Telefonumun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 200 Görüntülenme

Telefonumun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor

Telefonumun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor, Telefonunuzun sesi kendiliğinden baslı kalıyor yaşadığınız sorunun nedeni ses kısma tuşunun herhangi bir nedenle basılı kalması ya da basılıymış gibi davranmasından kaynaklıdır. Telefonunuzun sesinin neden kendiliğinden kısıldığının sebeplerini yazıp çözümleri sizlerle paylaşacağız.

Tuşun Takılı Kalması

Telefonumun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor ,Toz, kir ve benzeri nedenlerden dolayı ses tuşu takılı kalır. Çok basit bir örnek verelim. Bal yerken elimize bulaşmış ve sizde elinizi  ses tuşu baslım yapısının ses kısma tuşunun etrafına bulaşması ve kurutulması sonucunda ses tuşuna bastığınızda takılı kalabilir.

Ses Kısma Tuşu Arızası

İkinci ana sebep, ses tuşunun arızalanmasıdır. Bir darbeyle ses tuşu içeriden kırılır veya çatlar. Sonuç olarak, anahtarın altında bulunan yay veya plastik parça işlevini yerine getiremez. Bu sorunun çözümü aşağıda paylaştığımız videoda olduğu gibi uzman bir teknisyen tarafından müdahale edilmesidir.

Oksitlenme Arızası

Üçüncü ana neden, hacim azaltma anahtarının sıvı veya nem temasından sonra oksitlenmesidir. Oksidiyon meydana geldiğinde genleşme meydana gelir. Bunun neden olduğu baskı nedeniyle telefon da bir tuşa basıyormuş hissi veriyor. Kuru diş fırçası, dikkatli silme gibi işlemlerle ilk problem sizin tarafınızdan çözülebilir. Diğer ikisinde ise Ses anahtarı teknisyenin müdahalesi ile değiştirilmelidir.

Telefon Ekranı Nasıl Tamir Edilir

Telefonlarda Ses Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır

Teknik servisimizde akıllı telefon ses tuşu değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Telefon ses tuşu değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saattir. Bu süre 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal ses tuşu kullanılır.
  3. Sesin kendine kendine kısılması sorunu ortadan kalkar.
  4. Telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi İletişim onaylı ses tuşu garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi içerisinde ses tuşu ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Android Şarja Takınca Konuşma Özelliği Videolu Anlatım

Android şarj bildirim sesi değiştirme hakkında Cep Hastanesi teknik servis ekibimiz sizler için nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer #NasılYapılır serimiz başlık altındaki işinize yarayacak bilgilerde bakabilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir