Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Xiaomi Bilinmeyen Özellikler

Xiaomi Bilinmeyen Özellikler

Xiaomi Bilinmeyen Özellikler

Xiaomi Bilinmeyen Özellikler; Her akıllı telefonda olduğu gibi, Xiaomi’nin üretmiş olduğu telefonların bilinmeyen yönleri ve gizli kodları var. Bu gizli özellikler ve kodlar sayesinde bazı işlemleri daha hızlı gerçekleştirebilir ve telefonun bilgilerine erişebilirsiniz.

Xiaomi Bilinmeyen Özellikler; Son zamanlarda, Xiaomi markalı akıllı telefonların kullanıcı sayısı ve işletmenin telefonlarına olan ilgi önemli ölçüde arttı. Fiyat performansı açısından çok avantajlı olan bu şirket, bazı yönleriyle eşdeğer telefonlarının çok ötesinde. Bu telefonları özelleştiren başka bir sorun da kendi işletim sistemlerini kullanmalarıdır. Kendi işletim sistemini kullanmak, telefonun kendisine ait bazı özelliklere sahip olmasını sağlar. Her telefonda olduğu gibi, Xiaomi’nin üretmiş olduğu cihazlarında bazı bilinmeyen yönleri ve gizli kodları var.

İstenilen Alanı Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Miui 10’da bulunan bu özellik sayesinde istediğiniz alanda parçalı olmayan tek bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunu yapmak için, 3 parmağınızla bir ekran görüntüsü alın ve ardından sağ üstte görünen fotoğrafı açın. Buradaki alttaki simgelerden kaydırmayı seçin ve istediğiniz alanı ayarlayın. Ardından tamamlandı’yı seçerek işlemi bitirin.

Son Uygulama Kısmının Özellikleri

Bu özelliklerle uygulamalar arasında daha kolay geçiş yapabilir veya istediğiniz uygulamalar dışındaki tüm uygulamaları kapatabilirsiniz.  Son Uygulamalar bölümünün sağ üst köşesindeki simgeye bastığınızda, girdiğiniz tüm son uygulamalar parçalanır. Tekrar bastığınızda, eski haline dönecektir. Aşağıdaki son Uygulamalar bölümünde istediğiniz uygulamaları sürükleyerek kitleyi tanıyorsunuz. Kilitlediğiniz uygulamalar toplu silme işleminde silinmez. Uygulamanın kilidini açmak istiyorsanız, kilidini aç diyerek aynı şeyi tekrar yaparak uygulamanın kilidini açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

Xiaomi Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir
Xiaomi Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir

Xiaomi Telefonların Bilinmeyen Özellikleri ve Gizli Kodları

*#*#64663#*#* Engineering Mode (Geliştirici Modu) açılır ve telefonun bütün donanımını ve özelliklerini burda görebilirsiniz. *#*#4636 #*#* Bu kodu kullanarak telefon ile alakalı detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Ancak bunu yapmak için ayarlar bölümünden telefon hakkında kısmındaki dahili hafıza kısmına 4 defa basmanız gerekmektedir. #06# yazarak IMEI numarasını kontrol edebilirsiniz.

Ekranı 2’ye Bölme

Xiaomi Miui 10’un bu özelliğiyle aynı anda 2 uygulama kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, önce son Uygulamalar bölümünü açın ve sol üst köşedeki Ekranı Böl’ü seçin. Ardından, ekran 2’ye bölündüğünde çalıştırmak istediğiniz uygulamayı üst taraftaki açılır Bölüme sürükleyin. Ardından ana ekrana gelin ve çalıştırılacak uygulamayı seçtiğinizde 2. Ekranınız bu iki uygulamaya bölünecektir. Bu iki uygulamanın boyutunu, tam ortada bulunan beyaz çizgiden ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Bilinmeyen Özellikler

Xiaomi Cihazların Bilinmeyen Yönleri

Sesi Kısma ve son uygulamalar düğmesine basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Üç parmağınızın biçimi bölümünde yukarıdan aşağıya doğru kaydırırsanız ekran görüntüsü fotoğraflanır. Selfie kamera açıkken, parmak izi sensörüne dokunarak çekim yapabilirsiniz. Gelen iletiyi SMS olarak çift tıklatırsanız, tam ekran görünecektir. Resimlere bakarken ekran kaldırılırsa, alternatifler görüntülenir. Mesajlar bölümüne girin ve art arda üç adımda aşağı kaydırın. Yeni açılan mesaj kutusu gizli bir mesaj kutusudur. Buraya sadece tanıdığınız kişiler iletiyi alır ve başka hiç kimse erişemez. Arama ekranından telefon görüşmelerinin ses kayıtlarını alabilirsiniz. Galeride Albümler bölümünde aşağı kaydırırsanız gizli bir albüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca, dosya yönetimi işleminde uygulayabilirsiniz. Ram boşalması sırasında X işaretini basılı tutarsanız, uygulamalara geçersiniz. Kilit ekranının ortasındaki tuşa basılı tutarsanız, el feneri açılır.

Hesap Makinesi İle Döviz Hesaplama

Xiaomi Mi 8’in bu özelliğiyle hesap makinesiyle bir döviz hesabı yapabilirsiniz. Önce hesap makinesini telefonunuzda açın ve sol üstteki simgeye tıklayın. Burada para birimini seçtiğinizde, hesaplarınızı yabancı para biriminde de hesaplayabilirsiniz. Bunu istediğiniz para birimini seçerek yapabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; xiaomi bilinmeyen özellikleri , xiaomi bilinmeyen özellikleri 2021 , xiaomi mi9t bilinmeyen özellikleri , xiaomi bilinmeyen 25 özellikleri , xiaomi a3 bilinmeyen özellikleri , xiaomi 20 bilinmeyen özellikleri , xiaomi mi6 bilinmeyen özellikleri , xiaomi airdots bilinmeyen özellikleri , xiaomi bilinmeyen 20 özellik , xiaomi mi4 bilinmeyen özellikleri.