Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei Bluetooth Sorunu ÇÖZÜMÜ

Huawei Bluetooth Sorunu ÇÖZÜMÜ

Huawei Bluetooth Sorunu Cozumu

Huawei Bluetooth Sorunu ÇÖZÜMÜ, Apple’ın teknolojisi, Huawei Android cihazlarda Bluetooth üzerinden dosya gönderebilir ve alabilir, bilginizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca Bluetooth kullanarak hoparlör, kablosuz kulaklık ve araç kiti bağlanabilir. Android telefonların Bluetooth sorununu ve sorunu çözmek için neler yapılabileceğini tartışıyoruz.

Android Oreo işletim sistemi, Resim içinde resim modu, Gelişmiş bildirimler, pil optimizasyonu, uyarlanabilir simgeler gibi çok sayıda yeniliği içerir. Bazı kullanıcılar Android Oreo güncellemesinden sonra Bluetooth ile ilgili sorunları bildirmektedir. Bluetooth cihazlarıyla eşleştirme, müzik dinlerken aniden bağlantı kesilmesi, araba bağlantısı ile ilgili sorunlar, Bluetooth cihazı üzerinden telefon görüşmeleri yapmak yaşanabilir. Android Oreo akıllı telefonunuzda bir Bluetooth sorununuz varsa, aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz.

Bluetooth İle Eşleştirilen Cihazları Kaldırın

Oreo güncellemesini akıllı telefonunuza yükledikten sonra, eski yazılım sürümünü kullanırken bağlandığınız cihazları kaldırmayı ve yeniden eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. Ayarlar-Bluetooth menüsüne gidin ve Bluetooth kapalıysa etkinleştirin. Daha önce cihazınızla etkinleştirdiğiniz cihazların listesi görünecektir. Her birine tek tek dokunun ve tutun ve eşleştirmeyi sonlandırın. Bluetooth cihazlarını tarayın ve eşleştirmeler yapın.

Huawei P20 Lite Bluetooth Sorunu
Huawei P20 Lite Bluetooth Sorunu

Bluetooth Önbellek ve Verilerini Temizleyin

Ayarlaruygulamalar menüsüne gidin. Sağ üstteki üç noktalı simgeyle düğmeye dokunun. Sistem uygulamalarını Göster’i seçin. Aşağı kaydırın ve Bluetooth Paylaş’ı seçin. Depolamaya devam edin ve verileri Temizle ve Önbelleği Temizle düğmelerini kullanın.

Pil optimizasyonu etkinse, zaman zaman Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı sorunlarına neden olabilir. Pil optimizasyonunu kapatmak için ayarlar-pil menüsüne gidin ve sağ üstteki üç noktalı simgeyle düğmeye dokunun ve pil optimizasyonunu seçin. Bluetooth MIDI hizmeti için Pil optimizasyonunu devre dışı bırakın.

Akıllı telefonunuzla Bluetooth’a özgü bir sorunla karşı karşıya kalıyorsanız, sorun muhtemelen yazılım güncellemesi yoluyla çözülecektir. Güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için ayarlar-hakkında menüsüne gidin ve güncellemeleri kontrol et düğmesine dokunun.

İlginizi Çekebilir: Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Yapabilirim

Huawei Bluetooth Sorunu Çözümü

HUAWEİ Bluetooth sorunu en yaygın sorunu haline geldi ve android kullanıcılarını bu sorunun arayışına soktu. Bu sorun genellikle yüksek boyutlu dosya veya uygulamaların neden olduğu bir sorun olarak tanımlanmıştır. Şimdi, bu sorunun gerekli eylemlerle nasıl önleneceğine dair birkaç ayar ve talimat hazırladık.

  • İlk olarak cihazınıza bağlanılan diğer cihaz ile birlikte, Bluetooth Ayarlarına girin ve üzerine uzunca bastıktan sonra unutma işlemini tamamlayın. Hemen sonra cihazınızı yeniden başlatarak tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Bu yöntem sonrası sorun hala teşkil ediyorsa, Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Hepsi > Bluetooth bölümüne girerek buraya tık yapın. Daha sonra bu uygulama özelliğinin Önbelleği Temizle ve Veriyi Silseçeneğine tıklayıp cihazınızı tekrar yeniden başlatarak bağlanmayı deneyin.
  • Bu yapılan tüm işlemler sonucunda cihazınız hala aynı sorunlar teşkil ediyorsa geriye sadece tek bir çözüm kalıyor oda HUAWEİ cihazının Fabrika ayarlarına döndürülerek yapılmasıdır. Yapacağınız bu işlem ile cihazınız eski haline dönecek ve aynı zamanda bluetooth sorununu da ortadan kaldıracaktır.

Kulaklıklarınızı ve akıllı telefonunuzu bir araya getirmeye çalıştığınızda, ya bir hata mesajı göreceksiniz ya da eşleştirme işlemi sonsuza kadar sürecek gibi görünüyor – aslında ikisini eşleştirmeden. İşte en basit çözüm:

Bluetooth kulaklık ile bağlantı kesiliyor

Aniden, Bluetooth kulaklığınızın bağlantısı kesildiğinde iyi melodileri dinleyerek rahatsız edici bir şey yoktur. Bazen Bluetooth bağlantısı tamamen kesilir ve yeniden bağlanmaya zorlanır, bazı durumlarda yeniden bağlanmadan önce birkaç saniye düşer. Her ikisi de eşit derecede sinir bozucu deneyimlerdir, ancak eşit derecede kolay çözümler sunar.

  • Kulaklıklarınızın ve akıllı telefonunuzun kapsama alanını koruyun. Akıllı telefonunuzun ses çıkışına bağlanmaksızın dolaşırken dolaşmak kolaydır, ancak menzil dışına çıkmak daha da kolaydır.
  • Gereksiz Bluetooth bağlantılarını kaldırın. Bu durumda, akıllı telefonunuza bağlanmaya çalışılan şeylerin miktarı “bunalmış” olabilir.
  • Bluetooth kulaklığınızın yeterli pil gücüne sahip olduğundan emin olun. Bluetooth kulaklık pil zayıf olduğunda belirli aralıklarla bağlantı kesme eğilimindedir.
  • Kulaklıklarınızı eşleştirmeyi ve akıllı telefonunuzla eşleştirmeyi tekrar deneyin.

Uzun zaman önce olmasına rağmen, Bluetooth teknolojisi hala müzik dinlerken statik veya çatırtı sesleri gibi parazitlere maruz kalmaktadır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Huawei Bluetooth Sorunu ÇÖZÜMÜ huawei p20 lite bluetooth sorunu, huawei mate 20 lite bluetooth sorunu, huawei bluetooth eşleştirme, bluetooth açılmıyor, huawei mate 10 lite bluetooth sorunu, samsung j7 prime bluetooth ayarları, huawei p smart bluetooth sorunu, bluetooth ayarları sıfırlama android