/ Yazan:Cep Hastanesi / Huawei Ekran Değişimi / 17 Yorum / 5044 Görüntülenme

Huawei P20 Lite Ekran Sararması

Huawei P20 Lite Ekran Sararması; Huawei P smart ekran sararması çözümü nedir, garantiye girer mi ? Huawei markasının;

P20 lite
Mate 10 lite
G8
P smart

Huawei P20 Lite Ekran Sararması; Bu modellerde ekran sararıyor. Henüz garanti edilmemiş telefonlarda bu tür problemlerin olması hoş değil. Kullanıcılar ekranın sararmasının garanti kapsamında olması gerektiğini düşünse de, şirket zaman zaman müşterilerini hayal kırıklığına uğratır.

Şimdi hangi durumlarda ekran sararmasının garanti edildiğini, hangi durumlarda olmadığını düşünelim;

Telefon Ekran Sararma Sebepleri

Birçok kişi telefonlarına ağır yüklendiğinden, şimdi ekran sararması ile alakalı bir sorun var. Telefonun ekranını sararmanın nedenleri genelde eski telefonlarda, hemde yeni nesil akıllı telefonlarda bulunur. Eski telefonlar, tanıtıldıkları andan itibaren ekran teknolojisini kullandıklarından, telefon ısınır ve sararma problemleri, bugüne kıyasla sık kullanım sebebiyle ortaya çıkar.

Sararma Nasıl Meydana Geliyor

Birçok telefonda, aynı sorun genelde sararma, telefon kullanıcısı, sms, aramalar ve diğer bazı mobil uygulamalar sebebiyle kullanılan cihazın parçalarının uygulanması sebebiyle oluşur ve bu ısınma ekran sararmasına yansır.

Bu diğer akıllı cihazlarda olmasına karşın, genelde telefonlarda görülür, çünkü ekranın arkasındaki piller aşırı kullanım sırasında ısınır ve bu piller diğer cihazlardan daha düşük dayanıklılığa sahip olduğundan ekranda sararma oluşur. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, telefonun ekranını değiştirmenin bir yolu yoktur.

Zamana Bağlı Ekran Sararması

Huawei ve telefonların diğer markalar, sararma 1-1.5 yıl sonra kullanımına bağlı şekilde ekranda oluşabilir. Bu çoğu zaman yaygın telefon kullanan kişiler ve bu durumda kullanmayın görülür. Ortam şartlarının etkisi ve telefonun ısısı malzemeyi etkiler ve ekranın sarıya dönmesine ve zamanla donuk görünmesine neden olur.

Böyle bir durumda, garanti süresi dolmadan kısa bir süre önce cihazı garanti kapsamında yenilemek veya onarmak isteyenler hayal kırıklığına uğrarlar. Huawei kullanıcıdan ekran sararma bu tür gördüğü için ödenen eğer kullanıcı ekranı değiştirebilirsiniz.

Pendik Huawei Ekran Değişimi

Huawei p20 Lite Ekranın Genel Tonunun Sarıya Kayması

Tüketiciler daima ekran sararmasını algılayabilir. Ancak, zaman ve kullanıma bağlı şekilde ekran sarıya dönmeye başladığında, ekranın genel tonunun rengi değişir. Huawei p20 lite ile böyle bir sorun var ise, sorun ekran kalibrasyonu ile ilgilidir.

Ekran Sararması Yapabilecek Diğer nedenler:

Nadiren, yazılımla ilgili bir sorun olabilir ve bu güncellemeyle çözülebilir. Bu sarı lekelerin rengi genelde parlaktır.
Darbeye bağlı mikro çatlaklar sebebiyle ekran sararması görülebilir.
Pilin ısıtılmasının bir sonucu olarak, telefonun plastik kısmı ekrana yansıyan rengi değiştirir.

Ekranda Sarı Leke Oluşması
Ekranda Sarı Leke Oluşması

Ekranda Sarı Leke Oluşması

Ekranda genel bir sarılık değil, lekelerde sarılık var ise, bunun ekranın yapıştırılmasında kullanılan tutkalın neden olabileceği düşünülmektedir. Servis muayenesinden sonra gerçek sebep belli olacaktır. Servis kullanıcı hakkını bulursa, ekrandaki sarı leke garanti kapsamında olabilir.

Ekran Kenarlarının Sararması

Genel ekranda herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen, kenarlarda sararma var ise, bu sararmanın telefonun kullanımına bağlı şekilde sürtünme, nem veya darbe sebebiyle meydana geldiği varsayılabilir. Garanti, kullanıcıya bağlı şartların neden olduğu problemleri kapsamaz.

Ekran Sararması Sebeplerinden Korunmak

Ekran sararması gibi durumlardan kaçınmak için, telefonun kullanıcısı cihazı uzun süre açık tutmamalı, gerekli olmadığında ve kullanılmadığında uçak moduna geçmemeli ve TV’yi çok fazla TV dizisi veya film ile izlememelidir. Buna ilave olarak, bu soruna zaman zaman pil neden olabileceğinden, pili çıkarmak ve kontrol etmek ara sıra yararlıdır. Pilin şişmesi, bu meselenin ana nedenlerinden yalnızca birisidir.

Yazılım Güncellemesi Sonrası Ekran Sararması

Nadiren, yazılımla ilgili bir sorun olabilir ve bu güncellemeyle çözülebilir. Bu sarı lekelerin rengi genelde parlaktır.
Darbeye bağlı mikro çatlaklar sebebiyle ekran sararması görülebilir.
Pilin ısıtılmasının bir sonucu olarak, telefonun plastik kısmı ekrana yansıyan rengi değiştirir.

Huawei Ekran Sararması Garantiye Girer mi ?

Huawei veya diğer telefonlarda ekran sararması genelde garanti kapsamında değildir. Vardır, elbette, istisnalar var. Hizmetin denetlenmesinin sonucu belirlenecektir.

Ekran sararması yazılımdan kaynaklanmıyorsa, pil ısıtma, nem veya şoktan kaynaklanır ve ekran bir problemle değiştirilir.

17 Yorum

 • arda

  boşuna uğraşmayın garantiye girmez
  uzun süre şarjda bırakmanızdan kaynaklanıyor

 • Cep Hastanesi

  Cihazın Garantisi bitmedi ise Tüketici haklarına verebilirsiniz.

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar; tabi tüketici haklarına başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz. Huaweilerde kronik sorun bu değiştirmeleri gerekiyor.

 • Uğur bey

  Huwai mate 10 lite telefon kullanıyorum garantisinin bitmesine iki hafta var ekranın sağ köşesinde sarama oldu garantiye gönderdim ekran ve batarya değişimini talep ettim çünkü bu sararma irsi bir durum huwaide 900 lira talep ettiler anakartta nem tespit etmişler. Diyorum ki anakarta dokunmayın ekranı ve batarya yi değiştirip gönderin papağan gibi anakartta nem var diyor tüketici mahkemesine verecem.anakartta nem olsa telefon sağlıklı çalışmaz.uyaniklik yapıyorlar kimse hak hukuk derdinde değil..

 • Mehtap Öztürk

  Merhabalar Huawei mate 10 lite kullaniyorum ekranda kendiliginden zamanla sararma oldu ve yeni yeni fark ediyorum gözlerimde sorun var sanıyordum ama yokmus telefonda sorun var kullanıcı hatası da değil ne yapacağım

 • Cep Hastanesi

  Merhaba komple ekran değişimi olması gerekiyo Huawei P20 Lite Ekran Değişimi Fiyatı 399 TL dir.

 • Özcan

  Merhaba. Huawei p20 lite telefonumun sol üst ekranda sararma oldu şimdi sağ tarafta da oluşmaya başladı. 1 yıl daha garantisi var. Garanti yapar mı ücretsiz?

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR YETKİLİ SERVİSE GÖTÜRMENİZ GEREKİYOR

 • İlayda

  Huawei y7 2019 telefonum var. Ekranın üst sol köşesinde hafif bir sararma var beyaz ekran açtığımda belli olur garantiye giriyor mu

 • Cep Hastanesi

  merhabalar cihazı gönderin bir bakalım efendim.

 • Alişam

  Telefonumun bugün ekranını değiştirdim ve eve geldikten sonra tutkalı silmek için ıslak mendil kullandım. Kenarlarda ve üst kısımda sararma oldu. Garanti kapsamına girer mi?

 • Cep Hastanesi

  merhabalar ekran değişimi yapılması gerekiyor

 • Adem aslan

  Merhaba ekran sararmasinin çözüm yolu ekranı değişmekmidir

 • Cep Hastanesi

  merhabalar; kasko şirketiyle görüşmeniz gerekiyor ekran ücretinin yarını onlar temin ediyor sanırım

 • Ercan yaman

  Huawei mate 20 telefonun ekranının sol üst kısmında volte yazan yerde yarım cm lik bir sararma mevcut. Daha 1 senelik telefon. Garantisi ve kaskosu var. Ekran değişimi garantiye girermi

 • Cep Hastanesi

  merhabalar; Huawei P20 Lite Ekran Değişimi Fiyatı 299 TL
  kırılma çizilme ve sıvı temas hariç 3 ay garantilidir efendim

 • Muhammed keleş

  Telefonum huwaie p20 lite çok ufak bir sararma geldi ekrana, yalnız telefonumun garantisi yok size yollarsam bunun ücreti ne kadar yapılırsa,

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir