Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei P20 Lite Ekran Sararması

Huawei P20 Lite Ekran Sararması

Huawei P20 Lite Ekran Sararmasi

Huawei P20 Lite Ekran Sararması; Huawei P smart ekran sararması çözümü nedir, garantiye girer mi ? Huawei markasının;

P20 lite
Mate 10 lite
G8
P smart

[toc]

Huawei P20 Lite Ekran Sararması; Bu modellerde ekran sararıyor. Henüz garanti edilmemiş telefonlarda bu tür problemlerin olması hoş değil. Kullanıcılar ekranın sararmasının garanti kapsamında olması gerektiğini düşünse de, şirket zaman zaman müşterilerini hayal kırıklığına uğratır.

Şimdi hangi durumlarda ekran sararmasının garanti edildiğini, hangi durumlarda olmadığını düşünelim;

Telefon Ekran Sararma Sebepleri

Birçok kişi telefonlarına ağır yüklendiğinden, şimdi ekran sararması ile alakalı bir sorun var. Telefonun ekranını sararmanın nedenleri genelde eski telefonlarda, hemde yeni nesil akıllı telefonlarda bulunur. Eski telefonlar, tanıtıldıkları andan itibaren ekran teknolojisini kullandıklarından, telefon ısınır ve sararma problemleri, bugüne kıyasla sık kullanım sebebiyle ortaya çıkar.

Sararma Nasıl Meydana Geliyor

Birçok telefonda, aynı sorun genelde sararma, telefon kullanıcısı, sms, aramalar ve diğer bazı mobil uygulamalar sebebiyle kullanılan cihazın parçalarının uygulanması sebebiyle oluşur ve bu ısınma ekran sararmasına yansır.

Bu diğer akıllı cihazlarda olmasına karşın, genelde telefonlarda görülür, çünkü ekranın arkasındaki piller aşırı kullanım sırasında ısınır ve bu piller diğer cihazlardan daha düşük dayanıklılığa sahip olduğundan ekranda sararma oluşur. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, telefonun ekranını değiştirmenin bir yolu yoktur.

Adsiz 1566752206

Zamana Bağlı Ekran Sararması

Huawei ve telefonların diğer markalar, sararma 1-1.5 yıl sonra kullanımına bağlı şekilde ekranda oluşabilir. Bu çoğu zaman yaygın telefon kullanan kişiler ve bu durumda kullanmayın görülür. Ortam şartlarının etkisi ve telefonun ısısı malzemeyi etkiler ve ekranın sarıya dönmesine ve zamanla donuk görünmesine neden olur.

Böyle bir durumda, garanti süresi dolmadan kısa bir süre önce cihazı garanti kapsamında yenilemek veya onarmak isteyenler hayal kırıklığına uğrarlar. Huawei kullanıcıdan ekran sararma bu tür gördüğü için ödenen eğer kullanıcı ekranı değiştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Anakart Değişimi Fiyatı

Huawei p20 Lite Ekranın Genel Tonunun Sarıya Kayması

Tüketiciler daima ekran sararmasını algılayabilir. Ancak, zaman ve kullanıma bağlı şekilde ekran sarıya dönmeye başladığında, ekranın genel tonunun rengi değişir. Huawei p20 lite ile böyle bir sorun var ise, sorun ekran kalibrasyonu ile ilgilidir.

Ekran Sararması Yapabilecek Diğer nedenler:

Nadiren, yazılımla ilgili bir sorun olabilir ve bu güncellemeyle çözülebilir. Bu sarı lekelerin rengi genelde parlaktır.
Darbeye bağlı mikro çatlaklar sebebiyle ekran sararması görülebilir.
Pilin ısıtılmasının bir sonucu olarak, telefonun plastik kısmı ekrana yansıyan rengi değiştirir.

Ekranda Sarı Leke Oluşması

Ekranda genel bir sarılık değil, lekelerde sarılık var ise, bunun ekranın yapıştırılmasında kullanılan tutkalın neden olabileceği düşünülmektedir. Servis muayenesinden sonra gerçek sebep belli olacaktır. Servis kullanıcı hakkını bulursa, ekrandaki sarı leke garanti kapsamında olabilir.

Ekran Kenarlarının Sararması

Genel ekranda herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen, kenarlarda sararma var ise, bu sararmanın telefonun kullanımına bağlı şekilde sürtünme, nem veya darbe sebebiyle meydana geldiği varsayılabilir. Garanti, kullanıcıya bağlı şartların neden olduğu problemleri kapsamaz.

Ekran Sararması Sebeplerinden Korunmak

Ekran sararması gibi durumlardan kaçınmak için, telefonun kullanıcısı cihazı uzun süre açık tutmamalı, gerekli olmadığında ve kullanılmadığında uçak moduna geçmemeli ve TV’yi çok fazla TV dizisi veya film ile izlememelidir. Buna ilave olarak, bu soruna zaman zaman pil neden olabileceğinden, pili çıkarmak ve kontrol etmek ara sıra yararlıdır. Pilin şişmesi, bu meselenin ana nedenlerinden yalnızca birisidir.

Telefon Ekran Sararma Sebepleri

Yazılım Güncellemesi Sonrası Ekran Sararması

Nadiren, yazılımla ilgili bir sorun olabilir ve bu güncellemeyle çözülebilir. Bu sarı lekelerin rengi genelde parlaktır.
Darbeye bağlı mikro çatlaklar sebebiyle ekran sararması görülebilir.
Pilin ısıtılmasının bir sonucu olarak, telefonun plastik kısmı ekrana yansıyan rengi değiştirir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; huawei p20 lite ekran sararması nasıl geçer , huawei p20 lite ekran sararması garanti , p20 lite ekran sararması , huawei p20 lite ekran sararması çözümü , huawei p20 lite ekran hatası , huawei p20 lite ekran sorunu , p20 lite ekran sorunu , p20 lite ekranda sarı leke , huawei p20 lite iç ekran , huawei p20 lite ekran ve kasa , p20 lite ekran , p20 Lite ekran.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.