Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iCloud Şifremi Unuttum

iCloud Şifremi Unuttum

Icloud Şifremi Unuttum

iCloud Şifremi Unuttum, Günümüzde kullanılan iCloud, müzik, video gibi uygulamaların güvenli şekilde saklanmasına yardımcı olan yerlerden, nasıl değiştirebilim dediğinizi duyar gibiyiz. Uygulamalarınızın hem daha fazla hem de güvenli şekilde saklanmasına yardımcı olur. İstediğiniz an video, takvim, resimlerinizi sevdiğiniz insanlarla güvenli bir şekilde paylaşmanıza yardımcı olur.

Bu denli büyük önem arz ederken, iCloud şifresinin unutulması da bazı zamanlar kaçınılmaz oluyor. iCloud şifresi unutulunca da tam olarak ne yapılacağı bilinmiyor. Hemen bir arayışa girmeye çalışılıyor. Fakat böyle durumlarda paniğe girmenize gerek yok. Yapacağınız basit adımlar sayesinde iCloud şifresini unutsanız bile giriş yaparak yeniden hizmetlerden yararlanma şansına sahip olacaksınız.

Bilgisayarda yahut tabletlerde giriş işlemi yapılarak bu program çok kolay bir şekilde kullanılıyor. iCloud şifremi unuttum diyor ve  geri almak istiyorsanız   yapmanız gereken ise hemen Apple kimliği oluşturmanız olacaktır. Apple kimliği hesabı ile ilk öncelik olarak hemen sayfanıza giriş yapmaya başlamanız gerekiyor.

Ardından parola sıfırlama yönergelerini bir an evvel kullanmaya başlamanız gerekiyor.  Apple kimliği  bölümünde karşınıza çıkacak olan parolanızı unuttunuz mu ibaresine tıklamanız gerekiyor. Ekrana yeni bir pencere çıkacaktır. Bu pencere çıktığı zaman ise sizden kullanmanız için yeni bir şifre talebi oluşturmanız istenecek.  Eğer e-mail hesabınızı hangisiyle açtıysanız o e-maili kullanarak giriş işlemlerini sırasıyla tamamlamaya başlayabilirsiniz.

Resimde ki karakterleri yazarak devam etmeniz gerekiyor.Bu işlemin ardından kullanıcıların bir sonra ki yapması gereken işlemlerden birisi de hangi bilgileri sıfırlayacağıdır. Sıfırlamak istediğiniz bir bilgi varsa o pencereye gelerek işlemlerinizi hızlı şekilde devam ettirmeniz gerekiyor. Burada yapmanız gereken ise parola sıfırlama yöntemini kullanmanız olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Resim Kurtarma

İkincil yapılacak adım ise kayıtlı olan e mail hesabınıza yeni bir şifre talebi gönderme işlemini aktif etmeniz gerekecek. Aynı zamanda karşınızda çıkan ekranda ki güvenlik sorularına cevap vererek de işlemlerinizi hızlı olarak sürdürmeye başlamanız mümkün olacak. Bu sayede şifrenizi unuttuysanız bile aktif şekilde kullandığınız iCloud ekranına bundan böyle sorunsuz şekilde giriş yapma şansına sahip olacaksınız.

iCloud Şifremi Unuttum %100 Çözüm [Resimli Anlatım]

  • İlk olarak iCloud sayfasına girin ve ardından “Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz?” kısmına tıklayınız.
  • Apple kimliğinizi girin ve “Devam” butonuna tıklayınız.
  • Devam butonuna tıkladıktan sonra gelen ekran kısmında “Parolanızı mı unuttunuz?” kısmına tıklayınız.
  • Gelen ekranda Parolanızı nasıl sıfırlamak istediğiniz seçeneği çıkacak ve bu kısımda’da Güvenlik sorularını cevaplayarak veya E-postayla sıfırlama seçeneklerinden birini seçiniz. Çıkan ekranda soruları veya E-postaya gelen kodları girerek iCloud şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Telefon ile iCloud Şifre Bulma

Apple markası tarafından üretilen cihaz modelleri üzerinden iCloud uygulaması içindeki şifreyi unutmanız durumunda, şifre kurtarma işlemi telefon ile gerçekleştirilebilir. Apple KİMLİĞİM bölümüne gidin ve “Apple kimliğinizi veya parolanızı unuttum” düğmesini tıklayın. iCloud, bu düğmeden sonra kullanıcının karşılaşacağı bilgileri ve numarayı girerek Şifremi kısa sürede unuttuğum sorunu çözebilir. ” Apple ID’NİZİ unuttuysanız arayabilirsiniz ” düğmesi, gerekli bilgilerin girilmesi durumunda destek ekibiyle iletişime geçerek sorun çözülür.

