İPhone Güncelleme Yüklenemedi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 162 Görüntülenme

İPhone Güncelleme Yüklenemedi

İPhone Güncelleme Yüklenemedi, Apple yeni bir iPhone yazılım güncellemesi yayınladı ve yeni özelliklerini denemek için sabırsızlanıyorsunuz. En son iOS sürümünü yüklemek istediniz, ancak iPhone yeni sürümü yüklemiyor. iPhone güncellenmiyor. Ne kadar zor denerseniz deneyin, hata iletisi görüntülenir ve güncelleştirme oluşmaz. Endişelenmeyin: bu makalede, “iPhone güncellenmiyor” diyenler için adım adım çözümler sunacağız.

iPhone Güncelleme Yapmıyor

Açık bir çözüm olsa da, iPhone’u yeniden başlatmak güncelleme sorununu çözebilir. Bunu yapmak için, “gücü kapatmak için kaydırın” kaydırıcısı çıkana kadar iPhone güç düğmesini basılı tutun.

Parmağınızı kullanarak kaydırıcıyı soldan sağa kaydırın, iPhone’un kapanması için birkaç saniye bekleyin ve güç düğmesine basarak telefonu açın.

Yeterli Boş Alan Olduğundan Emin Olun

Ardından, iPhone’da güncelleme için yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. Genellikle bir iOS Güncellemesi için 750-800 megabayt boş alan gereklidir. (1 gigabaytta 1000 megabayt olduğu göz önüne alındığında, bunun büyük bir alan olmadığını görebiliriz.) Telefonunuzda ne kadar yer olduğunu görmek için bunu yapabilirsiniz:

  • İphone’daki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
  • Aşağı kaydırın ve iPhone depolama seçeneğini tıklayın.
  • Ekranın üst kısmında iPhone’da ne kadar depolama alanı kaldığını görebilirsiniz. 1 GB’DEN fazla alan varsa, iPhone’u güncellemek için yeterli alanınız var.

iTunes Çalışmıyorsa Ayarlar Uygulamasını Deneyin

İOS cihazını güncellemenin iki yolu vardır: iTunes’u kullanarak veya ayarlar uygulamasını kullanarak. İPhone’u güncellemek için iTunes’u kullanırken bir hata alırsanız, Ayarlar uygulamasını deneyin. Ayarlar uygulaması çalışmıyorsa, iTunes’u kullanmayı deneyin. Her ikisini de nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Güncelleme işlemine başlamadan önce iPhone’u iTunes veya icloud’a yedeklemenizi öneririz.

WhatsApp Geçici Olarak Yasaklandınız Hatası

iTunes ile iPhone Güncellemesi

  • Bilgisayarınızda iTunes’u açın ve telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız Yıldırım kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayara takın.
  • İTunes penceresinin üst kısmındaki iPhone düğmesini tıklayın.
  • Ekranın sağ tarafındaki Güncelle düğmesini tıklayın.
  • İndir ve Güncelle’yi tıklatarak iPhone’u güncellemek istediğinizi onaylayın.

Ayarlar Uygulaması ile iPhone Güncellemesi

  • İphone’daki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
  • Yazılım Güncelleme seçeneğini tıklayın.
  • İPhone’unuzu takın, İndir ve Yükle düğmesini tıklayın.

Apple Sunucularında Aşırı Yüklenme mi Var?

Apple yeni bir iOS güncellemesi yayınladığında, milyonlarca kişi yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek için iphone’larını kullanarak Apple sunucularına bağlanır. Bu kadar çok kişi aynı anda bağlandığında, Apple sunucuları isteklere ayak uydurmakta zorlanabilir. Bu, iPhone güncelleme sorununun nedenlerinden biri olabilir.

Bu sorunu Apple’ın en son büyük güncellemesi olan iOS 11’de gördük. Binlerce kişi güncellemeyi yüklerken sorun yaşadı ve yardım istedi.

Bu nedenle, iPhone’da büyük bir güncelleme yapmaya çalışıyorsanız, diğer kişilerin de bu güncellemeyi yapmaya çalıştığını unutmayın. Biraz sabırla sorun çözülecektir.

iPhone Hala Güncellemiyor!

İPhone hala güncellenmiyorsa, iTunes’u kullanarak iPhone’u fabrika ayarlarına geri yükleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce telefonun yedeklendiğinden emin olun. Bu işlem sırasında, iphone’daki tüm içerik ve ayarlar silinecektir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

iPhone 7 Plus Ekran Değişimi Videosu

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir