Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Güç Tuşu Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Güç Tuşu Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Güç Tuşu Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Güç Tuşu Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır ?, Yakın zamana kadar, her telefon bir home tuşu ile geldi.  Artık bu home tuşuna yer verilmemeye çalışılıyor. Trend yeni telefonlarla devam ediyor. Home tuşlu olan eski telefonlar, tabletler de dahil olmak üzere hala kullanımda.

Ancak, home tuşu kolayca arızalanan bir parça olduğundan, güç tulu bozulursa cihaz tekrar açılamaz. Peki bu durumda ne yapılabilir?

Güç Tuşu Bozulan Telefon Nasıl Açılır?

Her an, her yerde aramızda bulunan akıllı telefonlarımızla tüm bu eylemler arasında bir kaza olmalı. Kaç silikon kılıf olursa olsun, güçlü cam, bu telefon düşecek ve incinecek. Cam kırmak veya telefon kasasını ezmek için kullanılabilir, ancak güç anahtarının kırılmasıyla ilgili telefon sorunu en sinir bozucu.

Telefondaki diğer tuşlar bozulursa, durum bir şekilde ele alınabilir, ancak güç tuşu en çok kullanılan tuştur ve aynı zamanda açma / kapama gibi en temel görevleri yerine getirir. Telefon açıksa, sorun değil, kapatılmadığından emin olun, ancak telefon kapalıysa kısa süreli panik atak yaşayabilirsiniz.

Tabii ki, bu da umutsuz bir sorun değil. Açma / kapatma tuşu gerçekten düşündüğünüz kadar zor değil. Şarj cihazınız yanınızda ise, sorunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Ancak, telefonunuzu kullanım ömrü boyunca kapatmadan kullanamayacağınız için, ilk açılış İşleminden sonra cihazı yetkili bir teknik servise göstermek önemlidir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Gece Modu Nasıl Yapılır

Home Tuşu ve Güç Tuşu Tamiri

Guc Tusu Tamiri

Güç Tuşu Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır ?, Anadolu yakasında bulunan Teknik Servisimizde, hemen hemen her cihaz için home tuşu ve güç tuşu onarıyoruz. Açma / kapatma tuşu çoğu cihazda kırılmış olsa bile, cihaz ana ekran tuşu ve ses kısma tuşu kullanılarak açılabilir. Bu iki tuşa aynı anda bastığınızda, telefonunuz  Recovery Mode ya da Kurtarma Modu girer.  Burada cihazı sıfırlamayı veya normal şekilde başlatmayı seçebilirsiniz. Ancak tuş arızalıysa yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor; Cep Hastanesi Teknik Servisimizde makul fiyatlar ile telefonunuzun güç tuşunu değiştirebilirsiniz. İletişim için TIKLAYINIZ.

Güç Tuşu Bozulan Telefon Açma İşlemi (Android):

Telefon güç düğmesinden zarar görürse, telefon Android işletim sistemine sahip bir telefonsa kolayca uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem vardır. Cihazı güç adaptörü ve USB kablosuyla açabilir veya telefonu yalnızca cihazdaki tuşları veya farklı bir nesneyi kullanarak açabilirsiniz.

Telefonun şarjı bittiyse;

Telefonun pili bittiğinden güç düğmesi kapatılırsa, kolayca açabilirsiniz. Android işletim sistemli çoğu telefon, şarj oranı belirli bir seviyeye ulaşıncaya kadar açılmaz. Telefonu %0’a ulaştığında ve kapandığında şarj cihazına bağlayın ve en az 15 ila 20 dakika şarj olmasını bekleyin. Yeterince şarj olduğunda, telefon kendi kendine açılır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; güç tuşu çalışmayan telefon nasıl açılır sony , power tuşu çalışmayan telefon nasıl açılır
güç düğmesi çalışmayan telefon nasıl açılır , güç tuşu çalışmayan telefon nasıl açılır samsung

Güç Tuşu Bozulan Telefon Açma İşlemi (iPhone):

Iphone Guc Tusu Bozuldu

Güç düğmesi bozuksa, telefonda iOS işletim sistemi vardır, bu yüzden bir iPhone ise, işlem çok basittir. Apple, böyle bir soruna karşı koymak için kullanıcı dostu bir yöntem geliştirdi. İhtiyacınız olan şey şarj cihazınızın güç adaptörü ve USB kablosudur. Cihazınızı kapalı olan şarj cihazına takın, cihazın açık olduğunu göreceksiniz. Bir güç adaptörünüz yoksa ve sadece bir USB kablonuz varsa, hasarlı telefon bilgisayara bir USB kablosu ile bağlandığında açma / kapatma tuşu da açılır.