Chrome ile iCloud Şifre Bulma

Chrome tarayıcısından daha önce girilmiş bir iCloud şifresi bulmak mümkündür. iCloud şifresini unutduktan sonra, Cep telefonunuz aracılığıyla Chrome tarayıcısına giriş yapabilir ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayabilirsiniz. Ardından, Ayarlar bölümüne erişilir ve Gelişmiş Ayarlar menüsü tercih edilir. Apple kimliği için kullanılan şifre, şifreler ve formlar bölümündeki Yönet şifreleri ”sekmesi aracılığıyla bulunabilir. Ayrıca Apple kimliği için kullanılan e-posta adresine erişim sağlar.

iCloud Şifremi Unuttum

iCloud şifremi unuttum değiştirmek istiyorum diyen kişiler mutlaka apple kimliği oluşturmalıdır. Eğer ki yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemleri yapmakta zorlanıyorsanız ya da bir türlü yapamıyorsanız firmamızdan yardım alabilirsiniz. Uzmanlarımız ıcloud hesabınızı yeniden kullanmanız için sizlere yol gösterebilir. iCloud kullanmak isteyen kişilerden istenen ise Apple kimliği oluşturmasıdır.

Zaten bakıldığında da kaydolmak için ilk aranan kriterlerden birisi de Apple kimliğinin oluşturulmasıdır.  Apple kimliğiniz yok ise o zaman yapmanız gereken ise hemen kayıt oluşturma sırasında hemen bir tane oluşturmaya başlamanız olacaktır. Ne yazık ki ülkemizde kullandığımız pek çok uygulamaların şifresini unuttuğumuz durumlar olabiliyor. Hal böyle olunca da  şifresinin yeniden yenilenmesi gerekebiliyor.

Onlardan birisinin de son dönemde popüler şekilde kullanılan iCloud için olduğunu söylememiz gerekecek. iCloud kullanan kişiler giriş ekranı üzerinden video,resim müzik gibi işlemlerini paylaşmak adına mutlaka kendilerine ait bir şifreleri olması gerekir. Fakat iCloud şifresini unutma gibi durumlarla da karşı karşıya kalma ihtimali söz konusu olabilir.Böyle bir durumla karşılaşılsa bile yeni bir şifre alabilmek son derece kolay bir durum olacaktır. Bunun için apple kimliği üzerinden yeni bir şifre talebi oluşturmanız gerekecektir.

Eğer bunu yaparsanız yeniden iCloud uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanmaya devam etmiş olacaksınız. Bakıldığında ülkemiz hariciğnde Avrupa ülkelerinde bile sevilerek aktif şekilde kullanılıyor. Üstelik bir başka altını çizmemiz gereken konular arasında ise sizin gibi iCloud şifresini unutan çok fazla kişi bile olabiliyor. iCloud şifremi unuttum  diyen kullanıcılar böyle anlarda yeni bir şifre oluşturma eylemi içerisine girebilir.

Müşteri Hizmetleri ile iCloud Şifre Bulma

iCloud şifre sorununa verilen çözümler arasında herhangi bir etki yapamayan kullanıcı için son yöntem Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmektir. Fatura kimlik kartı ile müşteri hizmetlerine teslim edilirse, iCloud şifresini unutmadaki sorun, gerekli denetimler sonucunda çözülebilir. Cihazın kullanıcıya ait olması, Müşteri Hizmetleri açısından en önemli faktördür ve diğer taraftan talep edilen tüm bilgilerin yerine getirilmesi gerekir. İkinci el bir iPhone satın alan kullanıcıların iCloud şifresini çözmek için farklı alternatif yollar kullanmaları gerekecektir.