Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPad Ekran Donması

iPad Ekran Donması

Ipad Ekran Donması

iPad Ekran Donması , iPhone ekran takılması mı yaşıyorsunuz iPhone ekranı dokunmalara cevap vermiyor ya da çok geç mi cevap veriyor? İşte iPhone ya da iPad ekran sorunlarını çözmenin yolları. iPhone ya da iPad her ne kadar çok fazla sorun çıkartmayan gelişmiş cihazlar olsa da, bazen ekran donması gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak emin olun çoğu zaman iPhone ekran donmasını düzeltmek oldukça kolaydır. iPhone ya da iPad ekran donması sorununu çözmenize yardımcı olacak basit yöntemleri listeledik. Bu makale dokunmaya veya kaydırmaya cevap vermeyen iPhone ekran donması ile ilgilidir. Gözle görülür şekilde kırılmış veya parçalanmış ekranlar için cihazınızı bir servise göstermeniz gerekmektedir.

iPhone Ekran Donması ya da Takılması İçin Çözüm Yolları

 • Ekran her zaman mı çalışmıyor yoksa yalnızca belirli bir uygulamayı kullanırken mi? İkincisiyse, uygulamayı kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi deneyin.
 • Parmaklarınız nemli ya da kirli mi? Nemi kurutun ve temiz olduklarından emin olun.
 • Ekran koruyucu kullanıyorsanız çıkartın ve yeniden deneyin.
 • Ekranı yumuşak bir bezle silin.
 • Cihazınızın bu özelliği varsa, 3D Touch hassasiyet ayarlarını kontrol edin. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D‘ye gidin ve hassaslık kaydırıcısını ayarlayın.
 • Ekran problemi otomatik dönmeyle ilgiliyse, yönlendirme kilidini kontrol edin. Kontrol Merkezi’ni başlatmak için ekranın altından hızlıca kaydırın ve “asma kilit döndürme” simgesine dokunun. Ekranın sağ kenarının üstünde yer alan yön kilit düğmesini kontrol edin. (Bu sadece iPad Air 1 ve önceki sürümleri için geçerlidir.
 • Ana Ekran tuşunu ve Açma/Kapatma düğmesini yaklaşık 10 saniye boyunca aynı anda basılı tutun. Bu işlem cihazı yeniden başlatır ve ekranı tam çalışma düzenine geri döndürür.
 • Daha uç bir seçenek ise cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu

Touch Disease Nedir ?

2016 sonlarında ortaya çıkan ve uzunca bir süre Apple tarafından reddedilen dokunmatik hastalığı, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini etkileyen bir dokunmatik ekran sorunudur. iPhone ekranının üst kısmında hafif titreyen gri bir şerit görünmesi ya da dokunmatik ekranın hiç çalışmaması dokunmatik hastalığı belirtileridir. Sorun kesintili olarak yaşanabilir. Ekrandaki gri şerit, cihaz güne başlarken ilk açıldığında görünüp bir dakika içinde ortadan kaybolabilir.

Bazı kullanıcılar sorunlu bölgeye hafif sert bir dokunma uygulayarak sorunu çözdüklerini iletiyorlar. Ancak Apple Uzmanı olarak, cihazda başka sorunlara yol açma ihtimali olan bu tarz çözümleri kesinlikle önermiyoruz. Apple, Dokunmatik Hastalığı için ücretli bir Multi-Touch onarım programı başlatmıştır. Programdan, cihazın satın alındığı tarihten sonraki ilk 5 yıl içinde olan kullanıcılar yararlanabiliyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPad pro ekran donması , iPad Air 3 ekran donması , apple tablet ekran donması , iPad ekran dondu , iPad donuyor , iPad ekran dönmüyor , iPad mini ekran donması , iPad ekran takıldı.