Telefon Dis Cam Degisimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefon Dış Cam Değişimi

Telefon Dış Cam Değişimi Akıllı cep telefonu kullanan herkesin en az bir kere başına gelmiştir. Telefonlar düştüğü zaman veya bir darbeye maruz kaldığı zaman ilk hasar görecek parçaların başında ekran geliyor. Kullanıcılar genellikle ekran değişiminin yüksek maliyetlerle değiştirilmesinden şikayetçi olurlar ki haklılardır.

Çünkü ekran fiyatları genellikle telefonun emsal değerinin yarısından fazladır. Örneğin ikinci el Samsung Galaxy S4 9500 model bir cep telefonunun fiyatı 350 lira civarındayken, bu telefonun ekran değişimi 280 TL’ye mal olmaktadır. Bir cep telefonu 1 adet kasa, 1 adet ekran ve 1 adet anakarttan oluşur. En pahalı parçalar bunlardır. Diğer parçalar ucuz ve önemsizdir. O nedenle bu kadar yüksek fiyat çıkması gayet normaldir.

Cam Değişimi ve Ekran Değişimi Arasındaki Farklılıklar

Akıllı telefonumuz ekranı kırarsa veya camı kırarsa acı vericidir. Güzel telefon görüşmeleri yapıyoruz. Şimdi neredeyse bir arabanın fiyatı için para ödüyorsun. En ufak bir damla kırılır veya paramparça edilir.

Cam kırıldığında, dokunuşta kırılır, bazen kırıldığında işe yarayabilir, bazen olmadığı durumlar vardır. Dokunmatik cam kırıldığında, ekranımızda net bir görüntü görüntülenir, sadece dokunmatik cam kaybolabilir veya herhangi bir şekilde algılanamaz. Cam kırık olduğu için çalışabilecek istisnalar vardır cam parçaları ellerimizi kesebilir, ellerimize batabilir ve bize zarar verebilir. Çatlaklar zamanla büyümeye devam eder ve toz zamanla doldurabilir.

Ekran Ve Cam

Örneğin, Yağmurlu hava açık havada olduğunda bunu kullanırken, bir damla su gidebilirsiniz kırık cam içine ekran, ekran tamamen kırık ise daha sonra ekran değiştirilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda ön camın değiştirilmesi dokunmatik ekran ile değiştirilmelidir. Bu sorunlar için, sağlıklı ön cam değiştirme hizmetimizde imalat prosedürleri yaparak ilk gün yapılır. Bu işlemleri gerçekleştirirken dahili ekranınızda renk değişikliği yoktur. Cam değişim işlemlerimiz servisimiz tarafından garanti edilmektedir. Bu işlemlerden herhangi biri cihazınızdan silinmez.

İlginizi Çekebilir: Antistatik Bileklik Nedir

Cam Değişimi Nasıl Yapılmaktadır ?

  • Cihazınızın kırık olan ön camını Özel Makineler ile kolayca söküyoruz.
  • Ekranınız özel solüsyonlarla temizlenerek uygulama yapılacak konuma getiriyoruz.
  • Orjinal Ön Camlarımız dan bir tanesini alarak OCA uyguluyoruz.
  • OCA (Optical Clear Adhesive ) Ekran İmalatında Fabrikalar tarafından Ekran İle Ön Cam veya Dokunmatik Panellerin Bütünleştirilmesinde (Birleştirilmesinde)Kullanılır.
  • Firmamız Fabrikasyon Sistem olan OCA tekniğini kullanarak montaj yapıyoruz. (Bazı Firmalar bu İşlemi UV Jel ile yapmaktadır.UV Jel Önerilen Bir Yapıştırma değildir.

Ön Cam Değişimi Kaç Saat Sürer ?

Ön cam cep telefonunuzun cam değişimi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu süreye iş yoğunluğu ve cam değişimi sonrası kontrol testleri dâhildir. İşlem durumu servisimizin yoğunluğuna veya montaj aşamasına göre değişmektedir.

Cam Sökme Makinası

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; cep telefonu dış cam değişimi , telefon dış ekran değişimi , telefon dış cam fiyatları , telefon cam değişimi , telefon dış ekran kırılması , cep telefonu cam değişimi , telefon ekran cam değişimi , telefon ekran değişimi kaç tl , telefon cam değişimi fiyatı , telefon ekran camı değiştirme , samsung dış cam değişimi , telefon üst cam değişimi , telefonun dış ekranı kırıldı ne kadara yapılır , telefon camı değiştirme fiyatları

Bilgilerim Silinir mi ?

Bize telefonunuzu teslim ederken huzur. Onarım veya değiştirme sırasında telefon numaralarınız, notlarınız, uygulamalarınız, kişisel ayarlarınız, fotoğraflarınız ve videolarınız tüm telefon içeriklerinizle aynı şekilde saklanır. Biz sadece tüm moodels ekran geçiş sırasında sorunu gidermek, biz telefonunuzun içeriğini dokunmayın. Ancak, telefon modeliniz nedeniyle olası kayıp riskini en aza indirmek için, gelmeden önce yedeklemenizi öneririz. Telefon Dış Cam Değişimi