Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü; Normal koşullar altında Wi-Fi ağlarına bağlanmak çok kolay olsa da, bazen bağlanmaya çalıştığınızda ağrıya dönüşebilir, bu yüzden telefonumuz neden Wi-Fi ağına bağlanmıyor, çözümleri inceleyelim. Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü nedir ? Makalemizin devamını okuyarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Telefonum Neden Wifi’ye Bağlanmıyor ?

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü; Telefonunuzun kablosuz ağa bağlanamamasının birçok farklı nedeni vardır. En iyi nedenleri ve çözümleri deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Kablosuz ağı hiç göremiyorsanız veya kablosuz alım sinyali çok düşükse, önce telefonunuzu farklı ağlarda test etmelisiniz. Sorun telefonunuzdan kaynaklanmıyorsa, modeminizi kontrol etmeniz gerekir.

Telefonunuz tüm kablosuz ağlara aynı şekilde bağlanmakta ısrar ederse, cihazınızı teknik servise götürmeniz gerekebilir. Tüm prosedürleri denediğinizden emin olduktan sonra, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Bu işlem tüm yedekleri aldıktan sonra denenmelidir.

Aşağıdaki çözümleri sırayla deneyerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Bir yazılım sorunu veya iletişim hatası alıyorsanız, bu sorunu çözebilirsiniz. Bunların dışında, bir donanım sorununuz varsa, teknik destek almanız gerekecektir.

Android Wifi Sorunları Ve Çözümleri

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Çözümü; Sorunun paroladan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için, bağlı olduğunuz ağın bilgilerini silmeniz gerekir.

Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarına giriş yaparak, bağlantı sorunu yaşadığınız ağı basılı tutun ve açılan seçeneklerden “ağı unut” seçeneğini kullanarak ağ bilgilerini silin ve tekrar bağlanmayı deneyin.

Telefonunuzun ağ ayarlarında birçok değişiklik yaptıysanız, hangi ayarın bağlantı sorununa neden olduğunu bulmak biraz zor olacaktır. Bunun bir çözümü olarak, ağ ayarlarını sıfırlamak en kolay yoldur.

Telefon ayarları / Yedekleme ve ağ Ayarlarını Sıfırla / Sıfırla seçeneğine giderek ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Titremesi

iPhone Bağlantı Sorun Ve Çözümleri

Bir kablosuz ağa giriş yaparken yanlış şifreyi girerseniz, “ağın şifresi doğru değil” hatasını alırsınız. Ancak, parolayı daha önce girdiğiniz bir ağa otomatik olarak giriş yaptığınız için herhangi bir hata iletisi görmezsiniz. Bir hata almazsanız da, ağa bağlanamıyor. Bu durumda, aşağıdakileri yapmanız gerekir.

Bağlanmak istediğiniz ağın yanındaki ayarlar simgesine tıklayın ve “bu ağı unut” seçeneğine tıklayın. Ağa yeniden bağlanmayı deneyin. Şifreniz doğru olsa bile ağa bağlanamıyorsanız, telefonunuzun ayarları tekrar almasını sağlamak için seçeneklerin hemen altındaki “saklananları Sıfırla” seçeneğini tıklayın. Bu şekilde, telefon ağ üzerinden aldığı bilgileri yenileyerek bağlantı ayarlarını yenileyecektir.

Ağ ayarlarında oturum açtığınızda, yukarıdaki resimdeki gibi “ıp adresi, alt ağ maskesi, yönlendirici” gibi değerler doldurulmalıdır. Telefon bu değerleri modeminizden alır.

Ağ ayarlarınızda çok fazla değişiklik yaptınız ve bağlanamıyor musunuz? Sonra tüm ayarları sıfırlamamız gerekiyor. İPhone telefonlarının “ağ ayarlarını sıfırlama” özelliği sayesinde birçok bağlantı sorunu çözülür.

Ağ Ayarlarını sıfırlamak için; Ayarlar> Genel>> Reset Ağ Ayarlarını Sıfırlaya Dokunun. Bu işlem aynı zamanda önceki Wi-Fi ağlarınızı ve şifrelerinizi, hücresel ayarlarınızı, VPN ve APN ayarlarınızı sıfırlar.

Eğer Hala Wifi Bağlantı Sorunu Yaşıyorsanız

Eğer hala wifi bağlantı sorunu yaşıyorsanız cihazınızda donanımsal bir sorun olabilir. eğer cihazınızda donanımsal bir sorun varsa Cep Hastanesi Teknik Servis’e gelerek bu donanımsal sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Cep Hastanesi’nde yapılan tüm işlemler 3 ay garanti altında yapılmaktadır. Eğer Wifi bağlantı sorunu yaşıyorsanız tek adresiniz Cep Hastanesi Teknik Servis olmalıdır.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri