Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Hoparlöre Su Kaçtı

iPhone Hoparlöre Su Kaçtı

Iphone Hoparlöre Su Kaçtı

iPhone Hoparlöre Su Kaçtı; En acı verici sorunlar, Samsung telefonunuzda müzik çalarken veya yakın bir kişi sizi aradığında ses eksikliğidir. Samsung’un sorunu, telefonun hoparlöründen suyun aktığı cihazlarda yaygındır.

iPhone Hoparlöre Su Kaçtı; Bu şikayetle bize ulaşan pek çok kullanıcıyla karşılaşıyoruz. Bir görüşme sırasında telefonu hoparlöre aldığınızda ve başka bir kişiyi daha fazla duymazsanız, su hasarı sebebiyle Samsung hoparlörünün arızalanması sebebiyle olur.

İlginizi Çekebilir: iPhone Hoparlör Değişimi

iPhone veya iPod’unuzun Sıvı Hasarı Görüp Görmediğini Öğrenme

iPhone veya iPod sıvı (kahve veya meyve suyu gibi) zarar görürse, sıvı hasar hizmeti Apple’ın bir senelik Sınırlı Garantisi kapsamında değildir, ancak tüketici koruma yasaları kapsamında haklarınız olabilir. 2006’dan sonra üretilen iPhone’lar ve çoğu iPod cihazı, cihazın su veya su içeren sıvı ile temas halinde olup olmadığını gösteren yerleşik sıvı temas göstergelerine sahiptir.

ıPhone ve çoğu iPod cihazında harici olarak görebileceğiniz sıvı temas göstergeleri (LCI) bulunur.

LCI, su veya su içeren bir sıvı ile temas ettiğinde aktive edilir. Gösterge normalde beyaz veya gümüştür, ancak suya veya sıvı içeren suya maruz kaldığında tamamen kırmızıdır. Bir LCI, ürünün çevresel gereksinimleri içerisindeki nem ve sıcaklıktaki değişiklikler sebebiyle aktif hale gelmez.

Cihazınızdaki LCI’nin liquid ile temas halinde olup olmadığını öğrenmek için ürününüzü aşağıda belirtilen tabloda bulun ve cihazınızdaki Lcı veya Lcıs’yi bulun. Lcı’yi görmenize ve Lcı’yi görene kadar ışığın veya cihazın açısını değiştirmenize yardımcı olmak için ışıklı büyüteci kullanın.

Bu tablo, göstergenin (veya göstergelerin) nerde olduğunu ve sıvıya maruz kaldıktan sonra nasıl göründüğünü gösterir:

ÜrünSıvıyla Temas Göstergesinin konumu
iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XIphone Hoparlöre Su Kaçtı
iPhone 8, iPhone 8 PlusIphone Hoparlöre Su Kaçtı
iPhone 7, iPhone 7 PlusIphone Hoparlöre Su Kaçtı
iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus Iphone Hoparlöre Su Kaçtı
iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s,  iPhone SE Iphone Hoparlöre Su Kaçtı
iPhone 4, iPhone 4s
iPhone 3G, iPhone 3GS
iPhone
iPod touch*
iPod nano*
iPod classic Ipod Classic
iPod shuffle (3. nesil) Ipod Shuffle (3. Nesil)

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı?

Son 2 senede üst düzey akıllı telefonlar suya dayanıklı olmasına karşın, genel akıllı telefon modellerine baktığımızda, cihazların suya dayanıklı olduğunu görüyoruz.

12-24 veya 33 ay gibi ciddi taksitlerde alınan akıllı telefonlar bir biçimde korunmalıdır. Telefonunuz suya dayanıklıysa, aşağıda belirtilen makaleleri okumanız gerekmeyebilir. Cihazınız gerçekten su geçmedi sürece!

İlginizi Çekebilir: Huawei P20 Lite Ekran Sararması

Akıllı Telefonları Nasıl Koruyoruz?

Yüksek miktarda değere sahip akıllı telefonları korumak için kılıf ya da ekran koruyucu filmler kullanılıyor. Çizik ve darbelerden korunmak için internette ve kitaplarda yüzlerce bilgi anlatılırken, telefonun su alması durumunda yapılması gerekenler yeterli ölçüde bilinmiyor.

Iphone 5S Hoparlor Degisimi

iPhone Hoparlöründen Neden Ses Gelmez

Akıllı telefonunuzun hoparlörden ses duymamasının iki sebebi vardır. İlk olarak, toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri parçacıklar hoparlör deliklerini tıkar su kaçması ve diğeri donanım problemleridir. Donanım problemleri, cihazın etkisi, sıvı teması veya hoparlör soketinin nem sebebiyle oksidasyonu sebebiyle hoparlör soketinin kırılması / çatlamasından kaynaklanır.

İlk çözüm, teknisyenler tarafından yapılan gerekli temizliğe sahip olmaktır. İkinci çözüm hoparlör soketini değiştirmektir. Değiştirme, cihazınıza ve orijinal ürüne özgü ekipman kullanılarak gerekli teknik servis şartlarının sağlandığı teknik servis odasında kaliteli ve tecrübeli telefon teknisyenleri tarafından yapılmalıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 hoparlöre su kaçtı , iphone 7 hoparlör su kaçtı , iphone telefonumun hoparlörüne su kaçtı , iphone hoparlör yerine su kaçtı , iphone ahizeye su kaçtı , iphone üst hoparlöre su kaçtı , hoparlöre su kaçması iphone , iphone , 7 plus hoparlöre su kaçtı , iphone hoparlör kısmına su kaçtı , iphone hoparlör su kaçtı ne yapmalıyım.