Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonda Yer Açma İşlemi

Telefonda Yer Açma İşlemi

Telefonda Yer Açma İşlemi

Telefonda Yer Açma İşlemi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital dosyaların boyutları da artmaya başladı. Bazı mobil cihazlar ise yetersiz bellek kapasitesi nedeniyle kullanıcıların ihtiyaç duyduğu depolama alanını sağlayamamaktadır. İşte tam da bu noktada telefonda yer açma yöntemleri devreye giriyor. Hafızanın yetersiz olduğu durumlarda telefonda yer nasıl açılır ?

Telefonda Yer Açma İşlemi özellikle 8, 16 GB ve 32 GB boyutunda hafızaya sahip olan alt segment telefon sahiplerinin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi depolama alanı. Sistem dosyaları halihazırda belirli bir alan kaplıyorken her cihazda olması gereken uygulamalar ve bazı medya dosyaları da işin içine girince cihazda yeni dosyalar için yeterli alan bulunamıyor. Bu tip durumlarda yeni bir cihaz almak istemeyen kullanıcılar ise telefonda yer açma, hafıza artırma yöntemlerini merak ediyor.

SD Kart Kullanmak

Günümüzde kullanılan telefonların büyük bir çoğunluğu 64 GB ve altında dahili depolama alanına sahip. Dolayısıyla 64 GB’dan fazla alana ihtiyaç duyduğunuzda harici yöntemlere başvurmanız gerekiyor. İşte bu noktada telefonda depolama alanı açma işlemi için başvurabileceğiniz ilk yöntem SD kartlar oluyor. Her cihazın SD kart konusunda belli bir limiti bulunur. Alt segment cihazlar 64 GB’a kadar SD kart kullanımına izin verirken bazıları ise 256 GB ve üstü SD kart kullanımına müsaade edebilir. Bu doğrultuda ihtiyaçlarınız ve cihazınızın yeterliliklerine uyumlu bir SD kart seçerek dahili depolama alanındaki dosyaları ve uygulamaları buraya taşıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Note 20 Ultra Kamera Sorunu

Kablosuz Hard Disk Kullanmak

Ülkemizde henüz tam anlamıyla yaygınlaşmasa da kablosuz hard disk teknolojisi yeni dönemde çok ses getireceğe benziyor. Wireless hard disk ya da Wi-Fi hard disk adıyla da bilinen ve telefonda hafıza artırma işlemine imkan tanıyan bu cihazların çalışma prensibi şu şekilde, Bir Wi-Fi erişim noktası gibi faaliyet gösteriyorlar ve kendi özel kablosuz ağlarını yaratıp etraflarındaki cihazların bu ağa bağlanmasına olanak tanıyorlar. Kablosuz ağa katılan cihazlar, bu ağın ev sahibi konumunda olan hard diskteki dosyaları görüntüleyebiliyor ya da gerekli durumda kendi bünyesindeki dosyaları bu cihaza taşıyabiliyor.

Ön Bellek Silme İşlemi

Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarda düzenli olarak uygulamaların ön belleklerini temizlemeniz gerekiyor. Aksi durumda Instagram gibi uygulamalar 1 GB’a varan ek alan işgaline sebep olabiliyor. Bu durum hem cihazınızın yavaşlamasına hem de depolama alanının dolmasına yol açıyor. Dolayısıyla kendinize bir periyot belirleyin ve bu çerçevede belirli aralıklarla cihazınızda yüklü olan uygulamaların ön belleklerini temizleyin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonda yer açma , telefonda yer açma programı , telefonda yer açma yolları , telefon yer açma android , telefona yer açma , lg telefonda yer açma , telefonda yer açma hilesi , telefonda yer açma huawei.