Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 1 Yorum / 636 Görüntülenme

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma için gereken ek adımlardan bıktıysanız, bu makalede açıklayacağımız yöntemi denemek isteyebilirsiniz. Artık maske taksanız bile Face ID’yi kullanarak cihazınızın kilidini açabilirsiniz! Bugün, maske takmanın önemi, hem alışveriş yaparken hem de çalışan maskelerin maske takması zorunlu olduğunda, büyük ölçüde artmıştır, bu da onu birçok insanın hayatının önemli bir parçası haline getirmiştir.

Face ID kullanıyorsanız, iPhone’unuzun kilidini açmak zorunda kalacaksınız. Bu sorun iPhone X ve sonraki tüm modellerde ortaya çıkabilir çünkü odak parmak izi okuma yerine yüz tanıma üzerinedir. Bu makalede, her seferinde şifreyi girmek istemeyenler için, maske takarken iPhone’unuzdaki Face ID kilidini nasıl ayarlayacağınızı anlatacağız. Adımları izlemeden önce, güvenilir bir yüz tanıma ayarlamadan önce birkaç kez denemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Maskeliyken Telefon Yüz Okuma Kilidi Açma

iOS 13.5 sürümü, maske takarken iPhone ekranının kilidini açma işlemini kolaylaştırmak için ayarlanmış görünüyor. Maske takmak artık yeni gerçekliğimiz. Salgın nedeniyle, insanların kendilerini izole etmesi gerekir. Bu nedenle, dünyanın birçok yerindeki insanlar maskeleri kullanmaya dikkat ediyorlar. Maske kullanmanın bazı dezavantajları da vardır. Yalnızca Face ID ile açılan iPhone modelleri için parmak izi okuma seçeneği olmadığından, sistem insanların maskelenmiş yüzlerini tanımıyor ve alt sürüklemeye ekran şifresinin girilmesine neden oluyor, bu da kullanıcıların gerçekten istemediği bir şey.

 1. Yüz maskenizi ortadan katlayın ve her iki lastiği bir kulağınıza takın, maskeyi bir elinizle tutarak yüzünüzün tam yarısını kaplayın.
 2. Ayarlar> Face ID> şifre bölümüne gidin ve şifrenizi girin.
 3. Alternatif görünüm ayarla’yı seçin (zaten alternatif bir görünüm ayarladıysanız bu seçeneği göremezsiniz, Face ID‘nizi sıfırlamanız ve yeniden oluşturmanız gerekir)
 4. Daha sonra Face ID oluşturma ekranına ulaşacaksınız; burada yüzünüzün tamamen görünür olmadığına dair bazı uyarılar alabilirsiniz, ancak birkaç denemeden sonra bu mesaj kaybolacaktır.
 5. TrueDepth kameranın verileri almasını bekleyin, bir süre sonra ilk taramanın bittiğine dair bir uyarı alırsınız.
 6. TrueDepth kamera yeni bir tarama yapmaya başlamadan önce maskeyi çıkarın ve yüzünüzün diğer yarısının görünmesi için ortasına katladığınız maskeyi takın.
 7. İkinci tarama tamamlandığında, maske takarken Yüz Kimliği kilidinizin kilidini kolayca açabilirsiniz!
iPhone X Renkleri

Maske Takarken iPhone Ekran Kilidini Açma

Maske Takarken Yüz Okuma İle Telefon Kilidi Açma , iOS 14’ü tanıtmadan önce kullanıcıların maskeli yüzlerini iOS 13.5 güncellemesiyle tanıyamayabilir, ancak en azından Face ID, kişi yüzlerini tanımadığında ekran kilidi şifresini açık tutacaktır. Bu şekilde, en azından kullanıcı ekran kilidi şifresi bölümüne daha kısa sürede erişebilecektir.

Maske ile face id iphone kilidi açma

Yeni iOS 13.5 beta ile Face ID kullanan herhangi bir iPhone, kullanıcının maske takıp takmadığını otomatik olarak algılayabilecek ve anında şifre ekranını görüntüleyebilecek. Bu, kullanıcıların şifrelerini girmesini ve cihazın kilidini açmasını kolaylaştıracaktır. Geliştirici sürümünü yayınlayan Apple, beta sürümünü bir hafta içinde herkese yayınlamayı planlıyor.

 • Eğer ilk yöntem işe yaramazsa tavsiyemiz Face ID’nizi sıfırlayıp yeniden başlatmanız. 
 • Bu sefer ilk Face ID taramanızı maskeyi yüzünüzün bir yarısında tutarken yapmanız gerekiyor.
 • Ardından alternatif görünüm oluşturma seçeneğini seçerek yüzünüzün diğer yarısını maskeyle kapatıp alternatif görünüm ekleyebilirsiniz.
 • Artık Face ID kilidini sorunsuz bir şekilde açıyor olmalısınız!

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir