Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma için gereken ek adımlardan bıktıysanız, bu makalede açıklayacağımız yöntemi denemek isteyebilirsiniz. Artık maske taksanız bile Face ID’yi kullanarak cihazınızın kilidini açabilirsiniz! Bugün, maske takmanın önemi, hem alışveriş yaparken hem de çalışan maskelerin maske takması zorunlu olduğunda, büyük ölçüde artmıştır, bu da onu birçok insanın hayatının önemli bir parçası haline getirmiştir.

Face ID kullanıyorsanız, iPhone kilidini açmak zorunda kalacaksınız. Bu sorun iPhone X ve sonraki tüm modellerde ortaya çıkabilir çünkü odak parmak izi okuma yerine yüz tanıma üzerinedir. Bu makalede, her seferinde şifreyi girmek istemeyenler için, maske takarken iPhone Face ID kilidini nasıl ayarlayacağınızı anlatacağız. Adımları izlemeden önce, güvenilir bir yüz tanıma ayarlamadan önce birkaç kez denemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Maskeliyken Telefon Yüz Okuma Kilidi Açma

iOS 13.5 sürümü, maske takarken iPhone ekranının kilidini açma işlemini kolaylaştırmak için ayarlanmış görünüyor. Maske takmak artık yeni gerçekliğimiz. Salgın nedeniyle, insanların kendilerini izole etmesi gerekir. Bu nedenle, dünyanın birçok yerindeki insanlar maskeleri kullanmaya dikkat ediyorlar. Maske kullanmanın bazı dezavantajları da vardır. Yalnızca Face ID ile açılan iPhone modelleri için parmak izi okuma seçeneği olmadığından, sistem insanların maskelenmiş yüzlerini tanımıyor ve alt sürüklemeye ekran şifresinin girilmesine neden oluyor, bu da kullanıcıların gerçekten istemediği bir şey.

 1. Yüz maskenizi ortadan katlayın ve her iki lastiği bir kulağınıza takın, maskeyi bir elinizle tutarak yüzünüzün tam yarısını kaplayın.
 2. Ayarlar> Face ID> şifre bölümüne gidin ve şifrenizi girin.
 3. Alternatif görünüm ayarla’yı seçin (zaten alternatif bir görünüm ayarladıysanız bu seçeneği göremezsiniz, Face ID’nizi sıfırlamanız ve yeniden oluşturmanız gerekir)
 4. Daha sonra Face ID oluşturma ekranına ulaşacaksınız; burada yüzünüzün tamamen görünür olmadığına dair bazı uyarılar alabilirsiniz, ancak birkaç denemeden sonra bu mesaj kaybolacaktır.
 5. TrueDepth kameranın verileri almasını bekleyin, bir süre sonra ilk taramanın bittiğine dair bir uyarı alırsınız.
 6. TrueDepth kamera yeni bir tarama yapmaya başlamadan önce maskeyi çıkarın ve yüzünüzün diğer yarısının görünmesi için ortasına katladığınız maskeyi takın.
 7. İkinci tarama tamamlandığında, maske takarken Yüz Kimliği kilidinizin kilidini kolayca açabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı

Maske Takarken iPhone Ekran Kilidini Açma

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma , iOS 14’ü tanıtmadan önce kullanıcıların maskeli yüzlerini iOS 13.5 güncellemesiyle tanıyamayabilir, ancak en azından Face ID, kişi yüzlerini tanımadığında ekran kilidi şifresini açık tutacaktır. Bu şekilde, en azından kullanıcı ekran kilidi şifresi bölümüne daha kısa sürede erişebilecektir.

Maske Ile Face Id Iphone Kilidi Açma

Yeni iOS 13.5 beta ile Face ID kullanan herhangi bir iPhone, kullanıcının maske takıp takmadığını otomatik olarak algılayabilecek ve anında şifre ekranını görüntüleyebilecek. Bu, kullanıcıların şifrelerini girmesini ve cihazın kilidini açmasını kolaylaştıracaktır. Geliştirici sürümünü yayınlayan Apple, beta sürümünü bir hafta içinde herkese yayınlamayı planlıyor.

 • Eğer ilk yöntem işe yaramazsa tavsiyemiz Face ID sıfırlayıp yeniden başlatmanız. 
 • Bu sefer ilk Face ID taramanızı maskeyi yüzünüzün bir yarısında tutarken yapmanız gerekiyor.
 • Ardından alternatif görünüm oluşturma seçeneğini seçerek yüzünüzün diğer yarısını maskeyle kapatıp alternatif görünüm ekleyebilirsiniz.
 • Artık Face ID kilidini sorunsuz bir şekilde açıyor olmalısınız!

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Face ID direk ekran açma , iPhone yüz tanıma kilidi açma , iPhone maske ile yüz tanıma
Face ID maske güncellemesi , face id bu iphone etkinleştirilemiyor , Face ID çalışmayan iPhone alınır mı , iOS 13.5 Face ID maske , Face ID Tamiri.