Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir

Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir

Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir

Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir ?, Özellikle telefonlarla ilgili araştırmalarda karşılaştığınız terimlerden biri “ghsot screen (Hayalet Ekran) nedir”. Bu yazımızda hayalet ekran nedir detaylıca inceleyelim. Peki bu problem nedir ve çözümü var mı ?

Her şeyden önce, Hayalet ekran sorunu hakkında konuşursak, bu sorun genellikle LCD ekranlarda belirli bir süre sonra oluşan bir hatadır. LCD paneller, herhangi bir uygulamada sabit olarak açık kalırsa bir süre sonra görüntü ekranın bir bölümünde kalır ve bu iz sürekli olarak piksellerde görünür. Ancak kötü olan şey, bu olaydan sonra, o bölgedeki görüntü hiçbir şekilde gitmez, bu yüzden “Hayalet ekran” sorunu ortaya çıkar. Bir çok kullanıcı ghost screen, gölgeli ekran, hayalet ekran, uygulama izlerinin ekranda kalma sorunu, gölgelenme, telefon ekranında izler kalıyor, gibi başlıklarla’da araştırmalar yapıyorlar.

Ghost Screen (Hayalet Ekran) Nedir ?

Bunu en basit şekilde tanımlarsak, ekranda girdiğiniz uygulamaların veya uygulama simgelerinin ekranda kalmasına hayalet ekran denir. Örneğin WhatsApp uygulamasına girdikten ve biraz dolaştıktan daha sonrasında uygulamayı kapattıktan ve ana ekrana geri döndükten sonra, WhatsApp yazışmalarınızın ekranda belirir. Bu durumda gölgeli ekran denir. İlk başta belirsiz bir şekilde ortaya çıkıp yok olmakla başlayan bu sorun, zamanla artar ve kalıcı ve açıkça görülebilen işaretlere kadar gider. Bu sadece telefonlar için değil, aynı zamanda televizyonlar, dizüstü bilgisayar ekranları, monitörler vb. için de geçerlidir.

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu Ve Çözümü
Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu Ve Çözümü

Hayalet Ekran Çözümü

Hayalet Ekran Ghost Screen Nedir ?, Ne yazık ki, LCD ekranlarda sıkça karşılaşılan ghost screen sorununu donanımsal tamirle veya yazılım ile bu sorunu çözmek mümkün değildir. Bu sorunun çözülmesi ve telefonunuzun ekranının tekrar eskisi gibi görüntü vermesi için “Ekran Değişimi” yapılması gereklidir. Bazı bloglarda bu sorunun ekran değişimi yapılmadanda çözümü olduğu söylenmektedir. Bunların hepsi geçici bir sorundur ne kadar işlem yapsanızda bu sorunla yine karşılaşacaksınız. Cep Hastanesi teknik servis olarak hayalet ekran sorunu ile karşılaşan kullanıcıların ekran değişimi yaparak bu sorunu çözüme kavuşturuyoruz. Sizlerinde telefonunuzda ghost screen sorunu var ise Cep Hastanesi Teknik Servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer bir konu ise bu sorunla karşılaşmamak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Hayalet Ekran Oluşmasını Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Bir çok kullanıcın canını sıkan problemlerde biri ghsot screen sorunun oluşmaması için yapılması gereken bir kaç basit yol var;

  1. Şarjda iken telefonun ekranını kapalı tutmak.
  2. Telefonu aldığınız andan itibaren soğuk renklerde kullanmak.
  3. Telefonun parlaklığını sonda kullanmamak.
  4. Telefonun fazla ısınmasına engel olmak.
  5. Telefon uzun süreli kullanmamak.
  6. Her hangi bir uygulamada uzun süreli ekranı açık bırakmayın.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch’u iPhone’a Nasıl Bağlanır

Bununla birlikte, bu yollardan hiçbirinin kesin bir çözüm olmadığını söylemek gerekir. Eğer panelde bir sorun varsa, er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, bir cihaz satın almadan önce, cihazı iyice araştırmalı ve bu kronik soruna sahip olup olmadığını araştırmalısınız. Aksi takdirde, gelecekte çok fazla baş ağrısı yaşayabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ghost screen nedir ,  ghost screen , hayalet ekran ghost screen , ghost screen çözümü
ghost screen neden olur , ghost screen çözüm , telefonda ghost screen , ghost screen hangi ekranlarda olur , ghost screen düzeltme , lg ghost screen çözümü , lg ghost screen , ghost screen neden oluşur.