Telefonun Hoparlöründen Neden Ses Gelmez?
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 34 Görüntülenme

Telefonun Hoparlöründen Neden Ses Gelmez?

Telefonun Hoparlöründen Neden Ses Gelmez? Telefon hoparlöründen gelen ses eksikliği sorunu, çoğumuzun yaşadığı çok sinir bozucu bir durumdur. Çok sayıda insanın bu sorunu yaşadığını ve “telefonumun hoparlöründen ses yok, hoparlörden gelen ses çok cızırtılı” gibi şikayetler olduğunu duyuyoruz. Akıllı cep telefonunuzun hoparlöründen gelen ses eksikliği, bazı çevresel faktörlerden kaynaklanabilse de, bazı donanım sorunlarından kaynaklanabilir.

Çevresel faktörler olarak belirtilen sorunlara; toz, kir, giyim pamuğu ve benzeri çevresel parçacıklar. Bu parçacıklar hoparlör deliklerini doldurabilir ve bu parçayı engelleyebilir. İkinci faktör olarak saydığımız donanım sorunları; cihazınızın etkisinin bir sonucu olarak hoparlör soketinin kırılması / çatlaması, sıvı teması veya hoparlör soketinin nem nedeniyle oksidasyonundan kaynaklanır. Bu yazıda, akıllı cep telefonlarınızın hoparlörleriyle karşılaştığınız ses probleminin çözümleri hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız.

Peki Telefon Hoparlöründen Ses Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonun Hoparlöründen Neden Ses Gelmez? Çok sayıda insanın bu sorunu yaşadığını ve “telefonumun hoparlöründen ses yok, hoparlörden gelen ses çok cızırtılı” Dediğini duyuyoruz. Sizin İçin bu sorunun çözümlerini derledik. Makalemizi okuyarak Sorununuzu giderebilirsiniz.

İlk Problem Olan Çevresel Etkenlerden Ortaya Çıkan(Toz, Kir, Elbise Pamuğu) Partiküller İçin;

Bu konuda bilgili ve deneyimli bir teknisyen, uygun ekipmanlarla uygun koşullar altında temizleme işlemini gerçekleştirmelidir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra ses düzelecektir. Eğer ses düzelmezse donanımsal problemler olabilir.

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

İkinci Problem Olan Donanımsal Problemler İçin İse;

İkinci sorunun çözümü, teknisyen tarafından da yapılacak olan hoparlör soketinin değiştirilmesidir. Bu noktada, sizin veya tanıdıklarınızdan birinin kesinlikle değişiklik yapmaması gerektiğini tekrarlamak yararlı olacaktır. Alandaki uzman bir teknisyen, gerekli teknik ekipmanı ve orijinal ürünleri kullanarak bu işlemi gerekli koşullar altında gerçekleştirmelidir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

Hoparlör Soketi Değişimi İçin Güvenilir Bir Firmadan Yardım Almalısınız

Cep Hastanesi ekibi olarak, değiştirme işlemlerinde her cihazın modeline ve özelliklerine göre %100 orijinal ürünler kullanıyoruz. Teknik servisimizde, hoparlör soketinin değiştirilmesi, uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özel özenle seçilmiş ekipmanlarla gerçekleştirilir. Cep Hastanesi, telefonunuzda meydana gelen sorunu onarır. Yani zaman kaybetmiyorsunuz ve aynı zamanda ” kişisel verilerime bir şey olacak mı?” Endişelenmenize gerek yok.

Hoparlör değiştirme fiyatları cep telefonu modellerine göre değişebilir. Tüm modeller için onarım ücretlerini Cephastanesi.org üzerinden bulabilirsiniz.

Neden Cep Hastanesi?

  • Firmamız 15 yıllık tecrübeye ve markaya sahiptir,
  • Firmamızda kullanılan ürünler fiyatına göre orijinal yada muadildir,
  • Onarım işlemleri ve yedek parça 3 AY garanti belgelidir,
  • Yapılan işlemler sistemimizde kayıt altına alınır,
  • Telefonunuzu firmamıza gönderirken kargo ücreti ödemezsiniz.

Cep Hastanesi Adres Bilgileri

1. İstanbul içinde ikamet ediyorsanız firmamıza gelerek 2 saat süre içerisinde ekran değişimini yaptırarak teslim alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kurumsal anlaşmalı yurt içi kargo ile 311748961 kodumuzu belirterek telefonunuzu ücretsiz şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün yapılıp kargoya verilir.
2. Ödeme işlemi cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra hesap bilgileri kısmında bulunan hesap numaralarımız üzerinden EFT ve havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Sinan Akçıl’ın Telefonunu Tamir Ettik

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir