamanda çözebilir ve hızlı müdahalelerle telefonunuzu tekrar hayata geçirebilirsiniz.

Yapmanız gerekli olan tek şey size düzenli şekilde ve dikkatle sunmuş olduğumuz çözüm yöntemlerini uygulamak ve sonuçları daha yakından görmek. Peki, suya düşen telefon için ne yapılabilir? Daha yakından inceleyelim.

  • Suya düşen telefonunuz için öncelikle yapmanız gerekli olan telefonu hemen sudan almak ve bir an evvel emici bir mendil ya da kuru bir bez ile kurulamaktır.
  • Ardından ise yapmanız gerekli olan telefonun bataryasını çıkarmak olmalıdır. Çünkü suya düşen ya da sıvı ile temas eden telefonların bataryalarının hemen çıkarılması öneri edilir.
  • Bataryayı çıkardıktan sonra telefona takılı kulaklık ya da buna benzer bileşenler var ise çıkarılmalı ve bununla birlikte SIM kart da telefondan aynı şekilde çıkarılmalıdır.
  • Bunun ardından yapılması gerekli olan elektrik süpürgesi ya da vakumlu bir makine yardımıyla telefonun suyunu çekmektir. Bu işlem ile telefon içerisindeki suyun ilerlemesi durdurulabilir ya da diğer donanımlara zarar vermesi engellenebilir.
  • Yapılan işlemler sonrasında telefon en az 24 saat rutubetsiz ve kuru bir ortamda dinlenmeye bırakılmalıdır.
  • 24 saatin ardından da batarya telefona takılmadan şarj edilir ve bu sırada telefon açılması için test edilir. Eğer telefon açılıyorsa ve çalışmasında bir sorun yoksa sorun çözüme ulaşmış olur.

Sonuçta soruna bir çözüm bulamazsanız, telefonu kendi imkanlarınızla sökmemelisiniz. Bunun için yapılacak ilk şey profesyonel destek almak. Bu, farklı donanımlara zarar verebilir, çünkü kullanıcılar telefonları kendi imkanlarıyla ayırabilir. Bu sebeple teknik bir servise gitmek ve sorunu bu şekilde çözmek daha etkili olacaktır, böylelikle yanlış uygulama yapılmaz.

Ayrıca, garantiden faydalanmak için gerçekleri asla gizlemeyin ve telefonun suya düştüğünü veya bir biçimde sıvıyla temas ettiğini açıkça belirtin. Garanti hizmeti almak için gerçekleri gizlemek, ilk önce telefonunuz ve daha sonra finansal olarak sizin için olumlu sonuçlar doğurmaz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Mümkün Olduğunca Hızlı Bir Şekilde Telefonu Sudan Çıkartın

Bu noktada hızlı ve çevik olmak son derece önemlidir. Telefonu, sudan olabildiğince çabuk uzaklaştırın, bir saniyenin bile hayati önem taşıdığını unutmadan. Cihazdaki hoparlör delikleri, şarj portu, kulaklık jakı ve SD kart jakı, suyun cihaza girebileceği noktalar olarak kabul edilebilir. Uzun süre su ile telefonla temas (pantolon cebinde unutulmuş ve çamaşır makinesinde yıkanmış, vb.)

Cihazın geri kazanma şansını önemli ölçüde veya hatta sıfıra yakın bir biçimde azaltacaktır. Diğer bir tehlikeli durum, cihazın su ile teması sırasında şarj olmasıdır. Bu, cihazın hasar oranını artıracak ve hatta yangına neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, telefonu hemen fişten çekin.

Telefon Suya Düştü Titriyor

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı

Son 2 senede piyasaya çıkan yüksek nitelikli akıllı telefonlar suya dayanıklı olmasına karşın, genel akıllı telefon modellerine baktığımızda, cihazların su geçirmez olduğunu hala görüyoruz. Bu akıllı telefonlar gibi 12-24 veya 33 aylık ciddi kurulumların bir biçimde korunması gerekir. Telefonunuz suya dayanıklıysa, aşağıda belirtilen makaleleri okumanıza gerek kalmayabilir. Cihazınız gerçekten suyu geçmediği sürece!

