Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Suya Düşünce Ne Yapılması Gerekir

Telefon Suya Düşünce Ne Yapılması Gerekir

Telefon Suya Düşünce Ne Yapılması Gerekir

Telefon Suya Düşünce Ne Yapılması Gerekir, Ülkemizde en çok kullanılan akıllı telefonların fiyatı 2500-3000 seviyesine kadar çıkarken, telefonlara küçük bir hasar geldiğinde bile sıkıcı bir durum olabiliyor. Ülkemizde, herhangi bir segmente bakılmaksızın, uygun fiyatlı oldukları için üst düzey akıllı telefonlar yatırım yapıyor. Günümüzde ilginç bir şekilde 24 veya 33 ay gibi akıllı telefonların ciddi taksitleri, teknolojinin bile hıza yetişemeyeceğini söyleyebiliriz. Satın aldığımız bir telefon 33 ayda ödenecek, ancak ödenene kadar kaç tane yeni modelin olacağı net değil.

Bu akıllı telefonlar gibi 12-24 veya 33 aylık ciddi taksitler bir şekilde korunmalıdır. Telefonunuz suya dayanıklıysa, aşağıdaki makaleleri okumanız gerekmeyebilir. Cihazınız gerçekten su geçmediği sürece !

Akıllı Telefonları Nasıl Koruyoruz ?

Yüksek değerli akıllı telefonları korumak için bir kılıf veya ekran koruyucu kullanılır. İnternette ve kitaplarda çizilmelere ve çarpmalara karşı korunmak için yüzlerce bilgi verilirken, telefonun su alması durumunda ne yapılacağı yeterince bilinmemektedir.

Sıvı Temasında Ne Yapmak Gerekiyor

Cihazın su alma riski altında olmak için tatilde deniz kenarında olması gerekmez, çünkü cihaz çantanın içindeki su şişesinden sızan suyu alırken, bulaşıkları yıkarken veya televizyonun tadını çıkarırken meşrubat içiyorsunuz. Bu gibi durumlarda, ne yapılması gerektiğini söylemeden önce ne yapılmaması gerektiğini bilmek gerekir.

Telefon Su Aldığında Yapılmaması Gerekenler

Telefon Suya Düşünce Ne Yapılması Gerekir, Her şeyden önce, telefona sızan suyu kurutma makinesiyle eski şekilde kurutma fikrini kesinlikle unutmalısınız. Saç kurutma makinesi telefonun mekanik parçalarına zarar verdiği gibi suyu yok etmez ve iç parçalara iyice yayılmasına neden olur. Aynı şekilde, bu durumun tersini düşünerek elektrikli süpürge ile suyu çekmenin etkili olduğu fikri doğru bildiğimiz ama yanlışlarımızdan bir tanesi daha, elektrikli süpürge su çekse bile, telefonun dokunmatiğine zarar verir ve hassas parçaların canlanmasına neden olur.

Telefonunuz su geçirdiğinde, hazırlayacağınız en temel amaçlar: Pamuk, vakum torbası, pirinç, silika jel, temiz bir havlu ve şarj cihazı olmalıdır. Kurtarma adımlarını sırayla izlerseniz, telefonunuz büyük bir ihtimal ile kurtulacaktır.

Telefonunuzu Kapatın

Yapılacak en önemli madde telefonu kapatmak olsun. Telefon açıksa, sızan su çalışan mekanizma ısısı nedeniyle hızla diğer parçalara doğru yayılabilir.

İlginizi Çekebilir: Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu

Temiz Bir Havlu İle Kurulayın

Telefonu sudan çıkarır çıkarmaz, temiz ve tozsuz bir havluyla kurutmalısınız. Telefonun dış yüzeyi tamamen kuruyana kadar hafifçe kuruladıktan sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz.

  1. Telefonu en ince parçalar kalana kadar ayırın
  2. Kullandığınız havluda pili, hafıza kartını, sim kartı ve telefonun ayrılabilecek parçalarını çıkarın.
  3. Pamuk ve kulak temizleme çubuğu kullanın

Normal bezler ve havlular suyu tamamen emmez ve toz bırakır. Bu nedenle, daha temiz olması ve daha iyi su çekilmesi için kurutma işlemine pamukla devam edebilirsiniz. Telefonun ayrılmış parçalarını bir parça pamukla yeniden kurduktan sonra, telefonun ayrıntılı deliklerini kulak temizleme çubuğu ile silmeyi deneyebilirsiniz.

Slika Jel

Slika jel adını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Bununla birlikte, bu madde çok yabancı değil, yeni kıyafetlerin ceplerinde veya yeni bir torbada bir kağıt paketinde tozdur.

Tahmin edebileceğiniz gibi, giysiyi korumak için kullanıldığını az çok anladınız. Ürünleri nem, pas ve küflerden koruyan bu büyük kum taneleri nem gidericiler olarak bilinir. Telefonunuzu slika jel ile dolu bir kaba koyarsanız, içindeki sıvı ve nem çok hızlı bir şekilde bu kum taneleri tarafından çekilir.

Slika Jel Yoksa Pirinç Ve Vakumlu Poşet

Pirinç, Slika jel’i aramak için zamanı olmayanlar için ikinci doğal çözümdür. Telefonu pirince koyarsanız, pirinç parçacıkları içindeki suyu emer. Pirinç yöntemi hakkında dikkat edilmesi gereken nokta, telefonun pirinç içine gömülü haldeyken hava almaması gerektiğidir.

Telefon Suya Düşünce Ne Yapılması Gerekir

Vakum torbası, havayı önlemek için ideal bir seçimdir ve ayrıca bir gıda saklama kabı kullanılabilir. Buradaki önemli şey, telefon pirinç olduğunda hava ile temastan kaçınmak ve daha hızlı sonuç almaktır. Telefonunuzun aldığı suya bağlı olarak, dokunmadan ortalama 24-48 saat beklemeniz gerekir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon suya düşünce ne yapılmalı.