Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy J7 Charging Issues

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü  Samsung tarafından orta segment olarak üretilen J Serisi telefonlarla ilgili en yaygın sorun, şarjın hızlı bir şekilde bitmesidir. henüz önceki J Serisi modellerin yanı Dizi, Yepyeni Plus modellerinde de benzer meseleler yaygındır.

Özellikle Samsung J3 ve Samsung J5 serisi, Pil şarj meselesi  çözmek için yöntemler vardır. Samsung J Serisi telefonların şarj problemini çözmek için Android telefonlar için birkaç çözüm derledik;

Samsung J serisinde, pil ömrü en çok ekranın vaktinde etkileniyor. Özellikle otomatik ekran ayarlarını kullanırsanız, herhangi bir ortamda rahat bir Manzara sağlar, ancak pil ömrünü önemli ölçüde azaltır. çünkü sizin için en Müsait orta parlaklık ayarını seçmelisiniz.

Çoğu Android telefonlarında sorunlara sebep ayrımlı şarj ile telefonunuzu şarj kaçınmalısınız. Samsung telefonlarında dahi, Amper değerleri modelden modele değiştiğinden, telefonunuzun pil ömrünü ciddi şekilde etkileyecektir.

İlginizi Çekebilir: Oppo Ekranı Kırıldı

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü için Her vakit Özgün şarj cihazı kullanmanız gerekir. Kullanılmadığı vakit Wi-fi ve Bluetooth bağlantısı kapalı tutun.  Kullanılmadığı vakit mobil veri ve konum kapalı tutulması da pil ömrü üzerinde ciddi bir etkisi olacaktır.

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü için  geri planda Daimi çalışan uygulamaları azaltın hava durumu dışında geri planda sık sık kullanmadığınız uygulamalara izin vermeyin. Bu uygulamaların izinlerini uygulama izinlerinden düzenlediğinizden emin

Samsung Galaxy J6 Batarya
Samsung Galaxy J6 Batarya

Teknisyen Müdahalesi Gerektiren Durumlar

Yukarıdaki müdahale ile şarj sorununu çözemedi iseniz eğer sorun şarj soketi kaynaklıdır. Telefonun alt kısımdan aldığı darbeler, yaşanan kısa devreler ve telefonu şarja takıp çıkarırken aşırı zorlama sebebi ile şarj soketi arızalanır.

Nasıl çözülür: Profesyonel bir SAMSUNG teknisyeni tarafından şarj soketi değişimi yapılması gerekir.

Şimdi dilerseniz teknik servisimizde Samsung Galaxy şarj soketi değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatalım.

Samsung Galaxy J6 Batarya Şarj Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy J6 pil kalibrasyonu: Android telefonlarda en yaygın şarj sorununu çözmek  için önce pil kalibrasyonunu denemelisiniz. Pil yüzdesindeki dengesizlikler, pilinizin tamamen şarj olduğunu görmenize ve daha sonra pilin bitmesine neden olabilir.

Bir kalibrasyon gerçekleştirdiğinizde bu sorun düzeltilecektir. Bu, pilin tamamen şarj olmasını ve şarj göstergesinin dengesiz olmasını sağlayacaktır.

Telefonunuzun arama ekranında * # 0228 # yazın. Açılan ekranda pil özelliklerini göreceksiniz. Ekranın alt kısmındaki Hızlı Başlat düğmesini tıklatın. Telefon kendini kilit ekranına geçirir ve tekrar açtığınızda şarj yüzdesinde bir değişiklik görürsünüz. Şarj yüzdesindeki değişiklik sabitlenene kadar bunu yapın. Şarj yüzdesi sabit olduğunda, Samsung j6 şarj göstergesi sorunu düzeltilecektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon şarj olmuyor Samsung , J7 Prime şarj sorunu çözümü , Samsung J6 Plus şarj olmuyor , Samsung J6 Plus yavaş şarj oluyor , Samsung hızlı şarj olmuyor , Samsung M20 hızlı şarj olmuyor , Samsung S10 hızlı şarj olmuyor , Samsung A30 hızlı şarj olmuyor.