sesim-karsıya-gitmyor-kapak

Telefondan Sesim Karşı Tarafa Gitmiyor

Telefondan Sesim Karşı Tarafa Gitmiyor Arayanı duyamıyorum, telefonun seslerini çok az duyamıyorum ve telefonun sesi düşük başladığında, telefonunuzda hangi ayarları Denetim faktörüz gerektiğini konuşacağız.

Sağlayacağımız ameliye ayarlarından sonra, Mesele sesle çözülecektir. Telefonunuzu her vakit temizlemelisiniz. Günlük Yaşamınızda çok hijyenik bir işte çalışmıyorsanız, o vakit bu vaziyeti temizlemelisiniz

[Topuk]

Çünkü işin her neyse, muhtemelen telefona yanıt vermek istiyorsun. Nitekim, telefonun hoparlör alanında bir pislik yığını Mevcut. En azından varolan toz dolumu sebebiyle oluşabilir. Böyle bir vaziyette, yapmanız şart olan ilk şeylerden biri, telefonun hoparlör alanındaki pisliği temizlemektir. Elbette ıslak mendilli kuru mendille dokuyu temizlemenizi öneriyoruz. Her şeyden Evvel, kullanıcıların telefonlarında bir uygulamanın çalışmadığı vakitlerde hiçbir problem yaşamadıklarını söylemeliyim. Böyle bir belaya girmene lazım yok. Telefonunuz akıllı bir telefondan sesimin karşı tarafa gitmiyor olduğundan, çalışmayan bir özellikten sonra en çok biçimlendirmeyi sağlayarak meselesi düzeltebilirsiniz.

Yani, telefonunuzdaki ameliye ayarlarından sonra Mesele çözülmezse, yedekleme işlemini alarak biçimlendirme işlemini sağlıyoruz. Mesele ne olursa olsun, problem çözülecektir bu yüzden aygıt ilk alındığında tekrar Arka gelecektir. Ancak telefonun çaldığını söylerseniz, Evvel açıklayacağımız adımları izlemeniz gerekecek ve hemen peşinden sıfırlama işlemi Lüzumlu olacaktır.

Sesinin bir anda oluşmayacağını sizinle paylaşmak istiyoruz. İlk olarak, ses düzeyi ayarlarını (ses düzeyi artırma (+) ve ses düzeyi azaltma (-) tuşlarıyla Denetim faktörüz gerekir. Bu kontrollerden sonra, kimi uygulamalardan sonra ses sorunları ortaya çıkabilir. Onları aklında tuttun. Telefonu kapatıp en nihayet indirilen uygulamayı kapatarak tekrar denemelisiniz. Bu, soruna bir çözüm sağlayacaktır.

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi

Telefondan Sesim Karşı Tarafa Gitmiyor 

Sorunun 1.ci kaynağı Mikrofon kirlienmesi olabilir

Mikrofonun içi kir ve toz dolayısı ile tıkanmış olabilir. Mikrofon kanallarını sivri ancak sert olmayan bir cisimle dikkatlice temizleyin.

Eğer temizlikten sonra bile telefonda ses gitmeme sorunu ortadan kalkmamışsa;

Sorunun 2.ci kaynağı Mikrofon Soketi Arızası olabilir

Anakarta bağlı olan mikrofon soketi düşme, çarpma, nem ve sıvı teması sonucu hasar görmüş olabilir. Bu durumda mikrofon soketi değişimi için vakit kaybetmeden teknik servise başvurmanız gereklidir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; karşı tarafa sesim gitmiyor samsung, t50 karşı tarafa sesim gitmiyor, skype da karşı tarafa sesim gitmiyor, discord da karşı tarafa sesim gitmiyor, skype den karşı tarafa sesim gitmiyor, sesim karşıya gitmiyor ıphone, karşı tarafa sesim gitmiyor iphone, iphone 4 karşı tarafa sesim gitmiyor, iphone konuşurken karşı tarafa sesim gitmiyor, sesim karşıya gitmiyor pc, whatsapp’ta karşı tarafa sesim gitmiyor, iphone 6 plus karşı tarafa sesim gitmiyor.

3 Yorum

 • SEVDE VARLI

  telefonda ses neden karsıya gıtmez telefonum bozuk mu

  • Cep Hastanesi

   Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir