Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Iphone Kapandı Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ; Her sabah iPhone telefonunuzu elinize alıp maillerinizi veya mesajlarınızı kontrol ediyorsunuz. Bu sabah işler biraz farklılaştı – iPhone açılmıyor. Karşınızda siyah bir ekran var ve hiçbir şey çalışmıyor gibi görünüyor. Peki, ne yapacaksınız?

Paniklemeyin

Derin bir nefes alın ve kahve hazır olmadan önce sorunu çözüp çözemeyeceğinizi öğrenin. iPhone açılmıyor diyorsanız, bir şey yapmadan önce birkaç dakika şarj edin. Belki dün gece telefonu takmayı unutmuşsunuzdur. İşe yaramazsa, farklı bir kablo deneyin veya telefonu bilgisayar gibi başka bir güç kaynağına takın.

Şarj kablosu, iPhone’un şarj portuna sıkıca oturmalıdır. Kablo uymuyorsa ve oynamıyorsa, şarj portunda kir olabilir. Bu durumda, iPhone’un kapalı olması ve şarj ederken açılmaması gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Önce şarj portuna üflemeyi deneyin. Daha sonra farklı talimatları deneyebilirsiniz. Hangi yöntemi izlerseniz izleyin, şarj portunu metal bir nesneyle temizlemeyin. Metal bir nesne kullanmak akıllı telefonunuzu mahvedebilir. Bağlantı noktasını temizledikten sonra iPhone tekrar şarj etmeyi deneyin. Şimdi şarj olup olmadığını görün, iPhone ki sorun çözülmedi mi?

Yeniden Başlatın

Şarj olup olmadığını kontrol ettikten sonra cihazı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Yan düğmeyi (iPhone’un sağ tarafındaki tek düğme) birkaç saniye basılı tutun. iPhone açılıyor mu? Yoksa hala iPhone telefonum nasıl açılır diye soruyor musunuz?

Kapalı iPhone nasıl açacağınız sorusuna hala bir cevap bulamadıysanız, bunun için üzgünüz. Bununla birlikte, uygulayabileceğiniz birkaç yöntem daha vardır. iPhone 6’mın açılmadığını söylerseniz, yeniden başlatmaya zorlamayı deneyebilirsiniz. Güç düğmesine ve ev düğmesine aynı anda 10-30 saniye basın. Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Bunu yaptıktan sonra, iPhone yeniden başlamalıdır. Düğmelere 30 saniyeden fazla bastıktan sonra hiçbir şey olmazsa, yeni bir şey denemeniz gerekebilir.

Fabrika Ayarlarına Döndürün

iPhone fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Bunu yapmak için, iTunes en son sürümü Mac veya Windows cihazınıza yüklenmeli ve telefonun iPhone kablosuyla bilgisayara bağlı olması gerekir. iPhone simgesi iTunes oynat düğmesinin altında görünmelidir. İPhone’un açılmadığını ve bir Apple şeklinde kaldığını söylerseniz, çözüm aşağıdaki yöntemlerde olacaktır. Simgeyi gördükten ve tıkladıktan sonra, iTunes Geri Yükleme seçeneklerinden birini seçin. Bu işlem için iPhone yedeklemeniz gerekir. Ama eğer bir yedek değil ve benim iPhone kapalı ve açılmıyor diyorsan, hemen geri alabilirsiniz. Bu işlemden sonra geri yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Wifi Anteni Sorunları

Kurtarma Moduna Geçin

iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ; Bu yöntemler işe yaramadıysa, iPhone Kurtarma modunda önyüklemeniz gerekebilir. Kurtarma modu iPhone 5S frozen iPhone 7 frozen gibi sorunlara çözümler sunar. Kötü haber şu ki, bu Mod iphone’daki tüm verileri siler. Verileri icloud’da veya bilgisayarda yedeklemeniz yararlı olacaktır. Kurtarma maduna girmek için iPhone kapatmanız ve bilgisayara bağlamanız gerekir.

Telefon bilgisayara bağlıyken, telefonu yeniden başlatmaya zorlamanız gerekir. Bu şekilde, iPhone kapalıysa ve açılmazsa ne yapmam gerektiği sorusuna kesin bir cevap bulabilirsiniz. Bunu yapmak için, uyku / uyandırma ve ev düğmesini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun. Apple logosu ve kurtarma modu ekranını görene kadar düğmelere basmaya devam edin. iPhone fabrika ayarlarına geri yüklemek veya güncellemek isteyip istemediğiniz sorulur. Güncelleme seçeneğini seçtiğinizde, iTunes tüm verileri geri yükleyecektir.

Apple, iPhone’u kapatma sorunu hakkında şunları söylüyor: “iTunes yazılımının cihazınıza indirilmesini bekleyin. İndirme işlemi 15 dakikadan fazla sürerse ve cihazınız kurtarma madundan çıktıysa, bu adıma tekrar geldiğinizde güncellemek yerine tüm adımları tekrarlamanız ve fabrika ayarlarına geri yüklemeyi seçmeniz gerekir. “Tüm prosedürler tamamlandığında, cihazınızı tekrar kurmalısınız.

Sırada ne var?

Tüm adımları denediyseniz ve hala telefonumun kapalı olduğunu ve açılamayacağını söylüyorsanız, ne yazık ki iPhone’u tamir etmelisiniz. Açılmayan iPhone onarımı için Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iPhone x kapandı açılmıyor ne yapmalıyım , iPhone 6 kapandı açılmıyor ne yapmalıyım , iPhone 11 kapandı açılmıyor ne yapmalıyım , iPhone kapandı açılmıyor Apple (elma) simgesinde kalıyor , iPhone kapandı açılmıyor bilgisayar görmüyor , iPhone kapandı açılmıyor 7 , iPhone 8 Plus kapandı açılmıyor ne yapmalıyım , iPhone 7 Plus kapandı açılmıyor ne yapmalıyım.