Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı ?

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı ?

Telefon-Suya-Dusunce-Neler-Yapmali

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı , Telefonların başına gelen en yaygın durumlardan biri suya düşüyor ve cihaz arızalanıyor çünkü kullanıcılar o anda ne yapacaklarını bilmiyorlar. Ancak telefon suya düştüğünde gerekli önlemleri almayı bilirseniz, cihazı kurtarmak bir iş bile değil.

Suya Düşen Telefona Napılır ?

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı?, Son 2 yılda piyasaya sürülen ileri teknoloji akıllı telefonlar suya dayanıklı olsa da genel akıllı telefon modellerine baktığımızda yine de cihazların suya dayanıklı olduğunu görüyoruz.

12-24 veya 33 ay gibi ciddi taksitlerle alınan bu akıllı telefonların bir şekilde korunması gerekiyor. Telefonunuz suya dayanıklıysa, aşağıdaki makaleleri okumanıza gerek olmayabilir. Cihazınız gerçekten sudan geçmediyse!

Sıvı Temasında Ne Yapmak Gerekiyor Açıklıyoruz?

Telefonun su alma riski altında olması için tatilde deniz kenarında olmasına gerek yoktur, çünkü cihaz çantadaki su şişesinden su alırken, bulaşık yıkarken ya da televizyonun keyfini çıkararak suyu dökerek su alabilir. meşrubat içiyorsun. Böyle durumlarda, yapılması gerekenleri söylemeden önce ne yapılmaması gerektiğini bilmek gerekir.

Suya-Düşen-Telfon

Telefon Su Aldığında Yapılmaması Gerekenler

 1. Öncelikle telefona sızan suyu eski yöntemle kurutucu ile kurutma fikrini kesinlikle unutmalısınız.
 2. Saç kurutma makinesi telefonun mekanik kısımlarına zarar vermediği gibi suyu da tahrip edip iç kısımlara iyice yayılmasına sebep olmaz.
 3. Aynı şekilde bu durumun tersini düşünerek elektrikli süpürge ile su çekmenin etkili olduğu fikri doğrudur. Elektrikli süpürge su çekse bile telefonun dokunuşuna zarar verir ve hassas kısımların olumsuz etkilenmesine neden olur.
 4. Telefonunuz su emdiğinde, hazırlamanın en temel amaçları Pamuk,Vakumlu Torba,Pirinç,Silika Jel,Temiz bir havlu ve şarj cihazı olmalıdır. İyileşme aşamalarını sırayla gerçekleştirirseniz, çok yüksek sıvı teması olmazsa ve biraz da şansınız varsa telefonunuz muhtemelen bundan kurtulacaktır.

Telefonu Kapatın

 • Kısa devre koruması ile telefonunuz hızlı bir şekilde kapanabilir. Ancak kapatmadıysa, herhangi bir sorundan kaçınmak için telefonunuzu hemen kapatın. Pil çıkarılabilir ise, pili de çıkarın.
 • Telefon açıksa, Çalışma Mekanizmasının ısısından dolayı sızan su diğer bölümlere hızla içeri doğru yayılabilir.

Temiz Bir Havlu İle Kurulayın

 • Telefonu sudan çıkarır çıkarmaz temiz ve tozsuz bir havluyla kurulamalısınız.
 • Telefonun dışını tamamen kuruyana kadar nazikçe kuruduktan sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz.

Telefonu En İnce Parçalarına Kadar Ayırın

 • Yeni kullandığınız havlunun üzerinde pili, hafıza kartını, sim kartı ve telefonun ayrılabilecek tüm parçalarını çıkarın.

İlginizi Çekebilir: Samsung Klavye Çalışmıyor Nasıl Düzelir ?

Pamuk ve kulak temizleme çubuğu kullanın

 • Normal bezler ve havlular suyu tamamen emmez ve toz bırakmaz.
 • Bu nedenle, daha temiz olmak ve içine suyu daha iyi çekmek için kurutma işlemine pamukla devam etmelisiniz.
 • Telefonun ayrılmış parçalarını bir parça pamukla yeniden kurduğunuzda, telefonun ayrıntılı deliklerini kulak temizleme çöpüyle de silmeyi deneyin.

Silika Jel

 • Silis jeli adını ilk kez duymuş olabilirsiniz.
 • Ancak bu madde çok Yabancı değil, yeni giysilerin ceplerindeki toz veya yeni bir çantanın içindeki kağıt paketin içindeydi.

Silika-Jel

 • Düşündüğünüz gibi, kıyafetleri korumak için kullanıldığını az çok anladınız.
 • Ürünleri nemden, pastan ve küften koruyan bu büyük kum taneleri nem alıcılar olarak bilinirler.
 • Telefonunuzu selika jel ile dolu bir kaba koyarsanız, içindeki sıvı ve nem çok hızlı bir şekilde bu kum taneleri tarafından çekilecektir.

Selika Jel Yoksa Pirinç Ve Vakumlu Poşet

 • Pirinç, Selika Gel aramaya vakti olmayanlar için ikinci doğal çözümdür.
 • Telefonu pirince koyarsanız, pirinç parçacıkları içindeki suyu emer.
 • Pirinç yöntemi ile ilgili dikkat edilmesi gereken nokta, telefonun pirinç içine gömülü haldeyken hava almaması gerektiğidir.
 • Havadan kaçınmak için vakumlu torba ideal bir seçimdir ve ayrıca bir yiyecek saklama kabı kullanılabilir.
 • Burada önemli olan telefon pirinç teyken hava ile temastan kaçınmak ve daha hızlı sonuç almaktır.
 • Telefonunuzun aldığı suya bağlı olarak dokunmadan ortalama 24-48 saat beklemeniz gerekiyor.

Şarj cihazı

48 saatin sonunda telefonunuzu vakum torbasından çıkarın ve tamamen kuruduğundan emin olun. İlk olarak,% 100 şarj edin ve şarj edin. Cihazınız kapalıyken pil% 100 doluysa, açıldığında ortaya çıkabilecek sorunlar en aza indirilmiştir. Şarj bittikten sonra telefonunuzu açmayı deneyin.

Telefon su aldığında bu prosedürleri tamamlarsanız, cihazınızı kurtarabilirsiniz. Bununla birlikte, bu yöntemin tam bir çözüm olmadığını bilmeye değer.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon suya düşünce ne yapmalıyız , telefon suya düşünce ne yapılmalı , telefon suya düşünce ne yapılır samsung , iphone telefon suya düşünce ne yapmalı , cep telefonu suya düşünce ne yapmalı , telefon suya düşünce ne yapmalı
telefon suya düşünce ne yapmak lazım , telefon suya düşünce ne yapmak gerekir , lg telefon suya düştü.