Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir, bir akıllı telefon satın almak söz konusu olduğunda, hepimizin aklımızda birçok soru var ve bu sorulara doğru cevap vermek bütçemize ve ölçütlerimize uyan bir telefon almak için çok önemlidir. Ayrıca bu makalede akıllı bir akıllı telefon nasıl seçilir ? sorusuna birlikte cevaplar arayacağız. İlerideki sınırsız seçenekler nedeniyle bir akıllı telefon seçmek zor. Tam anlamıyla 'uygun fiyatlı' ve şimdi bildiğimiz gibi tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan bir akıllı telefon bulmak da o kadar kolay değil.

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir, tüm bu kafa karıştırıcı durumlar 'akıllı telefon nasıl seçilir ? Sorusunu akla getiriyor. Bu konuda atılacak en mantıklı adım, bir akıllı telefon seçerken ana kriterleri belirlemek ve seçimimizi bu kriterlere göre yaparak nokta atışı bir akıllı telefon satın almaktır. Tabii ki, bir akıllı telefon satın alacağımızda, ilk kriterimiz genellikle bütçemizdir. Bununla birlikte, kullandığımız uygulamalara, telefonun kullanım sıklığına ve beklentilerimize göre de bazı kriterler belirlememiz gerekiyor.

Akıllı Telefon Nasıl Seçilir ?

Bütçenizi Belirleyin

Akıllı telefon seçeneklerinizi en keskin şekilde daraltacak ve size doğru seçenekleri verecek olan şey kesinlikle bütçenizdir. Önce bütçenizi belirleyin. Telefon seçeneklerini bilmek, en son ve en pahalı telefonu istemek yerine makul bir bütçeyle elde edebileceğiniz bir telefon seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

İşletim Sistemine Karar Verin

Android veya iOS arasında hangisini kullanmak istediğinize karar vermek, aldığınız telefona bir adım daha yaklaşmanızı sağlar. Android daha uygun ve özelleştirilebilir olduğu için tercih edilirken, bazılarından daha güvenli ve kullanışlı olan iOS nispeten daha pahalıdır.

Aynı zamanda, işletim sistemleri arasında seçim yaparken, hangi uygulamaları kullanmak istediğinize bakmak özellikle yararlıdır. Çünkü her iki işletim sistemi için de birçok uygulama mevcut olsa da, sizin için kritik olan bir özellik veya uygulama bu iki işletim sisteminden birine dahil edilmeyebilir. Bu noktada kritik ve yeri doldurulamaz bir uygulamanız veya özellik seçiminiz yoksa, ilk öğeye geri dönüp bütçeye geçmek isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: OnePlus Nord Özellikleri

Ekran Boyutunu Seçin

Telefonunuzu ne için yoğun bir şekilde kullandığınızı belirlemek, ekran boyutu hakkında fikir verecektir. Örneğin, video izliyorsanız veya yoğun bir şekilde oyun oynuyorsanız, büyük bir ekran sizin için daha doğru olacaktır. Daha çok iletişim ve sosyal medyaya odaklanmış bir akıllı telefonunuz varsa, büyük ekran sizin için çok kritik bir ihtiyaç değildir.

Depolama Alanını Belirleyin

Telefonunuzun depolama alanı uygulamalarınızın, fotoğraflarınızın ve videolarınızın indirilmesi için yeterli olmalıdır. Çok fazla uygulama indiren veya çok fazla fotoğraf ve video çeken biriyseniz, yüksek depolama alanı tercih etmelisiniz.

Bazı Android telefonlar, dahili depolama hariç microSD kartlarla depolama alanını artırarak kullanılabilir. Bu tür özellikler iOS aygıtlarında kullanılamaz. Seçiminizi yaparken bu durumu değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Batarya Ömrünü Belirleyin

Pil teknolojisi sürekli gelişmektedir, bu nedenle her yeni telefon modelinde daha gelişmiş pil ömrü ve daha uzun pil ömrü ortaya çıkmaktadır. Ancak, telefonunuzu gün içinde şarj edebileceğiniz alanlar dışında yoğun bir şekilde kullanmazsanız, yüksek kaliteli bir pile ihtiyacınız yoktur. Gün içinde telefon kullanımınızın ortalama süresini ayarlamak, seçtiğiniz telefonda arayacağınız pil gelişimi hakkında sizi bilgilendirir. Ayrıca, aktif bir günlük yaşamınız varsa ve telefonu yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, hızlı şarj gibi teknolojilere sahip telefonlardan birini seçmeniz de mantıklıdır.

Kamera Kalitesi

Akıllı telefon üreticilerinin son yıllarda en çok vurgulamaya çalıştığı konulardan biri kameralar. Bir akıllı telefonun kamerası hakkında fikir edinmek için, kaç megapiksel (MP) olduğu ve karanlıkta nasıl performans gösterdiği ve yakınlaştırdığınızda görüntüyü ne kadar bozduğu gibi ayrıntılar önemlidir. Kamerayı kapsamlı bir şekilde kullanacaksanız, tüm kamera özelliklerini gözden geçirmeli ve sizin için en iyi kameraya sahip akıllı telefonu seçmelisiniz.

iPhone kameraya yıllardır liderlik etmesine rağmen, Samsung ve Huawei gibi üreticilerin son yıllarda bu konuda ciddi iyileştirmeler yaptığını hatırlatmaya değer.