Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Problemleri / 1 Yorum / 558 Görüntülenme

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası, Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei, General Mobile gibi Android telefonlardaki sık kullanılan ve karşılaşılan hatalardan biri “malesef sistem arayüzü durdu” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir ?

Android mobil işletim sistemini kullanan cihazlar, bazen çok sinir bozucu hatalar sağlayabiliyor. Bu hatalar kullanıcılar için gerçekten can sıkıcı ve mağdur olabilir. Her üretici için Android mobil işletim sistemi kendisine göre belirli bir raya henüz oturmadı. Bu sorunlar bazen yazılım sorunlarına yol açabilir.

Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası

Android Maalesef Sistem Arayüzü Durdu Hatası , Cihazınızı güzel güzel kullanırken, aniden durdu: maalesef sistem arayüzü durdu hatasını aldınız. Peki ne oldu bu hata geldi ? İşte aşağıda açıklayacağız. Bu hatayı çözmenin üç yolu vardır, aşağıdaki adımları takip ederek umarım çözüme ulaşırsınız. Bu hatayı almadan önce cihazı kullandığınızdan emin olun. Şimdi ise çözüm yollarına gelebiliriz.

Çözüm 1: Önbellek Temizleme

 1. Telefonunuzda Ayarlar> Genel> Uygulamalar kısmına gidin.
 2. Burada sağ üst köşedeki menüye basarak Sistem Uygulamalarını göster diyoruz.
 3. Yüklü uygulamalarda Sistem Arayüzünü bulup tıklıyoruz.
 4. Buradaki Depolama bölümünü tıklayın. Gelen ekrandaki önbelleği sil butonunu tıklayın.
 5. Son olarak, telefonu yeniden başlatın.
Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım

Çözüm 2: Telefona Format Atmak/Sıfırlamak

Yukarıdaki önbellek silme yöntemi çalışmazsa telefonunuzu format atmak gerekli, bu yüzden hard reset atmanız çözüm sağlayabilir. Telefonunuzu sıfırlamadan önce tüm bilgileriniz silineceği için telefon bilgilerinizi yedekleyin.

Hard Reset Nedir ?

Hard reset sonucunda cihazdaki tüm veriler sıfırlanır. Bu, tüm ayarlarınızın, kullanıcı verilerinizin, fotoğraflarınızın ve videolarınızın, üçüncü taraf uygulamalarının, kısacası, bellekteki her şeyin kaybolacağı anlamına gelir. Bu nedenle, hard reset yalnızca belirli durumlarda, veriler yedeklendikten sonra atılmalıdır.

Çözüm 3: Stock Rom Yüklemek

Telefona Hard reset atma işlemi uygulasanız bile aynı hatayı alıyorsanız, biçimlendirdikten sonra bir çözüm alamadıysanız, yapabileceğiniz son çözüm
orijinal yazılımı kurmak bunun için Cep Hastanesi Profesyonel Teknik Servis’ten yardım alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Galaxy Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir