Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Uygulama Gizleme

Uygulama Gizleme

Uygulama Gizleme

Uygulama Gizleme; Bir çok insan telefonlarının kurcalanmasından ve özel alanlarının kırılmasından rahatsız. Bazı uygulamalar yardımı ile telefonunuzdaki uygulamaları başkalarının erişiminden gizlemek mümkündür. Telefonunuzdaki uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi merak ediyorsanız makalemizin geri kalanını takip edebilirsiniz.

Uygulama Gizleme; Telefonunuzun kurcalanmasından rahatsız mısınız, bu durumda uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi iyi bilmeniz gerekir. Kilitli ekran bildirim mesajlarını devre dışı bırakmanız veya bir makine şifresi eklemeniz önerilir. Ancak bir Android telefon kullanıyorsanız, uygulamalarınızı mutlaka saklayın.

Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Android telefonların çok sayıda önceden yüklenmiş uygulamayla gelmesi çoğu kullanıcı için sinir bozucu olabilir. Genel olarak, kullanıcılar cihazlarında çok fazla uygulama olmasını sevmez.

Bir uygulamayı kaldırmak bir veya iki dokunuş kadar basit olsa da, işletim sistemine entegre uygulamalar kaldırılamaz. Bunun gibi uygulamalar ve gizlemek istediğiniz uygulamalar için neler yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Uygulamaları Devre Dışı Bırakarak Gizleme

Bugün, çoğu uygulama Android uygulamalarını gizlemek için devre dışı bırakıldı. Önce tüm uygulamaları tek tek devre dışı bırakmalı ve sonra yeniden etkinleştirmelisiniz. Ayrıca, bir uygulamayı devre dışı bırakmak tüm bilgilerinizi ve en son yazılımı siler. Bu durumda, uygulamayı yeniden etkinleştirmeniz ve gerektiğinde güncelleme yapmanız gerekir.

Yerleşik Launcher Kullanarak Uygulama Gizleme

Çok az kişi, üçüncü taraf yazılım kullanmadan uygulamaları gizleyebileceğini biliyor. Herhangi bir uygulamayı cihaz ayarlarınızdan devre dışı bırakarak uygulamanın uygulama çekmecesinde veya diğer bir ifadeyle telefonda görünmesini engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

 • Cihazınızın Ayarlar uygulamasına gidin ve Uygulamalar sekmesini bulun. Burası, telefonunuzdaki tüm uygulamaların gösterildiği bölümdür.
 • Listeden, gizlemek istediğiniz uygulamayı bulun ve üzerine dokunun. Açılan sayfada Devre Dışı Bırak butonuna dokunun.
 • Sistem, “Yerleşik uygulamaların devre dışı bırakılması, diğer uygulamalarda hatalara neden olabilir” biçiminde bir uyarı mesajı göstererek, sizden uygulamayı devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamanızı isteyecek. Uygulamanın diğer uygulamalarda hataya neden olabileceğini düşünmüyorsanız Devre Dışı Bırak butonuna tıklayarak işleminizi onaylayın.

Bu yöntem son derece etkili görünse de, sadece önyüklemeli bir uygulama veya artık kullanılmayan uygulamalar için çok uygundur. Ayrıca, bu yöntemi kullanarak devre dışı bıraktığınız tüm uygulamalar fabrika sürümüne geri yüklenir ve yeniden kullanmaya başlamadan önce güncellemeniz gerekebilir. İlk yöntemimiz sizin için uygun değil ise, uygulamaları gizlemenin iki ayrı yolu vardır.

Uygulama Gizleme

Apex Launcher Kullanarak Android Cihazlarda Uygulama Gizlemek

 • Öncelikle telefonunuza bir Launcher(başlatıcı) olan Apex Launcher uygulamasını indirmeniz gerekmekte.
 • Uygulamayı indirdikten sonra, basitçe cihazınızda uygulamayı başlatın, şimdi Launcher cihazınıza uygun bir biçimde ayarlanacaktır.
 • Şimdi, Apex Launcher uygulamasını kurduktan sonra cihazınızın ana sayfasına Apex Settings uygulamasının eklendiğini göreceksiniz oraya dokunmanız yeterli.
 • Şimdi Hidden Apps seçeneğine gitmeniz gerekmektedir , üzerine dokunun ardından yeni açılan pencerenin en altına yer alan Add Hidden Apps seçeneğine dokunun.
 • Cihazınıza şu an için yüklü olan tüm uygulamaların listesini göreceksiniz ve Android cihazınızda gizlemek istediğiniz uygulamaları seçmeniz ve ardından uygulamaları seçtikten sonra, sağ üstte yer alan “Kaydet” butonuna dokunun.

İlginizi Çekebilir: iPhone Bildirim Gizleme

Privacy Hider Kullanarak Uygulama Gizleme

Gizlilik Hider, telefonunuzdaki herhangi bir uygulamayı gizlemek için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz uygulamadır. Ücretsiz olduğu için çok sayıda reklam gösterebilir. Reklamlardan çok rahatsızsanız, ücretli sürümü tercih edebilirsiniz.

Privacy Hider ile ilgili en iyi şey, bir hesap makinesi gibi görünmesi ve hatta bir hesap makinesi olarak çalışmasıdır. Doğru şifreyi bilmeyen kimse şifresini açıp arkasında ne olduğunu göremez.

 • Google Play Store’a gidin ve Privacy Hider‘ı cihazınıza yükleyin. Kurulumdan sonra uygulama temel modda başlayacaktır.
 • Uygulamayı başlatın ve ücretsiz sürüm için Continue with ads butonuna tıklayın. Daha sonra ekranda çıkan uyarıyı, uyarı penceresinin dışında bir yere dokunarak kapatın.
 • Ana ekranda, sağ üst köşedeki artı (+) simgesine dokunun ve gizlemek istediğiniz uygulamanın üzerine dokunun.
 • Privacy Hider uygulamayı kendi bünyesine kuracak ve size uygulamayı bütünüyle gizlemek için uygulamayı sistemden kaldırmanız gerekli olduğu uyarısını verecektir.
 • Done butonuna dokunun ve işlemi bitirin. Uygulamayı bütünüyle gizlemek için ana ekran tuşuna basarak Privacy Hider’ı kapatın ve gizlemek istediğiniz uygulamayı kaldırın. Bundan sonra uygulamayı Privacy Hider’ın içinden çalıştırmanız gerekmektedir.

Privacy Hider uygulamalar için sanal bir alan oluşturur ve uygulamalarınız bu güvenli alanda kalır. Bir uygulamayı Privacy Hider’ı kullanarak gizledikten sonra, cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Gizlemekte olduğunuz uygulamayı kullanmak için Gizlilik Gizleyicisini açmanız ve şifrenizi girmeniz yeterlidir.

Uygulama Gizleme

Nova Launcher ile Uygulama Gizleme

Nova Launcher, telefonunuzda yüklü programları kolayca gizlemenizi sağlamakta olan bir başlatıcı uygulamasıdır. Ancak, depolama özelliği bu uygulamada diğer uygulamalarda olduğu gibi ücretsiz olarak kullanılamaz. Belli bir ücret ödemeniz gerekir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; uygulama gizleme programı , uygulama gizleme xiaomi , uygulama gizleme samsung
uygulama gizleme huawei , uygulama gizleme iphone , uygulama gizleme uygulaması , uygulama gizleme nasıl yapılır , uygulama gizleme tablet
uygulama gizleme apk , uygulama gizleme android.