Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Hızlı Şarj Etme

Telefonu Hızlı Şarj Etme

Telefonu Hızlı Şarj Etme

Telefonu Hızlı Şarj Etme; Akıllı telefonlardaki pilin boyutu bazı telefonlar için çok fazla sorun olabilir. Bazı akıllı telefonlar çok hızlı şarj olurken, diğerleri geç şarj oluyor ve hızlı şarj tüketiyor.

Telefonu Hızlı Şarj Etme; Peki, akıllı telefonların şarj sürelerini uzatmak mümkün mü? Tabii ki, akıllı telefonları daha hızlı şarj etmek için birkaç önerimiz var. Akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj edebilmenin beraberinde, akıllı telefonunuzun pillerinin kalitesi bu önerilerle korunur. İşte akıllı telefonları hızlı şarj etmek için öneriler.

Hızlı Şarj Nedir

Yıl 2019; teknoloji o kadar ilerledi ki yakında telefonlarla biyerden bir yere ışınlanırsak kimse şaşırmayacak. Yine de şarjla ilgili pek çok sorun var.

Sanki teknolojinin ilerlemediği tek alan şarj oluyor! Akıllı cihazların, özellikle de telefonların işlem gücü ve işlevleri gün geçtikçe gelişirken, tasarımla ilgili estetik kaygılar ve diğer pek çok nedenden ötürü pillerde aynı gelişme görülmüyor.

Android: Telefonu Hızlı Şarj Etme

Telefonu tek bir hamlede hızlı şarj etmek mümkün değildir. Telefonun hızlı şarj olduğundan emin olmak için birkaç farklı adımı izlemeniz gerekir.

Doğru Şarj Aleti ve Kablo Kullanın: Telefonunuzu şarj ederken orijinal şarj cihazını kullanın. Aksine, yan sanayi Şarj Cihazları telefonda her çeşit soruna neden olabilir. Şarj kablosunu bir dizüstü bilgisayara bağlamak da iyi bir fikirdir değildir.

USB 3.0 4,5 watt ürettiğinden, USB 2.0 bağlantı noktası 2,5 watt güç tüketir. Telefonunuzu hızlı bir biçimde şarj etmek istiyorsanız, en iyi yol şarj cihazını duvar prizine takmaktır.

Uçak Modu: Şarj ederken telefonu uçak moduna alın. Uçak modunda, telefonunuzun tüm özellikleri kapalıdır. Bu, telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlar. Telefonu kapamak istiyorsanız, bu daha faydalı olacaktır. Telefon kapatıldığında şarj, uçak modundan daha hızlı şarj edilir.

Orijinal Şarj Aletini Tercih Edin

Üreticiler size telefonlarla beraber akıllı telefonlar için uygun aksesuarlar sunar. Size verilen orijinal şarj cihazları, akıllı telefonunuzun pilini uzun seneler sorunsuzca kullanmanızı sağlar. Farklı şarj cihazları elbette tercih edilebilir.

Özellikle daha yüksek Amper değeri sunan adaptörler pili daha hızlı şarj etmede etkilidir. Ancak, burda farklı adaptörler kullanılacaksa, akıllı telefonunuzla en azından aynı marka adaptörünü seçmenizi tavsiyeriz. 5-20 TL arasında satılan akıllı telefon aksesuarları, bilinmeyen kalitesiz şarj adaptör markalarının mutlaka kullanılmasını önermiyor. Raporumuzda daha fazla tavsiye görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy J7 Dış Cam Değişimi

Telefonunuzu Kullanmıyorsanız Kapatın

Şarj sırasında akıllı telefonunuzu kullanmıyorsanız ve acil durum bildirimi beklemiyorsanız, kapatmanızı öneririz. Telefonunuz kapalıyken, güç tüketimi en aza indirilir ve pil çok daha hızlı şarj edilir. Telefonunuzu kapatamıyorsanız, en azından arka planda bulunan uygulamaları kapatabilir ve telefonu uyku modunda bırakarak şarj süresini kısaltabilirsiniz.

Telefon Bilgisayar ile Hızlı Şarj Olmaz

Akıllı telefonların hızlı şarj edilmesinde en önemli faktörlerden biri şarj adaptörüdür. Akıllı telefon bilgisayardan USB üzerinden şarj edilirse, adaptör kullanılmaz ve akıllı telefona daha az güç aktarılır. Bu sebeple akıllı telefonunuzu bilgisayar yerine normal bir elektrik priziyle şarj etmenizi öneririz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonu hızlı şarj etme kodu , telefonu hızlı şarj etme zararlımı , telefonu hızlı şarj etme taktikleri , telefonu hızlı şarj etmek , telefonu hızlı şarj etme programı , telefonu hızlı şarj etme uygulaması , telefonu hızlı şarj etmek için , telefonu hızlı şarj etmek zararlımı , telefonu hızlı şarj etme yolları , laptoptan telefonu hızlı şarj etme.