Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. En Güçlü Telefon İşlemcileri

En Güçlü Telefon İşlemcileri

En Güçlü Telefon İşlemcileri

En Güçlü Telefon İşlemcileri, bir akıllı telefon satın alırken en büyük ayırt edici özellik hangi işlemci tarafından desteklenmesi, bu yüzden hangi işlemci en iyisidir ve bize ne sağlar ? Daha hızlı ve daha iyi bir işlemciye sahip olmak telefon performansını nasıl etkiler ? En önemli şey fiyat durumudur. Peki en son ve en güçlü işlemciye sahip bir telefon satın almanın maliyeti nedir ?

En Güçlü Telefon İşlemcileri, bu makalede, akıllı telefonların kalbini oluşturan işlemcilerin özelliklerinden, bunları birbirleriyle karşılaştırmaya ve bu işlemcileri kullanan telefonları listelemeye kadar aradığınız birçok şey bulacaksınız. Bir kişi için, kalp veya beyin ne olursa olsun, akıllı telefon işlemcisi kalp ve beyin kadar önemli bir işlev olarak karşımıza çıkar. İşlemcilerin kapasitesi düştükçe, telefonların performansı ve fiyatları da azalır. İşlemci ne kadar iyi olursa, telefonun performansı o kadar iyi olur.

Apple A13 Bionic

En güçlü mobil işlemci listesinin başındayız. Apple yapılan bu işlemci, yüksek performansıyla dikkat çekti. İşlemci 2,66 GHz çalışma hızına ve 7 nm üretim sürecine sahiptir.

İşlemci LPDDR4X RAM’i desteklerken en yüksek RAM desteği 4 GB’dir. İşlemci günümüzün amiral gemisi modellerinde kullanılmaktadır. Bu işlemci aynı zamanda 4K 60 FPS video kaydedebilir. Bu işlemci iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max ve SE 2020 tarafından kullanılıyor.

Apple A12 Bionic

Apple A12, bionic bir işlemciye sahiptir. Bu işlemcinin özelliklerine baktığımızda 6 çekirdek yapı bizi karşılıyor. 7 nm’lik bir imalat işlemine sahip olan işlemcinin çalışma hızı 2.49 GHz’dir.

En Güçlü Telefon İşlemcileri

64 mimarideki işlemci Aralık 2018’de açıklandı. İPhone XR, Xs ve Xs Max kullanarak akıllı telefonlara baktığımızda Apple A12 biyonic işlemci çıkıyor.

Snapdragon 865

En iyi mobil işlemciler listesinde en güçlü Android işlemci geldi. Bu işlemcinin Qualcomm üretimi 2.84 GHz çalışma hızına baktığımızda bizi karşılar. Cortex-A76 ve Cortex-A55 çekirdeklere sahip olan modelin toplam 8 çekirdeği vardır.

En Güçlü Telefon İşlemcileri

7 nm imalat işlemine sahip olan işlemci 64 bit mimariye sahiptir. Bu model günümüzün amiral gemisi modelleri tarafından da kullanılmaktadır. İşlemci, en iyi performans gösteren Android telefonlar kategorisinde en üst sırada yer alıyor. Bu işlemciyi kulanan modeller de şu şekildedir.

LG V60 ThinQ 5G
Meizu 17, 17 Pro
Motorola Edge +
OnePlus 8 ve 8 Pro
Oppo Ace, find X2 ve X2 Pro
Little F2 pro ve F2 Pro
Realme X50 Pro 5G
Sony Xperia 1 II
Vivo Apex 2020 ve iqoo 3
Xiaomi Black Shark 3, Black Shark 3 Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, K30 pro ve K30 Pro Zoom
ZTE Axon 10s Pro 5G ve Nubia Red Magic 5G

İlginizi Çekebilir: Pop-up Kamera Nedir

Samsung Exynos 990

Samsung ve bu listedeki en iyi samsung üretim işlemcisi tarafından üretilen model Exynos 990 idi. Bu işlemci şu anda samsung’un amiral gemisi modelleri tarafından kullanılıyor. İşlemcinin özelliklerine baktığımızda 2,73 GHz çalışma hızı bizi karşılıyor. Cortex-A77 ve Cortex-A55 çekirdekli işlemcinin 64 bit mimarisi vardır.

En Güçlü Telefon İşlemcileri

7 nm üretim süreci ve 8 çekirdekli işlemci, 4K UHD ekran çözünürlüğünü destekler. Ayrıca, bu işlemci sayesinde 8K 30 FPS veya 4K UHD 120 FPS video çekilebilir. İşlemci ayrıca 5G bağlantı teknolojisine sahiptir. Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra, bu işlemciyi kullanarak telefonları incelediğimizde bizimle buluşuyor.

Kirin 990

Huawei yan kuruluşu HiSilicon tarafından üretilen bu işlemci, Huawei marka amiral gemisi modellerinde kullanılmaktadır. 5G bağlantı teknolojisini destekleyen işlemcinin özelliklerini incelediğimizde Cortex-A76 ve Cortex-A55 çekirdekler bizi karşılar.

En Güçlü Telefon İşlemcileri

8 çekirdekli ve 7 nm üretim işlemine sahip olan işlemci, 64 bit mimariye sahip telefonlarla buluşuyor. 2,86 GHz’e kadar çalışma hızı işlemcisi, 4K 60 FPS video kaydı yapabilir. Huawei P30, P30 Pro, P40, P40 Pro, P40 Pro Plus ve Nova 6 bu işlemciyi kullanan modellerdir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; en güçlü telefon işlemcisi 2021 , dünyanın en güçlü telefon işlemcisi 2021 , en güçlü telefon işlemcisi , en hızlı telefon işlemcileri , en iyi telefon işlemcileri , akıllı telefon işlemcileri , en iyi akıllı telefon işlemcileri , dünyanın en güçlü telefon işlemcisi , en güçlü mobil işlemci , işlemcisi en güçlü telefon.