Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası, Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei, General Mobile gibi Android telefonlardaki sık kullanılan ve karşılaşılan hatalardan biri “malesef sistem arayüzü durdu” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir ?

Android mobil işletim sistemini kullanan cihazlar, bazen çok sinir bozucu hatalar sağlayabiliyor. Bu hatalar kullanıcılar için gerçekten can sıkıcı ve mağdur olabilir. Her üretici için Android mobil işletim sistemi kendisine göre belirli bir raya henüz oturmadı. Bu sorunlar bazen yazılım sorunlarına yol açabilir.

Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası , Cihazınızı güzel güzel kullanırken, aniden durdu: maalesef sistem arayüzü durdu hatasını aldınız. Peki ne oldu bu hata geldi ? İşte aşağıda açıklayacağız. Bu hatayı çözmenin üç yolu vardır, aşağıdaki adımları takip ederek umarım çözüme ulaşırsınız. Bu hatayı almadan önce cihazı kullandığınızdan emin olun. Şimdi ise çözüm yollarına gelebiliriz.

Çözüm 1: Önbellek Temizleme

  1. Telefonunuzda Ayarlar> Genel> Uygulamalar kısmına gidin.
  2. Burada sağ üst köşedeki menüye basarak Sistem Uygulamalarını göster diyoruz.
  3. Yüklü uygulamalarda Sistem Arayüzünü bulup tıklıyoruz.
  4. Buradaki Depolama bölümünü tıklayın. Gelen ekrandaki önbelleği sil butonunu tıklayın.
  5. Son olarak, telefonu yeniden başlatın.

Çözüm 2: Telefona Format Atmak/Sıfırlamak

Yukarıdaki önbellek silme yöntemi çalışmazsa telefonunuzu format atmak gerekli, bu yüzden hard reset atmanız çözüm sağlayabilir. Telefonunuzu sıfırlamadan önce tüm bilgileriniz silineceği için telefon bilgilerinizi yedekleyin.

İlginizi Çekebilir: Hoparlörün Patladığı Nasıl Anlaşılır

Hard Reset Nedir ?

Hard reset sonucunda cihazdaki tüm veriler sıfırlanır. Bu, tüm ayarlarınızın, kullanıcı verilerinizin, fotoğraflarınızın ve videolarınızın, üçüncü taraf uygulamalarının, kısacası, bellekteki her şeyin kaybolacağı anlamına gelir. Bu nedenle, hard reset yalnızca belirli durumlarda, veriler yedeklendikten sonra atılmalıdır.

Çözüm 3: Stock Rom Yüklemek

Telefona Hard reset atma işlemi uygulasanız bile aynı hatayı alıyorsanız, biçimlendirdikten sonra bir çözüm alamadıysanız, yapabileceğiniz son çözüm
orijinal yazılımı kurmak bunun için Cep Hastanesi Profesyonel Teknik Servis’ten yardım alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; maalesef sist arayüzü durdu hatası çözümü , maalesef sist arayüzü durdu hatası.