/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 108 Görüntülenme

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü  Samsung tarafından orta segment olarak üretilen J Serisi telefonlarla ilgili en yaygın sorun, şarjın hızlı bir şekilde bitmesidir. henüz önceki J Serisi modellerin yanı Dizi, Yepyeni Plus modellerinde de benzer meseleler yaygındır. Özellikle Samsung J3 ve Samsung J5 serisi, Pil şarj meselesi  çözmek için yöntemler vardır. Samsung J Serisi telefonların şarj problemini çözmek için Android telefonlar için birkaç çözüm derledik;

  Samsung J serisinde, pil ömrü en çok ekranın vaktinde etkileniyor. Özellikle otomatik ekran ayarlarını kullanırsanız, herhangi bir ortamda rahat bir Manzara sağlar, ancak pil ömrünü önemli ölçüde azaltır. çünkü sizin için en Müsait orta parlaklık ayarını seçmelisiniz.

Çoğu Android telefonlarında sorunlara sebep ayrımlı şarj ile telefonunuzu şarj kaçınmalısınız. Samsung telefonlarında dahi, Amper değerleri modelden modele değiştiğinden, telefonunuzun pil ömrünü ciddi şekilde etkileyecektir. Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü için Her vakit Özgün şarj cihazı kullanmanız gerekir. Kullanılmadığı vakit Wi-fi ve Bluetooth bağlantısı kapalı tutun.  Kullanılmadığı vakit mobil veri ve konum kapalı tutulması da pil ömrü üzerinde ciddi bir etkisi olacaktır. Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü için  geri planda Daimi çalışan uygulamaları azaltın hava durumu dışında geri planda sık sık kullanmadığınız uygulamalara izin vermeyin. Bu uygulamaların izinlerini uygulama izinlerinden düzenlediğinizden emin

Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü

Teknisyen müdahalesi gerektiren durumlar

Yukarıdaki müdahale ile şarj sorununu çözemedi iseniz eğer sorun şarj soketi kaynaklıdır. Telefonun alt kısımdan aldığı darbeler, yaşanan kısa devreler ve telefonu şarja takıp çıkarırken aşırı zorlama sebebi ile şarj soketi arızalanır.

Nasıl çözülür: Profesyonel bir SAMSUNG teknisyeni tarafından şarj soketi değişimi yapılması gerekir.

Şimdi dilerseniz teknik servisimizde Samsung Galaxy şarj soketi değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatalım.

Sizden gelenler;

Samsung J7 şarjı çabuk bitiyor sebebi ne olabilir? Samsung J7 pil tam dolmuyor sebebi nedir? Samsung J5 şarjı çok çabuk bitiyor ne yapmak gerekir? Samsung J3 şarj sorunu nasıl çözülür? Samsung J3 telefonumun şarjı yüzde ellide kalıyor bu sorunu nasıl çözerim.

Cevap; telefonunuz tam olarak şarj edilmezse ve pili çıkardığınızda pi hemen boşalırsa, telefonunuzun pilinin başarısız olduğu anlamına gelir. Samsung J Serisi Sarj Sorunu Çözümü Yukarıdaki yöntemleri takip etseniz dahi, Netice çok Çok değişmeyecektir. Pili değiştirmeniz gerekiyor. Önerimiz, henüz sıhhatli bir pil kullanmak için yukarıdaki yöntemleri alarak garanti Özgün Samsung pil üzerinde ise  garanti devam  etmektedir.

Samsung Galaxy Ön Cam Fiyatları

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Bkz. “Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir