Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. İPhone Güncelleme Yüklenemedi

İPhone Güncelleme Yüklenemedi

İphone Güncelleme Yüklenemedi

iPhone Güncelleme Yüklenemedi ; Apple yeni bir iPhone yazılım güncellemesi yayınladı ve yeni özelliklerini denemek için sabırsızlanıyorsunuz. En son iOS sürümünü yüklemek istediniz, ancak iPhone yeni sürümü yüklemiyor. iPhone güncellenmiyor. Ne kadar zor denerseniz deneyin, hata iletisi görüntülenir ve güncelleştirme oluşmaz. Endişelenmeyin: bu makalede, “iPhone güncellenmiyor” diyenler için adım adım çözümler sunacağız.

iPhone Güncelleme Yapmıyor

Açık bir çözüm olsa da, iPhone yeniden başlatmak güncelleme sorununu çözebilir. Bunu yapmak için, “gücü kapatmak için kaydırın” kaydırıcısı çıkana kadar iPhone güç düğmesini basılı tutun.

Parmağınızı kullanarak kaydırıcıyı soldan sağa kaydırın, iPhone’un kapanması için birkaç saniye bekleyin ve güç düğmesine basarak telefonu açın.

Yeterli Boş Alan Olduğundan Emin Olun

Ardından, iPhone güncelleme için yeterli alan olup olmadığını kontrol edin. Genellikle bir iOS Güncellemesi için 750-800 megabayt boş alan gereklidir. (1 gigabaytta 1000 megabayt olduğu göz önüne alındığında, bunun büyük bir alan olmadığını görebiliriz.) Telefonunuzda ne kadar yer olduğunu görmek için bunu yapabilirsiniz:

 • İphone’daki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
 • Aşağı kaydırın ve iPhone depolama seçeneğini tıklayın.
 • Ekranın üst kısmında iPhone ne kadar depolama alanı kaldığını görebilirsiniz. 1 GB’DEN fazla alan varsa, iPhone güncellemek için yeterli alanınız var.

İlginizi Çekebilir: iPhone Saklama Alanı Kendi Kendine Doluyor

iTunes Çalışmıyorsa Ayarlar Uygulamasını Deneyin

İOS cihazını güncellemenin iki yolu vardır: iTunes kullanarak veya ayarlar uygulamasını kullanarak. iPhone güncellemek için iTunes kullanırken bir hata alırsanız, Ayarlar uygulamasını deneyin. Ayarlar uygulaması çalışmıyorsa, iTunes kullanmayı deneyin. Her ikisini de nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Güncelleme işlemine başlamadan önce iPhone iTunes veya iCloud yedeklemenizi öneririz.

iTunes ile iPhone Güncellemesi

 • Bilgisayarınızda iTunes açın ve telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız Yıldırım kablosunu kullanarak iPhone bilgisayara takın.
 • İTunes penceresinin üst kısmındaki iPhone düğmesini tıklayın.
 • Ekranın sağ tarafındaki Güncelle düğmesini tıklayın.
 • İndir ve Güncelle tıklatarak iPhone güncellemek istediğinizi onaylayın.

Ayarlar Uygulaması ile iPhone Güncellemesi

 • İphone’daki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
 • Yazılım Güncelleme seçeneğini tıklayın.
 • iPhone takın, İndir ve Yükle düğmesini tıklayın.

Apple Sunucularında Aşırı Yüklenme mi Var?

Apple yeni bir iOS güncellemesi yayınladığında, milyonlarca kişi yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek için iphone kullanarak Apple sunucularına bağlanır. Bu kadar çok kişi aynı anda bağlandığında, Apple sunucuları isteklere ayak uydurmakta zorlanabilir. Bu, iPhone güncelleme sorununun nedenlerinden biri olabilir.

Bu sorunu Apple en son büyük güncellemesi olan iOS 11’de gördük. Binlerce kişi güncellemeyi yüklerken sorun yaşadı ve yardım istedi.

Bu nedenle, iPhone büyük bir güncelleme yapmaya çalışıyorsanız, diğer kişilerin de bu güncellemeyi yapmaya çalıştığını unutmayın. Biraz sabırla sorun çözülecektir.

iPhone Hala Güncellemiyor!

iPhone hala güncellenmiyorsa, iTunes kullanarak iPhone fabrika ayarlarına geri yükleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce telefonun yedeklendiğinden emin olun. Bu işlem sırasında, iphone’daki tüm içerik ve ayarlar silinecektir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler; iphone 6s güncelleme yüklenemedi , iphone güncelleme yüklenemedi hatası , iphone 7 güncelleme yüklenemedi , iphone 6s güncelleme yüklenemedi hatası , iphone güncelleme uygulama , iphone güncelleme yüklenemedi bir hata oluştu iphone güncelleme sorunu , iphone 6 Plus güncelleme yüklenemedi , iphone 5s güncelleme yüklenemedi , iphone 6 güncelleme yüklenemedi.