Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir

Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir

Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir

Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir, Ekran camı ayırma, Cep Hastanesi mağazamızda sıklıkla yaptığımız “Gelişmiş Onarım” seçeneğidir. Bu işlemde, telefonunuzun kırık ön camı kaldırılır ve yenisiyle değiştirilir. Avantajı, ekranı değiştirmek zorunda kalmadan kırılmış ekranı uygun bir fiyata onarmaktır. 15 yıldan bu yana telefonla teknik servis hizmeti veren Cep Hastanesi olarak bu işlemi gelişmiş tamir ekipmanları ile yapıyoruz. Bunlardan ilki ekran camı ayırma makinesidir.

Ekran Cam Ayırma Makinesi Nasıl Kullanılır ?

Ekran cam ayırma makinesinin kullanımı cihazdan cihaza göre değişir. Ekran camı ayırma temel olarak ön camı -170 dereceye kadar soğutma ile ilgilidir. Soğutma işlemi, cihaza ve modele göre kalibre edilmiş özel ekipmanla yapılır.

Soğutma işlemini gerçekleştiren ekran camı ayırma makinesi, ön camı değiştirmek için en güvenli yolu sağlar. Diğer geleneksel yöntemler risklidir ve yeterli deneyime sahip olmayan ellerde, cihazınızda önemli hasarlar meydana gelebilir. Ekran camı ayırma makineleri oldukça hızlıdır ve tüm ön cam değişimi genellikle 2 ila 3 saat içinde tamamlanır.

Cam Ayırma Makinesi Kullanmak İçin Adımlar

  1. Ön cam değişimi sırasında LCD ile ön cam arasındaki hava pres makinesinden alınır.
  2. Ardından ön cam ve LCD panel OCA adlı özel bir öğeyle birleştirilir.
  3. Bu macundan sonra, bahsedilen vakumlama işlemi gerçekleştirilir.
  4. Yapıştırma işleminden sonra camın tekrar açılması söz konusu değildir.
  5. Aklınızda takılan soruları sormak için çalışma saatleri içinde 0216 596 0532, 0850 840 0532 ve WhatsApp 0532 245 0532  numaralı telefonlardan İstanbul’da bulunan mağazalarımızı arayabilirsiniz ayrıca WhatsApp destek hattımızı da kullanabilirsiniz.

Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Yaptırmayın

iPhone’unuz yere düştü ve ön camı çatladı, böylece kullanabilirsiniz. iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabilir ve yalnızca ön cam değişebilir. Ön camınız bozulursa, tam bir ekran değişikliği yapmayın!

Ekranların yapısının bir sonucu olarak iç ekran ve ön cam birbirine bağlanır. Dış cam kırıldığında, makineler yardımıyla ekrandan ayırırız ve yeni camı makineler yardımıyla iç ekrana tuttururuz. iPhone ekranları fabrikada bu şekilde üretiliyor.

Apple, Ön Cam Değişimi Yapmaz

Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir, Ön cam kırıldığında, Yetkili Servise gitmeli ve ekranı değiştirmeliyiz. Ancak Apple ön camı değiştirmeyecek. Ön cam kırık ekranınızı kaldıracak ve yenisiyle değiştirecektir. Ancak dahili ekranınız bozulmamışken neden tam bir ekran değişikliğine ihtiyacınız var ? Ön cam değişimi yaptırarak büyük miktarlar tasarruf edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi

Iphone Ön Cam Değişimi Yaptırmalı Mıyım

Örneğin, iPhone 7’nizin ön camı kırıldı Apple a gittiğinizde , ekran değişime uygunsa 999TL ödemeniz gerekiyor. Ekranınızı değiştirmeden sadece ön camı küçük bir miktara değiştiriyoruz ve yaklaşık büyük bir miktar tasarrufunuz oluyor. Tüm modeller için aynı şekilde kâr edebilirsiniz.

Bu bir bilinçli tüketici hareketidir. Ön cam değişimi yaptırarak büyük bir miktar cebinizde kaldığı gibi orijinal ekranınızda değişmemiş olur. Unutmayın tamir ettirmek tasarrufun ta kendisidir.

Cep Hastanesi Servisimizde yapılan cam değişimi fiyatları için ise iPhone ön cam değişimi fiyat listemizi inceleyebilirsiniz. Yaptığımız diğer tamir fiyatları için üst kısımda bulunan telefon tamiri sekmesine tıklayınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Ekran Cam Ayırma Makinesi Nedir.