Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Pop-up Kamera Nedir

Pop-up Kamera Nedir

Pop-Up Kamera Nedir

Son dönemin yeni akıllı telefon trendleri arasında pop-up kameralı telefonlar, çentikli tam ekran deneyimi ve yenilikçi tasarım ile karşımıza çıkıyor. Telefon’un içinde gizlenen pop-up kameralarını ve sadece selfie çekildiğinde ortaya çıkan pop-up kameralarını tanıyalım.

Honor 9X

Ön kameraları yavaşça ekranlardan silen telefon markaları, pop-up kameraları telefonlara dahil ediyor. Bu markalardan biri, pop-up kameralı telefonlarıyla dikkat çeken Honor, 5 yıl önce patent başvurusu yapan pop-up kamera özelliği, iki ayrı tasarımı içeriyordu. İlk olarak HONOR 7i’de görülen döner kamera ve açılır kamera tasarımı şimdi HONOR 9X’te yer aldı. Huawei’nin zorlu ürün test standartlarını başarıyla geçen HONOR 9X pop-up kamera tasarımı, farklı ısı ve nem ortamlarında art arda kaldırma ve dayanıklılık testlerine tabi tutuldu.

Pop-Up Kameralar
Pop-Up Kameralar

Uzun bir test süresinden sonra, 15 kg ağırlığa kadar kaldırabilen ve ömrü boyunca 100 binden fazla kez açılıp kapatılabilen yenilikçi tasarımı ve açılır kamera özelliği ile HONOR 9X ortaya çıktı. Bu nedenle ön kameranızı günde 20 kez açar ve kapatırsanız, açılır kameranın başarılı performansı en az 10 yıl garantilidir.

Pop-up kameralar hakkında ilk akla gelen soruyu cevaplayalım. Ön kamera bir düşme koruma mekanizması ile birlikte gelir. HONOR 9X’i elinizden kaydırdığınızda, sensör saniyeler içinde düşüş olduğunu fark eder ve açılır pencere kamerayı otomatik olarak içeri çeker. Ayrıca, 9x tarafından iletilen test standartları tozlara karşı koruma gibi farklı koşullara karşı da koruma sağlar.

İlginizi Çekebilir: Tablet ve Telefon Temizliği

Pop-up Kameralar Düşmeye Karşı Korumalı Mı ?

Bu yeni teknoloji hakkında tüketicileri endişelendiren bir diğer konu, telefon düştüğünde açılan Pop-up kameralara verilen zarar. Bu konu için önlemler geliştiren firmalar da bir düşme koruma mekanizması geliştirdiler. Günlük kullanımda, telefonun açılır kamerası açıksa, saniye cinsinden düşüşü algılamak için sensör otomatik olarak içeri çekilir. Bu teknoloji için direnç testleri, tozlu ortama ve su geçirmezliğe karşı koruma içerir.

Pop-up kameralar, cep telefonu tasarımlarında telefon üreticileri tarafından gerçekleştirilen tüketici odaklı çalışmaların odağı olan büyük ve sınırsız ekranlar için önemli bir yer. Çerçevesiz ekran dönemi ile başlayan ve çerçevesiz neredeyse tüm telefonlara ulaşan tasarımlar için açılır kamera ile yeni bir görünüm elde edildi. Ön kamera telefonda açıldığında, açılır kamera bulunduğu yerden yükselir ve çalışmaya başlar.

Akıllı telefon dünyasında yeni bir trend olması muhtemel pop-up kamera, birçok üretici tarafından tanıtıldı. Ancak, Samsung ve Apple bu sektöre yön veren büyük şirketlerdeki yeni modellerinde karşılaşacağımız özellikler, bunu söylemenin erken olabileceğini gösteriyor. Bu sorun, üreticilerin açılır pencere yerine doğrudan ekrana yerleştirilmiş donanım da sunabileceğini belirtir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; pop up kamera nedir , pop up kamera ne demek , pop up kamera.