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır

Sıvıyla temas veya suya düşme, telefonların genelde garanti kapsamı dışında kaldığı manasına gelir. Bunun sebebi, sorunun kullanıcı tarafından oluşturulan bir hata olarak ele alınmasıdır. Genel olarak, akıllı telefonlar en az 2 yıl garantili olarak satılmaktadır ve bu süre zarfında kullanıcı hatası olan telefona bir şey olması durumunda, garanti kapsamında hizmet almak mümkün değildir. Ücretsiz destek ve servis almak için, kullanıcı ile alakalı bir hata sebebiyle telefonun hatalı çalışmaması gerekir.

Telefon Suya Düştü Titriyor

Suyla Teması Kestikten Sonra Cihazı Kuru Bezlerle

Kumaş Parçalarıyla Veya Emici Mendillerle Sarmalayın

Cihazı sudan çıkardıktan sonra, dış yüzeyi derhal kurutmamız gerekir, böylelikle dışarıda su damlası sızmaz. Bu aşamadan sonra, çocuk bezi kullanarak arka kapağı açmalı ve hemen bataryayı çıkarmalıyız. Ne yazık ki, tüm üreticiler çıkarılabilir pil tasarımına sahip değildir. Özellikle Apple, bu konu da muhafazakar bir duruş sergiliyor.

Samsung’un bazı modelleri çıkarılabilir piller sunuyor, bu nedenle biraz daha şanslılar. Pili çıkarma işlemine aşina değilseniz, derhal kullanım kılavuzunu kontrol etmeniz iyi bir karardır. Ancak Birinci Maddede bahsettiğimiz gibi, bunları yapmak için çok hızlı olmalısınız.

Akıllı Telefonları Nasıl Koruyoruz

Yüksek kıymetli akıllı telefonları korumak için, bir kılıf veya ekran koruyucu kullanılır. İnternette ve kitaplarda çizilmelere ve çarpmalara karşı korumak için yüzlerce bilgi söylenirken, telefonun su alması durumunda ne yapılması gerekli olduğu yeteri kadar bilinmemektedir.

Cihazdaki SIM kartı Çıkartın

Bildiğiniz gibi, kartvizitleriniz ve diğer önemli bilgiler SIM kartta saklanır. Bu bilgiler sizin için hayati öneme sahipse, SIM kartı pilden hemen sonra yuvasından çıkarın ve kuru bir mendille silin. Bu konu da biraz daha rahat SIM kartlar cihazın diğer kısımlarına göre suya daha dayanıklı olduğu için harekete geçebilirsiniz.

Telefon Suya Düştü Titriyor

Cihaza Takılı Olan Aksesuarları Çıkartın

Su teması sırasında cihaza bağlı kulaklıklar, mikrofonlar, koruma kılıfları ve lens aksesuarları var ise, bunlar derhal çıkarılmalıdır. Aksi takdirde, bu aksesuarlar cihazların giriş ve çıkışlarını kapalı tutar ve suyun dışarı çıkmasını önler.

Telefon Suya Düştü Titriyor Sorunu İçin En Doğru Adres

Cep telefonlarına sıvı teması veya su düşmesi gibi sorunlar yaşamaktaysanız, derhal şirketimizle iletişim kurmanız gerekir. Uzman kadromuz ve en son sistem ekipmanımız ile suya düşen telefonların tamir ve onarımında nitelikli ve titiz bir işçilik yaptığımızı belirtmek isteriz. Telefonların tüm arızalarında parça ve işçilik garantisi ile size garanti veren firmamız, makul fiyat politikası ile de size yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda hızlı ve güvenilirdir ve telefonunuzun diğer bölümlerine zarar vermeden kısa zamanda problemlerinizi çözer. Kaliteli ve problemsiz bir onarım ve onarım hizmeti almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve profesyonel hizmetlerimize katılın.