Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Sim Kartı Okumuyor

Telefon Sim Kartı Okumuyor

Telefon Sim Kartı Okumuyor

Akıllı telefonlarda görülen telefon sim kartını okuyamama sorununun giderilebilmesi için sorunun nedeninin belirlenmesi gerekmektedir. Genelde sim kart takılı değilken hata alanlar temassızlıktan dolayı bu sorunu yaşıyor. Sim kartın herhangi bir nedenle okunamaması birçok soruna neden olabilir.

Telefon Sim Kartı Okumuyor Hatası Nasıl Düzeltilir

Cihazınızda telefonun sim kartı okumadığına dair bir hata alırsanız, önce cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun düzelmezse sim kartı çıkarıp yeniden takmanız gerekebilir. Farklı bir telefonunuz varsa, kartınızı takarak test edebilirsiniz. Cihazınızın yazılımının nasıl olduğunu belirledikten sonra, aktif güncellemeleri tamamlayın ve ardından ayarlarınızı sıfırlayın ve yeniden başlatın.

Aynı hatayı almaya devam ederseniz cihazınızı Yetkili Servise götürerek sorunu tespit edebilirsiniz. Nadir durumlarda bazen SIM kart yuvasında ve yuvasında arızalar olabilir. Bu bölümdeki yuvanın incelenmesi gereken durumlar olabileceğinden profesyonel destek alabileceğiniz sonuçları bulmanız çok önemli olacaktır.

Telefon Sim Kartı Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Telefonun sim kartı okumadığı hatalarından biri de telefonun sim kart şebekesine kayıtlı olmamasıdır. Bu durumda birçok sorun olabilir.

  • Cihazınızın yurt dışından gelen IMEI numarası sorun yaşıyor
  • Cihazınızı kapatın ve pili çıkarın. 10 dakika sonra telefonu açın ve sim kartınızı takın.
  • Telefon orijinal olmayabilir, operatör hattı kullanmak için kapatmış olabilir.
  • Sistem güncellemesi devam ediyor olabilir
  • Eski bir sim kart kullanıyor olabilirsiniz
  • Şebeke ve operatör Ayarları bölümündeki sorunları düzeltmeniz gerekebilir.

İlginizi Çekebilir: Telefon İşlemcileri Kıyaslama

Sim Kartın Bloke Edilmesi Halinde Ne Yapılabilir

Sim kart bloke olursa cihazınızı açamayabilirsiniz. Bu durumda üst üste yanlış kodlar giriyorsunuz. PUK kodunuzun yazıldığı bir yer yoksa PUK kodunuzu öğrenmek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Telefonunuzu PUK kodu ile açtığınızda yeni bir PIN kodu girilmelidir. Müşteri hizmetlerini arayarak PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Geçersiz Sim Hatası

SIM kartı takmayan bir hata da en yaygın hatalardan biridir. Böylece birçok aşamayı iOS son durumuna göre planlayabilirsiniz. Operatör ayarlarını doğru yaptıktan sonra telefonun sim kartı okumaması hatasını düzeltmeniz mümkün olabilir. Ancak kartınızı sim kartınızın tepsisine yanlış yerleştirmiş de olabilirsiniz. Ayrıca bu kontrolleri yaparak kartı tekrar takmayı deneyebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon sim kartı bi okuyor bi okumuyor , bb mobile sim kart okumuyor , telefon sim kartı görmüyor casper , cep telefonu sim kartı okumuyor , cep telefonu sim kart okumuyor , cep telefonu sim kartı görmüyor , cep telefonu neden sim kartı görmüyor , telefon sim kartını okumuyor çözüm , telefonu düşürdüm sim kartı okumuyor , telefon arada sim kartı okumuyor

Yurtdışı Telefon Sim Kartı Görmüyor

Birçok kişinin şikayet ettiği yurtdışı telefonlarda sim kart görmeme sorunu son derece yaygın sorunlardan biridir. Genelde cihazlarda sim karttan kaynaklı bir sorun olmasa bile donanımsal arızalar yaşanabilir. Cihazı kullanmakla ilgili yaptığınız ayarlar sim ağ kilidi sorunu olarak bilinir.

Telefonun alındığı ülkenin sim kartının kullanılmadığı durumlarda bu hatanın yaygın olduğu biliniyor. Ancak yurt dışında değilseniz Cep Hastanesi servisimizden teknik olarak yardım alabilirsiniz. Sorunu çözmek için genellikle yetkili servis desteği almak önemlidir.